Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow Novinky a testy
První rychlý test posledního Saabu z dílny GM: Saab 9-4X Tisk E-mail
Novinky a testy
Vložil deff   
Neděle, 08 květen 2011

Dnes pro Vás máme jednu zajímavou hádanku: Kdy už Cadillac SRX přestane být Cadillacem?

Saab_9-4x_31.jpgcadillac-srx-8.jpg

Peter Dörrich by z odpovědi asi nebyl příliš nadšený, ale zároveň by se s námi nemohl moc hádat. Stál totiž v roce 2005 u zrodu jak SRX, tak 9-4X. Tenkrát byl Saab samozřejmě ještě odnoží General Motors a Dörrich, jako hlavní inženýr vývoje crossoveru Saabu, byl zodpovědný za vývoj platformy a náhonu předních kol, což je pro tento typ vozů základ. A obdobně jako inženýři od Cadillacu vehementně tvrdí, že tyto základy nemají nic společného s platformou GM Theta (= Chevy Equinox). Oficiální kód platformy u Saabu je totiž TE :-)

Aktualizováno ( Pondělí, 09 květen 2011 )
Celý článek...
 
Tisková zpráva: Saab uzavřel dohodu s Hawtai Motor Group ohledně strategického partnerství Tisk E-mail
Novinky a testy
Vložil deff   
Úterý, 03 květen 2011

saab_hawtai_logo.jpgTrollhättan, Švédsko: Po včerejším oznámení, že Spyker Cars N.V. (Spyker) zajistil krátkodobé financování, dnes Spyker oznamuje, že Spyker a Saab Automobile AB (Saab Automobile) podepsali dohodu s Hawtai Motor Group Company Limited (Hawtai). Tato dohoda zajišťuje střednědobé financování a zahrnuje financování formou úpisu ve výši 150 milionů EUR, stejně jako strategické partnerství pro Čínu, včetně joint-venture podniků na výrobu, vývoj technologií a distribuci.

  • Spyker, Saab Automobile AB a Hawtai Motor Group podepsali dohodu o strategickém partnerství s ohledem na výrobu, technologie a distribuci v Číně, podmínky budou upřesněny v závěrečné verzi smlouvy.
  • Spyker uzavřel dohodu s Hawtai na základě úpisu v celkové výši 120 milionů EUR a konvertibilního úvěru v hodnotě 30 milionů EUR, za což Hawtai připadne 24,6 milionu akcí, podmínky budou upřesněny v závěrečné verzi smlouvy.

 

Aktualizováno ( Úterý, 03 květen 2011 )
Celý článek...
 
Číňané zase zachraňují další švédskou automobilku. Tentokrát nalijí peníze do Saabu Tisk E-mail
Novinky a testy
Vložil deff   
Úterý, 03 květen 2011
Den po ohlášení obnovení výroby Saabu své peníze do automobilky investuje čínský výrobce vozů Hawtai Motor Group. Ten do Saabu investuje 150 milionů eur a v podstatě tak značku zachrání. Investice totiž pomůže švédské automobilce splatit dluhy.

Čínská automobilka Hawtai Motor Group investuje 150 milionů eur (3,6 miliardy Kč) do záchrany ztrátového švédského výrobce automobilů Saab, který byl kvůli nedostatku hotovosti nucen přerušit výrobu. Oznámila to dnes nizozemská firma Spyker, která je majitelem Saabu.

Investice umožní švédské automobilce zaplatit dluhy a obnovit produkci. Hawtai obdrží za 120 milionů eur zhruba 30procentní podíl ve Spykeru a dalších 30 milionů eur poskytne ve formě úvěru.
Aktualizováno ( Úterý, 03 květen 2011 )
Celý článek...
 
Švédsky národný dlhový úrad (NDO) umožnil mať podiel v Spykeri pre Vladimíra Antonova Tisk E-mail
Novinky a testy
Vložil deff   
Sobota, 30 duben 2011

Trollhättan, Švédsko: Spyker Cars N.V. potvrdil vyhlásenie švédskeho NDO, ktorý súhlasil, aby mal Vladimír Antonov podiel v Spykeri.

Victor Muller, CEO Spykeru a predseda Saab Automobile povedal: „Toto je významný deň pre našu firmu a pre mňa osobne. 11 mesiacov sme vytrvalo pracovali, aby sme dosiahli požadovaný výsledok: obnoviť povesť Vladimíra Antonova, ktorý od roku 2007 do Spykeru veľa investoval ako finančník a akcionár. Sme presvedčení, že mu bude umožnené spolupracovať s nami opäť a tešíme sa na rozhodnutia švédskej vlády, GM a Európskej investičnej banky (EIB). Tie by mali nasledovať po odporúčaní NDO, ktoré bolo výsledkom podrobných a intenzívnych skúmaní.“

Aktualizováno ( Sobota, 30 duben 2011 )
Celý článek...
 
Jednání o prodeji Saab Property pokračují Tisk E-mail
Novinky a testy
Vložil deff   
Úterý, 26 duben 2011
SAAB_logo.jpg26.4.2011, Trollhättan, Švédsko: Spyker Cars N.V. (Spyker) oznamuje, že plánovaný prodej Saab Automobile Property AB (Saab Property) je stále nejistý a je podmíněn splněním řady dodatečných podmínek kladených Evropskou Investiční Bankou (EIB) firmám Saab Automobile AB a General Motors (GM), Švédskému národnímu dluhovému úřadu (NDO) a Švédskému ministerstvu financí a obchodu.

Není jisté, zda výše zmiňované firmy a instituce budou schopny splnit podmínky kladené EIB a dokončit prodej Saab Property v krátkém časovém horizontu. Akcie Saab Property jsou v současné době zastavené ve prospěch NDO (nikoliv EIB) jako záruky švédské vlády, které byly dány EIB prostřednictvím NDO v okamžiku odkupu firmy Saab firmou Spyker od GM v roce 2010. Uvolněním akcií Saab Property ze zástavy NDO se o 120 mil. EUR sníží záruky pro EIB. Výsledkem tohoto procesu bude omezení čerpání slíbeného úvěru pro Saab Automobile na 280 mil. EUR, ze kterých již bylo 217 mil. EUR vyčerpáno.
Aktualizováno ( Úterý, 26 duben 2011 )
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 91 - 99 z 367

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály