Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow Novinky a testy
Automobilka požádala o vyhlášení ankrotu Tisk E-mail
Novinky a testy
Vložil deff   
Pondělí, 19 prosinec 2011

Saab logo velke.jpgNizozemský vlastník švédské automobilky Saab požádal dnes švédský soud o vyhlášení bankrotu společnosti. Soud by o tom měl rozhodovat ještě dnes.

Otevírá se tak cesta k zániku jedné z nejznámějších švédských značek. Šéf nizozemské společnosti Swedish Automobile Victor Muller podal osobně návrh na bankrot Saabu poté, co předešlý vlastník, americká skupina General Motors, o víkendu odmítla všechny návrhy na záchranu švédské firmy. Kvůli tomu se z jednání o financování reorganizace Saabu stáhla čínská automobilka Zhejiang Youngman Lotus Automobile. GM je stále klíčovým dodavatelem Saabu.

Aktualizováno ( Čtvrtek, 22 prosinec 2011 )
Celý článek...
 
GM odmítá plány na záchranu Saabu Tisk E-mail
Novinky a testy
Vložil deff   
Pondělí, 19 prosinec 2011
V pátek představitelé General Motors prohlásili - v předstihu před pondělním soudem ve Švédsku, který by měl rozhodnout o návrhu na zrušení ochrany automobilky Saab před věřiteli - že nehodlají podporovat poslední investice ani návrhy půjček pro churavějícího švédského výrobce automobilů.

„Poslední návrhy Saabu se nijak významně neodlišují od těch předcházejících. A ty již byly ze strany General Motors odmítnuty,“ řekl mluvčí GM Jim Cain. „Každý z těch návrhů směřuje přímo či nepřímo k tomu, aby se přesunula kontrola a/nebo vlastnictví společnosti způsobem, který by byl škodlivý pro GM a jeho akcionáře,“ dodal Cain. „Proto GM nemůže žádný z těch návrhů podpořit.“

Tím vlastně GM podepsal nad automobilkou dvojnásobný rozsudek smrti. Saabu totiž kromě toho reálně hrozí, že v pondělí soud rozhodne o ukončení ochrany před věřiteli. Pokud by se tak stalo, otevřela by se přímá cesta k vyhlášení bankrotu automobilky.
Aktualizováno ( Čtvrtek, 22 prosinec 2011 )
Celý článek...
 
Nový správce restrukturalizace: Lars-Henrik Andersson Tisk E-mail
Novinky a testy
Vložil deff   
Čtvrtek, 15 prosinec 2011
Saab požádal soud o výměnu správce v řízení restrukturalizace automobilky. Důvod byl na snadě: konečně se začalo něco dít, čínská společnost Youngman poslala první peníze a připravuje se nový finanční plán, který by mohl obejít švédské (vládní) obstrukce, podmínky evropských bank (odmítnutí Antonova) a pod. Proto byl požádán švédský soud ve Vänersborgu, aby vyměnil původního správce Guy Lofalka, který nebyl Saabu moc naladěn a navíc byl (je) v podezření v korupci s čínskou stranou. Takže nový správce je Lars-Henrik Andersson. Držíme palce a snad už to brzy skončí (pádem nebo vítězstvím). Tyhle tahanice o Saab, trvají opravdu moc dlouho...
Aktualizováno ( Čtvrtek, 15 prosinec 2011 )
 
Göran Ejbyfeld - nový viceprezident Saabu Tisk E-mail
Novinky a testy
Vložil deff   
Úterý, 01 listopad 2011

Goran_Ejbyfeld_01.jpgSaab Automobile jmenoval nového viceprezidenta a ředitele oddělení výroby a kvality

Trollhättan, Švédsko: Saab Automobile AB (Saab Automobile) jmenoval Görana Ejbyfeldta na pozici viceprezidenta a ředitele oddělení výroby a kvality s účinností od 1. 12. 2011. Ejbyfeldt nahradí Gunnara Bruniuse, současného viceprezidenta pro výrobu a nákup, který se rozhodl svou budoucí kariéru spojit s firmou Volvo Aero AB. Ejbyfeldt si přibere zodpovědnost za výrobu navíc ke svým současným pozicím, tj. výkonný ředitel oddělení kvality, životního prostředí a IT. Mezi členy vrcholového vedení firmy Saab Automobile bude jmenován také Kjell-Ake Eriksson - na pozici výkonného ředitele nákupu se zodpovědností přímo Victoru Mullerovi.

překlad: Laf666 / zdroj: media.saab.com

Aktualizováno ( Úterý, 01 listopad 2011 )
 
Tisková zpráva - předběžná dohoda Saabu s Čínou Tisk E-mail
Novinky a testy
Vložil deff   
Pondělí, 31 říjen 2011

Swedish Automobile podepsal Memorandum o porozumění se společnostmi Pang Da a Youngman ohledně prodeje Saab Automobile a Saab GB. Trollhättan, Švédsko: Swedish Automobile N.V. (Swan) oznamuje uzavření Memoranda o porozumění se společnostmi Pang Da a Youngman ohledně prodeje 100% akcií společnosti Saab Automobile AB (Saab Automobile) a Saab Great Britain Ltd. (Saab GB) za úplatu ve výši 100 miliónů euro.

Finální smlouva mezi všemi stranami je předmětem konečné dohody o prodeji a koupě akcií mezi Swan, Pang Da a Youngman, která musí splnit určité podmínky, včetně souhlasu příslušných úřadů, akcionářů Swan a dalších stran. Finální částka 100 miliónů eur bude vyplacena ve splátkách. Důležitým faktorem pro uzavření dohody je závazek Pang Da a Youngman, který zajistí dlouhodobé financování Saab Automobile.

Aktualizováno ( Pondělí, 31 říjen 2011 )
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 28 - 36 z 367

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály