Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow Novinky a testy
Nabídka Trollhättanu nebude stačit... Tisk E-mail
Novinky a testy
Vložil Laf666   
Úterý, 24 leden 2012

saabmuseum.jpgŠvédský deník TTELA dnes, 24.1.2012, přinesl zprávu, že správci konkurzní podstaty dostali vyšší nabídky na odkup Saab muzea, než bylo schopné nabídnout město Trollhättan.
 
Město Trollhättan společně s regionální vládou zaslalo nabídku na odkup celé sbírky muzea firmy Saab, ale dnes se ukázalo, že nabídka nebyla dostatečně vysoká – údajně přišly ještě vyšší. Správci konkurzní podstaty ale zatím tyto informace odmítají komentovat.

 

 

Aktualizováno ( Úterý, 24 leden 2012 )
Celý článek...
 
Drtivý konec Saabu: Nová auta jdou do šrotu, muzeum rozprodává svou sbírku Tisk E-mail
Novinky a testy
Vložil deff   
Středa, 18 leden 2012
victim_01_s.jpgUPDATE 19.1.´12 Automobilka Saab dospěla k neodvratnému konci. Ještě během tohoto týdne by se měly nejen zlikvidovat poslední vyrobené vozy, ale mělo by se i rozprodat muzeum Saabu. Definitivně tak končí historie švédského výrobce, která začala v roce 1949. Výrobní linka švédského Saabu stojí už od dubna minulého roku. Zhruba před měsícem firma vyhlásila bankrot. Nyní se přistupuje k finálnímu řešení - likvidování pozůstalosti.

Podle informací britského magazínu Car by se ještě během tohoto týdne mělo sešrotovat více než sto nových vozů, které ještě před krachem vyjely z výrobní linky. Stejně tak ty, které zde stály jen částečně smontované.

Mezi vozy, které po své krátké existenci zamíří do sběru, bude například i několik crossoverů Saab 9-4X. Ty měly patřit k modelům, jenž by pozvedly prodeje značky. Stejně tak se zničení dočkají i verze kombi od velkého sedanu Saab 9-5. Jde ještě o předprodukční modely.
Aktualizováno ( Čtvrtek, 19 leden 2012 )
Celý článek...
 
Příprava nové verze forum.saabinfo Tisk E-mail
Novinky a testy
Vložil deff   
Pátek, 13 leden 2012

phpBB.jpgZcela nové forum.saabinfo.net je již plně k dispozici! :-)

Byla to neskutečná práce, sjednotit data ze 3 různých webů za dobu téměř 7 let! Databáze-archiv vaší komunikace je zcela mimořádný balík informací a jsem nadšený, že se podařilo implementovat 95% obsahu celého Saab-fóra. Velký dík chci vyseknou Kubovi Tučků, za neskutečně trpělivou práci a maximální nasazení se s tímto mega úkolem poprat! 

Nyní tedy máte k dispozici nové fórum, které běží na asi nejlepším komunikačním systému phpBB. Vaše účty jsou zachovány, ale obnáší to jeden úkol: z bezpečnostních důvodů si musíte aktivovat svůj účet. Tzn. že si v pravém horním rohu Saab-fóra kliknete na odkaz "Přihlásit se", zde Vaše přihlašovací údaje nebudou fungovat! Musíte kliknout na odkaz "Zapomněl(a) jsem heslo", kde pak vyplníte svůj nick a emailovou adresu, přes kterou jste se REGISTROVALI (funguje pouze tato kombinace!). Na váš email přijde nové heslo, které musíte zaktivovat kliknutím na odkaz Aktivace nového hesla v těle emailu. Poté budete mít plně aktivní přístup. Nové heslo si můžete změnit ve vašem profilovém nastavení Saab-fóra. A budete si moc nastavit Váš avatar či podpis. 

Nastavení avataru, podpisu a samotné diskuze se řídí novými pravidly, které budu velmi přísně hlídat. Tímto vyhlašuji konkurz na moderátory, kdo má zájem se podílet na hlídání a utváření slušné a poklidné komunity, tak jako tomu bylo doposud, páč já už to poslední měsíce absolutně nestíhám...(preferuji lidi, které jsem už osobně viděl nebo je jinak znám a ideálně kteří mají zkušenosti s fóry fungujících na phpBB - napište mi na email) Sám moc phpBB neznám, takže dopředu omluvte nějaké mouchy, které se pokusím v systému odladit. Rovněž uvítám jakoukoliv vzdálenou pomoc, kdo umí spravovat administratci phpBB.

Pravidla pro užívaní nového fóra forum.saabinfo.net je popsáno níže:

Aktualizováno ( Pondělí, 16 leden 2012 )
Celý článek...
 
Rozhovor se správci konkurzní podstaty Tisk E-mail
Novinky a testy
Vložil Laf666   
Středa, 04 leden 2012

bergquist-pouteauxsm.jpgŠvédský deník TTELA přinesl 2. ledna 2012 rozhovor se správci konkurzní podstaty SAABu, ze kterého vybíráme nejzajímavější informace a postřehy.

Hans L. Bergqvist z gothenburgské advokátní kanceláře Delphi a Anne-Marie Pouteaux z kanceláře Wistrand sídlící ve stejném městě, dostali nelehký úkol vypořádat konkurz firmy SAAB. Oba jsou příjemně překvapeni novým modelem 9-3 a profesionálním přístupem Victora Mullera. Na obzoru se objevilo několik zájemců o firmu SAAB jako celek – ti ale budou muset překonat celou řadu překážek.

 

Aktualizováno ( Středa, 04 leden 2012 )
Celý článek...
 
Se Saabem je amen: čestné kolo atleta v trekových botách Tisk E-mail
Novinky a testy
Vložil deff   
Úterý, 03 leden 2012

Saab_9-3x_BioPower_iDnes_01m.jpgTest iDnes: Vánoční týden roku 2011 byl v mnoha ohledech zvláštní. Česko oplakalo oblíbeného bývalého prezidenta a jako by se zastavil čas, Vánoce byly pozapomenuty. Neveselý dárek dostali milovníci saabů, nestane-li se zázrak, automobilka definitivně skončí.

Saab 9-3X byl jedním z posledních pokusů značky, která i přes relativní mládí - auta začala vyrábět až po druhé světové válce - zanechala výraznou stopu ve světovém automobilismu, přilákat nové zákazníky. Jen málokteré automobilce se podařilo za tak krátkou dobu získat status ikony. Obdivovaných aut, která ale nakonec nikdo nekupoval. Soudržnější komunitu než tu saabistickou asi nenajdete, jenže taky stále menší a bez nových členů.  Nestane-li se zázrak – vedení Saabu se prý o něj i přes vyhlášený bankrot pokouší – bude to test pohrobka. Čtete tak asi poslední test saabu vůbec - kombíkové devěttrojky s pohonem všech kol. Ze saabovské čtyřkolky bude jednou možná žádaná rarita. Přijela totiž do doby, ve které už trable Saabu propukly naplno. Moc jich "létat" světem nebude...

Aktualizováno ( Středa, 04 leden 2012 )
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 19 - 27 z 367

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály