Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow Novinky a testy
SAAB zatím přežil: kladné rozhodnutí odvolacího soudu Tisk E-mail
Novinky a testy
Vložil deff   
Středa, 21 září 2011
Saab logo velke.jpgDnes ve 13 hodin, se čekalo na rozhodnutí švédského odvolacího soudu, ohledně umožnění automobilky Saab vstoupit do ochrany před věřiteli. A rozsudek zní: ANO! :)

Odvolací soud tedy dal povolení pro ochranu před věřiteli a umožní další restrukturalizace automobilky SAAB. Dále soud konstatuje, že soudní rozhodnutí o restrukturalizaci, je poměrně omezené a zaměřil se na to, zda by mohla být rekonstrukce provedena úspěšně. Navíc rozhodnutí o zahájení restrukturalizace bude následovat další rozhodnutí, pokud bude dodáno více materiálu (asi myslí smlouvy o poskytnutí financí od čongů). V tomto případě odvolací soud poskytne "rozhodčího", který posoudí novou situaci a možnost úspěšné restrukturalizace.

zdroj: saabsunited.com
Aktualizováno ( Středa, 21 září 2011 )
 
Saab – tiskové prohlášení Tisk E-mail
Novinky a testy
Vložil deff   
Úterý, 20 září 2011
Trollhättan, Švédsko 20.9.2011: Swedish Automobile N.V. (Swan) oznámila, že Saab Automobile AB a Saab Automobile Powertrain AB (společně Saab Automobile) oficielně podali námitky konkurzní podstaty od dvou švédských odborových svazů ke krajskému soudu ve Vänersborgu. Obě společnosti argumentovaly tím, že nejsou v insolvenci a mají pouze přechodné problém s likviditou, které by měli být vyřešeny podle plánovaných scénářů. Tyto scénáře obsahují jměním a prostředky od Pang Da a Youngman, které by měli býti schváleny v listopadu. Saab Automobile je také v očekávání na rozhodnutí soudu ve věci odvolání k soudu v Gothenburgu. Rozhodnutí se týká firemního odvolání proti rozhodnutí krajského soudu, který zamítl automobilce Saab žádost o dobrovolnou reorganizaci firmy.
Celý článek...
 
Číňané jsou ochotni investovat 870 miliónů Euro do automobilky Saab Tisk E-mail
Novinky a testy
Vložil deff   
Čtvrtek, 15 září 2011

Díky DI, SVD a DN si můžeme konečně přečíst pár zajímavých informací ze zákulisí:

Čínští partneři Youngman a Pang Da jsou ochotni nalít do automobilky Saab 870 miliónů euro /8 milliard SEK/. „Jsme ochotni investovat 8 miliard SEK do rozvoje Saabu a stát se tak partnery/společníky v této automobilce. To se samozřejmě nestane hned.  Bude to trvat ještě nějakou dobu, musíme postupovat krok za krokem“, řekla Rachel Pang, denníku DI.

„Vnímám alespoň základní podporu od NDRC ohledně naší investice do automobilky Saab“, dodala ještě Rachel Pang. Současně bylo sdělovacím prostředkům sděleno, že pouze 75 z 1900 členů Metallu užilo v současné době nouzovou půjčku od bank, které jsou s nimi v partnerství. Většina lidí přežívá díky úsporám či půjčkám od svých přátel nebo jiných rodinných příslušníků.

překlad: Filip Jandovský, zdroj: saabsunited

 
Další žádost o konkurz na automobilku Saab Tisk E-mail
Novinky a testy
Vložil deff   
Čtvrtek, 15 září 2011

Další subjekt dnes podal žádost o konkurz na automobilku Saab. Totožnost společnosti, která se dožaduje úpadku, je zatím chráněna soudem. Obě strany budou v nejbližší době předvolány k vyjednávání o dalším postupu.

překlad: Filip Jandovský, zdroj: saabsunited

 
Narozeniny Viki Mullera a jeho "dárek" Tisk E-mail
Novinky a testy
Vložil deff   
Úterý, 13 září 2011

Victor Muller 02.jpgViki Muller dnes slaví narozeniny a kromě toho, že se náš SCS připojuje k přání všeho nejlepšího, tak se zdá, že Viki si „sám nadělil“ pěkný dárek, resp. povzbuzení k tomu, že to oč se tak usilovně snaží snad konečně přináší nějaké ovoce!

Právě jsme dostali absolutně čerstvou zprávu ze SAABu od Gunilla Gustavs:

Důležitý mezník ve schvalovacím procesu PDRC!

Dnes PDRC, provinční ekvivalent Národní rozvojové a reformní komise (NDRC), schválila dohody mezi Saab, PangDa a Youngman. Schválení je důležitým krokem v procesu získání NDRC schválení.

DRC, lokální úřad, který již dal souhlas

PDRC, provinční (zemský) úřad, který také dal svůj souhlas dnes

NDRC, vnitrostátní orgán – zde se zatím čeká

zdroj: saabclubslovakia.sk

Aktualizováno ( Úterý, 13 září 2011 )
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 37 - 45 z 367

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály