Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow O čem se píše ...
Kdo nakonec koupí SAAB? Tisk E-mail
O čem se píše ...
Vložil deff   
Čtvrtek, 07 červen 2012
Podľa správ z TTela a Saabsunited padlo definitívne rozhodnutie o predaji Saabu. Víťaz ako ani čas oficiálneho vyjadrenia nie je verejne známy. Je štvrtok, takže je možné, že tlačová správa je práve pripravovaná. Informácia prenikla od predstaviteľov mesta Trollhattan.

Počas posledných týždňov sa počet adekvátnych záujemcov znížil na tri: konzorcium NEVS (National Electric Vehicle Sweden AB), zaoberajúca sa elektro- (hybridnými?) pohonmi (a ktorá pozostáva zo spoločnosti z Hong-Kongu zaujímajúcej sa o alternatívne zdroje a japonského investičného fondu); Youngman, čínsky výrobca osobných a nákladných automobilov a autobusov a nakoniec Mahindra & Mahindra, indický industriálny kolos, ktorého jedna divízia produkuje autá.
Aktualizováno ( Čtvrtek, 07 červen 2012 )
Celý článek...
 
Švédský tisk spekuluje: počet zájemců se snížil ze tří na dva Tisk E-mail
O čem se píše ...
Vložil Laf666   
Středa, 16 květen 2012

Počet zájemců dle SVD.SE klesl ze tří na dva a tlak na insolvenční správce se zvyšuje – společnost Hemfosa, vlastník 50,1% nemovitostí, do 15.května vyžadovala platbu za nájem.

Dle zdrojů SVD zbyly z původního tria společností, které měly zájem o podání konečné nabídky na odkup Saabu pouze společnosti dvě: Youngman a Mahindra. Konsorcium BAIC/Panasonic od nabídky odstoupilo. Spekulace dále tvrdí, že se indická společnost pro tento případ spojila s dalšími dvěma (japonskou a čínskou) a také že zájem neprojevila již žádná další společnost. Zástupci Youngmanu a Mahindry také byli přítomni na poslední návštěvě trollhättanského výrobního závodu.
 

Aktualizováno ( Středa, 16 květen 2012 )
Celý článek...
 
Zisk a ztráta Tisk E-mail
O čem se píše ...
Vložil deff   
Čtvrtek, 10 květen 2012
Švédské televizi se podařilo získat rozhovor s panem Pang Qingnianem na výstavě v Pekingu. V krátkém rozhovoru prozradil, že konkurzní správci 15. května vyberou dva výsledné zájemce a poté vyberou toho, který pak bude schopen koupit Saab ve velice blízké budoucnosti. Na otázku jak dlouho Youngman může čekat, se jen usmál a odpověděl, že Youngman nespěchá a také podotknul, že takovéto dohody se dvojnásobně nesmí uspěchat. Zajímavou poznámkou, kterou také zmínil, byla nabídka oněch 3,2 milliard SEK, kterou Youngman za Saab nabídl. Dále pak zmínka, že pokud by správci o tom chtěli dále jednat, jsou připraveni.
Aktualizováno ( Čtvrtek, 10 květen 2012 )
Celý článek...
 
Licence na Phoenix je automobilce Youngman k ničemu Tisk E-mail
O čem se píše ...
Vložil deff   
Čtvrtek, 26 duben 2012

Všichni víme, že už na podzim 2011 Youngman koupil licence na platformu Phoenix. Původní myšlenka byla, že Youngman a Saab by společně vyvíjeli nové automobily. Youngman by tak pomohl Saabu zůstat na hladině tím, že by zakoupil licence na novou platformu Phoenix. Už před časem se vedly diskuse ve švédských médiích o těchto licencích, a co to v praxi znamená. Pokud by Youngman nezískal automobilku Saab, /například by ji získala automobilka Mahindra/ blokoval by Youngman Mahindru? Odpověď je krátká a jednoduchá, nikoliv.

Aktualizováno ( Čtvrtek, 26 duben 2012 )
Celý článek...
 
Mekonomen chce Saab Parts Tisk E-mail
O čem se píše ...
Vložil deff   
Sobota, 14 duben 2012

Švédsky reťazec s náhradnými dielmi Mekonomen sa podľa SVD.se zaujíma o kúpu Saab Parts. V súčasnosti je SP ako zástava v National Debt Office (NDO – niečo ako Úrad pre štátny dlh) a má slúžiť na vyplatenie úveru ECB vo výške 2,2 mld SEK. NDO doteraz nezverejnila požadovanú cenu za SP, hoci už prebiehali rokovania s Youngman-om s cieľom zahrnút SP do celkového predaja Saab Automobile AB.
Mekonomen sa dlhodobo snaží (a minul už na to značné množstvo úsilia a peňazí) získať image adekvátnej náhrady originálnych dielov. V prípade, že by sa im podarilo SP kúpiť, mohol by to byť obojstranne výhodný obchod. To sa však stane iba v prípade, že NDO navrhne primeranú cenovú ponuku...

překlad: Jof / zdroj: saabsunited.com

Aktualizováno ( Sobota, 14 duben 2012 )
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 28 - 36 z 358

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály