Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow Novinky a testy
Viktor Muller zvažuje restrukturalizaci automobilky Saab Tisk E-mail
Novinky a testy
Vložil deff   
Úterý, 30 srpen 2011

Viktor Muller to prozradil v rozhovoru pro noviny Automotive News řekl: „Nevylučujeme žádnou možnost. Zaměřujeme se na nalezení řešení, za předpokladu, že nám bude poskytnuta ochrana před věřiteli.“ Noviny mají k dispozici zdroje, které jsou blízko k jednání. Tyto zdroje praví, že automobilka Saab je velmi blízko k nalezení finančního řešení, které by pomohlo vyřešit finanční problémy v relativně blízké době. Jde například o zdroje na úhradu pohledávek dodavatelům a zaměstnancům. Pokud se to podaří, automobilka by mohla přežít, do doby, než čínští partneři budou schváleni NDRC /čínská národní komise pro rozvoj a reformy/ a tím bude zajištěno dlouhodobé finanční krytí.

překlad: Filip Jandovský / zdroj: saabsunited.com

Aktualizováno ( Úterý, 30 srpen 2011 )
 
Saab 9-5 3.0 V6 TiD v bazarovém testu Tisk E-mail
Novinky a testy
Vložil deff   
Sobota, 27 srpen 2011
saab_9_5_wagon_2.3t_2001.jpgDo testu se nám podařilo sehnat vzácnou saabí kuriozitu: pojízdný třílitrový diesel. Dneška se však dožil jen zásluhou české soustružniké dílny. Vůz na snímcích má soukromého majitele. Jeho zaměstnáním je dovoz aut a saab se k němu zatoulal takříkajíc samospádem. Západoevropské bazary jsou totiž touto specifickou verzí modelu 9-5 poněkud přezásobeny a tomu odpovídají také ceny. A co levného by správný Čech nekoupil a nezkusil opravit?

Seřízni a nalisuj
Šlo to celkem snadno, motor jezdí i v renaultech a opelech, a tak se dal z havarovaného vozu sehnat funkční -zdánlivě. Po další závadě na vstřikování byla ale opět vložka jednoho válce poškozená. Co s tím? České ruce si poradily: každá vložka jde přece vymontovat. a když není po ruce originální náhrada, můžeme si ji vytvořit sami. Tak se v hliníkovém šestiválci Isuzu pod kapotou saabu objevila lehce opracovaná vložka z multikáry. Což o to, motor jede jedna báseň, ale jak dlouho to vydrží? Zatím nevíme, nicméně znalci vzpomínají, že těmito měkkými vložkami vyspravené mercedesy „piana" najezdily tak třicet tisíc a byly znovu bez tlaků. O zkušební jízdu jsme tedy raději požádali hned.
Aktualizováno ( Sobota, 27 srpen 2011 )
Celý článek...
 
SAAB - požádá o ochranu před věřiteli? Tisk E-mail
Novinky a testy
Vložil deff   
Sobota, 27 srpen 2011

Saab logo velke.jpgAuto.cz píše: Problémový švédský výrobce automobilů Saab se chystá požádat o soudní ochranu před věřiteli. Informovala o tom dnes jedna rozhlasová stanice s odvoláním na různé zdroje. Firma Saab se k této informaci odmítla vyjádřit, napsala agentura Reuters. Výroba automobilky Saab byla v dubnu zastavena, protože její dodavatelé přerušili dodávky kvůli nezaplaceným účtům. Firma obnovení výroby opakovaně odložila. Se spuštěním produkce podle posledních informací počítá nejdříve na konci srpna. Švédské úřady minulý týden začaly zabavovat části majetku Saabu. Snaží se tak získat peníze na splacení dluhů Saabu vůči dodavatelům a daňové správě, na kterou věřitelé své pohledávky převedli.

Aktualizováno ( Sobota, 27 srpen 2011 )
Celý článek...
 
Saab nebude na IAA 2011 ve Frankfurtu Tisk E-mail
Novinky a testy
Vložil deff   
Úterý, 16 srpen 2011

iaa_logo_frankfurt.jpgAutomobilka Saab se z finančních důvodů rozhodla nevystavovat na frankfurtském autosalonu. Přítomnost na autosalonu stojí automobilky nemalé peníze, severský Saab se proto rozhodl ušetřit a zmiňované finanční prostředky raději použít na obnovení výroby vozidel v Trollhättanu. Na firemním blogu Inside.saab.com to uvedl nadšenec a zaměstnanec Saabu Steve Wade. Saab si je vědom toho, že neúčast na globálně sledované akci typu IAA není dobrým řešením, současnému vedení však nezbývalo než zvolit to nejméně špatné řešení a tím je bezesporu snaha o znovuvybudování stabilní pozice Saabu. Ostatně, podílníci by se nejspíše na honosný stánek nedívali s nadšením, zvláště s vědomím, že použité peníze mohly být použity přímo dovnitř společnosti.

Aktualizováno ( Úterý, 16 srpen 2011 )
Celý článek...
 
Youngman plánuje budoucnost Saabu Tisk E-mail
Novinky a testy
Vložil Laf666   
Středa, 10 srpen 2011

saab_china.jpgPřestože je firma Saab už delší dobu na rozhraní mezi životem a smrtí, firma Youngman je stále optimistická ohledně budoucího vývoje a včera zveřejnila výrobní plány na roky 2012 a následující.

Huang Zhiqiang, viceprezident skupiny Zhejiang  Youngman Passenger Car, uvedl, že první věc, kterou Youngman podnikne po dokončení akvizice Saabu, je rozšíření produktové řady o vozy nižší a vyšší kategorie, jako například Saab 9-1, 9-6X a 9-7. Tyto nové produkty by měly být vyráběny v plánovaným společném podniku, který se zaměří pouze na výzkum a vývoj nových modelů.

Aktualizováno ( Středa, 04 leden 2012 )
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 46 - 54 z 367

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály