Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow Novinky a testy
NEVS, prognóza budoucích modelů SAAB Tisk E-mail
Novinky a testy
Vložil deff   
Neděle, 22 květen 2016

Zjavne už nie je tajomstvom, že po ukončení reorganizácie je NEVS veľmi aktívnou, dlhom nezaťaženou, spoločnosťou. V tlači sa pravidelne objavujú správy o nových partnerstvách, akcionároch, novej továrni, atď. A hoci je vízia pomerne známa a často prezentovaná, jej detaily boli zverejňované pomerne skromne. Nedávno však Mattias Bergman, prezident NEVS, na výročnej automobilovej konferencii v Štokholme prezentoval kľúčové elementy dlho očakávaného biznis plánu. Prvý EV sedan (teda silno modifikovaný SAAB 9-3) sa dostane na čínsky a japonský trh v prvej polovici roku 2017. Rok po ňom by mali modelový rad doplniť 4 celkom nové modely. 

 

 

Aktualizováno ( Neděle, 22 květen 2016 )
Celý článek...
 
SAAB by měl přejít pod Mahindru Tisk E-mail
Novinky a testy
Vložil deff   
Pátek, 20 únor 2015
NEVS podal návrh na vyplatenie takmer všetkých svojich podlžností, aby mohol byť ukončený proces reorganizácie.
National Electric Vehicle Sweden AB – NEVS podal návrh na vyplatenie veriteľov a s tým spojený návrh na ukončenie procesu reorganizácie. Odsúhlasenie týchto súvisiacich návrhov vytvorí podmienky pre dokončenie prebiehajúcich vyjednávaní s dvoma významnými automobilovými spoločnosťami a implementáciou nového podnikateľského plánu spoločne s partnermi a vlastníkmi. Majitelia spoločnosti NEVS a manažment spoločnosti zistil, že bez ukončenia reorganizácie, v ktorej sa SAAB nachádza niekoľko mesiacov, nie je možné ukončiť rokovania so zdarným koncom.
Celý článek...
 
Mahindra & Mahindra má zájem o automobilku Saab, opět... Tisk E-mail
Novinky a testy
Vložil deff   
Úterý, 24 červen 2014
Se Saabem je opět zle a zájem o něj projevili Indové. Po kolikáté už?

Ačkoliv to vypadalo, že je švédská automobilka Saab opět naživu, přišla rána v podobě pozastavení znovuspuštěné výroby modelu 9-3. Současný majitel automobily, společnost National Electric Vehicle Sweden, musel prý kvůli tomu propustit okolo stovky zaměstnanců, ačkoliv tvrdí, že opatření jsou pouze dočasná.

Na základě předchozích skutečností a několikátého postavení Saabu opět na nohy se však NEVS poohlíží po zadních vrátkách, která mohou zajistit Indové a prozatím nejmenovaná čínská společnost. Není to navíc poprvé, co má automobilka Mahindra & Mahindra o švédskou legendární značku zájem a to i po odkupu „trosek společnosti“ právě firmou NEVS.

zdroj: auto.cz / napsal: Jan Mička
 
 
První testování Saabu 9-3N Tisk E-mail
Novinky a testy
Vložil deff   
Čtvrtek, 27 únor 2014
Tento týden zástupci tří švédských automobilových časopisů navštívili Trollhätttan, aby otestovali 2014 9-3 Aero. Jak všichni víme, jedná se v podstatě o 2012 9-3 Griffin Aero s dvoulitrovým Turbo4 220hp benzinovým motorem, s nějakým tím rozdílem v režii NEVS. Všechny tři časopisy vydaly na svých internetových stránkách ochutnávku testovací jízdy. Já zde shrnu to nejdůležitější.
Aktualizováno ( Úterý, 18 březen 2014 )
Celý článek...
 
Vyjde Saabu sázka na elektromobily? O tom rozhodne vývoj v Číně Tisk E-mail
Novinky a testy
Vložil deff   
Sobota, 28 prosinec 2013
Nový čínský majitel Saabu věří, že jedinou cestou, jak zachránit tuto automobilku, je specializace na elektromobily. Jsou to předpoklady správné nebo Saab zanikne podruhé?

Určitě víte, že Saab už zase vyrábí auta. Poté, co trollhättanskou automobilku koupila firma National Electric Vehicle Sweden (NEVS), které je i přes slibné pojmenování čínská, se opět rozjela produkce modelu 9-3. Jenže nic není jako dřív. Tedy něco vlastně je - samotný Saab 9-3, jenž byl představen už v roce 2002 a i přes průběžné modernizace jej dnes nelze nepovažovat na zastaralý, byť na dynamiku jízdy si díky použití motoru 2.0 Turbo s výkonem 220 koní asi nebude možné stěžovat.
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 9 z 367

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály