Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow O čem se píše ...
NEVS najímá špičkové manažery Tisk E-mail
O čem se píše ...
Vložil deff   
Neděle, 14 říjen 2012

NEVS najíma Key Account Managera, September 26, 2012 in News
Predchádzajúci Key Account Manager (zamestnanec pre starostlivosť o kľúčových zákazníkov) v Saab Automobile AB, Frank Smit, sa stal zamestnancom na rovnakej pozícii v NEVS. Frankov život je dlhodobo spojený so Saabom a automobilovým priemyslom. Začínal v roku 1990 v Saab Janse BV ako zamestnanec pre popredajnú starostlivosť a od toho času pracoval ako:
Inžinier pre kvalitu automobilov v Nissan Europe
Riaditeľ vozového parku v Saab Financial Services Netherland
Inžinier pre aplikácie a dizajn systémov v GM Powertrain Europe
Asistent hlavného inžiniera pre Fam-3, Ecotec a HFV6 motory v GM Powertrain Europe
Technický vedúci pokročilého riadenia motorov a neskôr ako hlavný inžinier pre benzínové motory v Saab Automobile AB
Jeho posledná pozícia v Saabe bola už spomínaná -Key Account Manager. Frankovi gratulujeme k novej pozícii.

Aktualizováno ( Neděle, 14 říjen 2012 )
Celý článek...
 
Podrobnosti nákupu licencie na Phoenix automobilkou Youngman Tisk E-mail
O čem se píše ...
Vložil deff   
Sobota, 01 září 2012
12. 09. 2011 vydal Saab tlačovú správu, podľa ktorej sa firma dohodla s Youngmanom na predaji neexkluzívnych práv 12 modulov platformy Phoenix spolu s poskytnutím techológií za cenu 70mil€. Súčasťou dohody bolo aj poskytnutie financií pre Saab vo výške 245mil€, ktoré však neboli nikdy vyplatené. Samotná platba za licenciu taktiež prebehla len čiastočne.
Keďže bol Saab na jeseň 2011 tlačený do vyhlásenia bankrotu (aby mohol zaplatiť pohľadávky), Youngman požadoval aspoň nejaké záruky za svoje platby. Manažment Saabu sa teda rozhodol použiť Phoenixa, ktorý bol hotový len na 65% (v tom čase pozostával z 5-tich segmentov zahŕňajúcich 12 modulov). Priebežne bolo do Phoenixa preinvestovaných 130-150mil € a na jeho dokončenie bolo požadovaných ešte cca 100mil € v horizonte 12-14 mesiacov.
Celý článek...
 
Spyker a Youngman jsou partneři, nové Saaby jsou zpátky ve hře? Tisk E-mail
O čem se píše ...
Vložil deff   
Pondělí, 27 srpen 2012

logo_spyker.jpgPohádka o švédské automobilce možná bude mít šťastný konec. Victoru Mullerovi, šéfovi Spykeru, s ním ale musí pomoci čínské konsorcium Youngman.

Martyrium spojené se značkou Saab již pomalu začíná připomínat dětské hrátky s kopretinou. Jen namísto slov „Má mě ráda, nemá mě ráda“ bychom mohli použít fráze o konci a začátku. Zatímco totiž ještě včera to se skandinávskou automobilkou vypadalo bleději než při sněhové vánici, dnes se mezi tmavými mraky objevilo sluníčko. Spyker, původně holandský výrobce supersportů, který Saab v roce 2010 odkoupil (a chvíli na to opětovně prodal), se totiž spojil s čínskou firmou Zhejiang Youngman Passenger Car Group Ltd.

Díky tomu by do konce mohl být dotažen projekt ultra-luxusního SUV nazvaného na počest legendárního závodu Peking-to-Paris. A nejen to. Spyker by s ohledem na plnou kapsu čínských peněz mohl opětovně rozjet produkci Saabů, i když ne pod původním jménem, se kterým již nemůže disponovat. Pro šéfa Spykeru Victora Mullera by se tak jednalo o malou náplast na ránu, kterou mu způsobil koncern General Motors svou blokací prodeje švédské značky.

Aktualizováno ( Pondělí, 27 srpen 2012 )
Celý článek...
 
Scania nedovolila NEVS použít logo značky Tisk E-mail
O čem se píše ...
Vložil deff   
Úterý, 21 srpen 2012
16. srpna 2012, vysílalo švédské rádio P4 Väst informaci ohledně zamítnutí Scanie firmě NEVS používat své logo na jejich autech. Nový majitel Saabu, čínsko-švédská společnost National Electric Vehicle Sweden (NEVS), nesmí používat logo značky s gryfem. Výrobce nákladních vozidel Scania, jeden z vlastníků loga a názvu Saab, to nepovolil. Z našeho pohledu je nepřípustné dovolit jim (NEVS) použití loga, řekl jeden z vysoce postavených manažerů společnosti Scania, Erik Ljunberg. A co by případně mohlo změnit vaše stanovisko? No, je tu jen malá šance, že bychom naše stanovisko přehodnotili, řekl také Ljunberg.
Aktualizováno ( Úterý, 21 srpen 2012 )
Celý článek...
 
R.I.P. Slávek alias Vlastík Plamínek Tisk E-mail
O čem se píše ...
Vložil deff   
Čtvrtek, 16 srpen 2012
slavek_01.jpgZa Voticemi hoří svíčky a v nás se perou slzy, smutek, lítost a neskutečný vztek. Dobře víme, že on sám by tuhle zprávu na fóru nejraději přesunul na smetiště a odněkud „zpoza Guzziny“ na nás vybafl, že to celou dobu byl jenom další z jeho vydařených vtípků. Ale bohužel není...

V úterý 14.8.2012 nás po tragické nehodě opustil náš kamarád saabista a zapálený příznivce jedné stopy Slávek Musílek. Člověk s velkým srdcem, který měl rád život a dokázal si ho naplno užívat. Člověk, který rád každému poradil, pomohl a také si dokázal z čehokoliv a kohokoliv dobře vystřelit. Člověk, který nám bude chybět. Nám všem, kteří ho znali osobně a mnoha těm, kterým v jejich životech zanechal stopu pouze online.

Nezapoměňte! „Pokud sem tam kapka, tak to Saab nekape, ale značkuje teritorium :-)“.

Slávku, Medvěde, Vlastíku... za všechny saabisty Ti děkujeme a přejeme šťastnou cestu tam nahoře.
Aktualizováno ( Čtvrtek, 16 srpen 2012 )
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 19 - 27 z 358

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály