Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow O čem se píše ...
Každý chce vlastnit SAAB Tisk E-mail
O čem se píše ...
Vložil deff   
Pátek, 10 únor 2012

saab_lego.jpgTento titulek je citátem z rozhovoru, který vedla ttela.se se Zamierem Ahmedem. Byl to pro mne vcelku zajímavý rozhovor, protože jsem si kladl podobné otázky. Ne vše je pro nás novinkou, ale některé části rozhovoru jsou i pro nás velice zajímavé a poodkrývají nám pohled na investiční strategii firmy Brightwell. Rád bych tedy vypíchnul pár věcí, které považuji za pro nás podstatné. /pokud si chcete přečíst celý rozhovor tak se podívejte na ttela.se., ale dejte si pozor na google translator, který občas úplně převrátí smysl výpovědi :-/

 

 

Aktualizováno ( Pátek, 10 únor 2012 )
Celý článek...
 
Titulky ve světě: Saab je mrtev Tisk E-mail
O čem se píše ...
Vložil deff   
Pondělí, 23 leden 2012

saab-funeral.jpgDneska ráno jsem si pročítal příspěvky několika redaktorů v nejrůznějších novinách. Titulky nemluví o ničem jiném, nežli o to, že „Saab je mrtev.“ To je jistě v současnosti pravda. Saab pořád ale má svojí hodnotu, i když zemřel. Kdokoliv kdo řekl, že bankrot byla cesta k úspěchu, se prokazatelně mýlil. Bankrot nikdy nebyl řešením, to ví i Viktor Muller, který se tak zoufale se svým týmem snažil do posledních chvil i sil společnost zachránit. Jakékoliv Saabovské aktiva, majetky, jmění byly dány do „zastavárny.“ Upřímně řečeno, kdyby Saab přežil bankrot a vyhrabal se z problémů, nebylo by to pro zainteresované výhodné a vítané, takto to bohužel v byznys světě chodí. Můj názor je, že role konkurzních správců byla a je celkem neutrální, byli to vysoce vzdělaní lidé. Jistě se některé kroky daly udělat mnohem lépe, ale jsou i kroky, které udělaly správně.

 

Aktualizováno ( Pondělí, 23 leden 2012 )
Celý článek...
 
Proč zrovna Saab je sláb? Tisk E-mail
O čem se píše ...
Vložil deff   
Neděle, 22 leden 2012

log_auto_motor_sport.pngMagazín Auto, motor a sport se pozastavují nad automobilkou Saab: Michael Kudela o klinické smrti jedné z kdysi nejprogresivnějších značek. A rození spousty dalších „neautomobilek".

Prezident Klaus a obránci češtiny doufám prominou použití „hradního" záporu v termínu neautomobilka, ale k popisu spousty nových firem, které montují auta mrzké technické a čertvíjaké kvalitativní úrovně, se takové komolení hodí výborně. Podobně jako děsí spousta prapodivných paslov obhájce rodného jazyka, totiž i nové pseudo-automobilky mohou rmoutit fanoušky automobilů. Tím spíše, že leckdy vznikají na úkor tradičních výrobců.

Aktuálním příkladem takové firmy je Saab, který zřejmě nezvratně míří do automobilového nebe. Progresivnímu výrobci, který vždy udivoval překvapivými nápady, se proto detailněji věnujeme v tomto vydání. Připomenout si můžete jeho originální prvky (jako turbo, stěrače a ostřikovače světel, zesílený rám čelního skla atd.). Více však stojí za pozornost celkový přístup, jímž Saab bez přehánění zásadně ovlivnil konstrukci automobilu.

Aktualizováno ( Neděle, 22 leden 2012 )
Celý článek...
 
Turecká delegace a odbyt Tisk E-mail
O čem se píše ...
Vložil deff   
Neděle, 01 leden 2012
Podle zdrojů SaabsUnited navštívila včera turecká delegace Trollhättan a brzy se opět vrátí jednat s Dagens Industri. Turecká delegace pochází z jedné ze společností, které oznámili zájem o koupi části automobilky Saab či alespoň jejích technologií. O jakou tureckou společnost a s jakými záměry, stále není úplně jasné. Pokud by vůbec tato společnost měla schopnost technologie využít je také velice nejisté. Takže jedinou jistotou zůstává, že první zaměstnanci navštívili dnes ráno úřad práce a tím pádem si začali hledat novou práci.
Úřad práce rozdělil zaměstnance do několika skupin a bude se snažit postupně všechny uchazeče zaregistrovat, což bude trvat minimálně dva týdny. Úkol najít práci pro zhruba 4000 lidí ve městě, kde je již současná míra nezaměstnanosti kolem 15% nezaměstnaných, bude samozřejmě tvrdým oříškem…
Aktualizováno ( Neděle, 01 leden 2012 )
Celý článek...
 
Neházejte ručník do ringu Tisk E-mail
O čem se píše ...
Vložil deff   
Pátek, 23 prosinec 2011

Dlouho jsem pozoroval události kolem Saabu přímo z centra dění. Hodně informací jsem zaslechl ještě předtím, než byly vydány jako oficiální zprávy, hodně z nich bylo naopak příliš výbušných na to, abych je vůbec mohl zveřejnit. Poslední dobou však události nabraly spádu, příval dat neustával 24 hodin denně a naším cílem se stalo předat čtenářům co nejpřesnější obrázek boje Saabu o přežití. Čím víc jsem poznával firmu samotnou a komunitu lidí kolem ní, tím víc jsem chtěl za firmu bojovat. Postupem času mezi mnou a Saabem vznikl vztah jako mezi dvěma manželi, kteří spolu prošli velkou částí života a mají za sebou mnoho náročných období. A tak jsem tady - chlápek stejně svérázný jako jeho oblíbená švédská značka, chlápek, co má rád Saab a bude ho mít rád i dál…

Aktualizováno ( Pátek, 23 prosinec 2011 )
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 37 - 45 z 358

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály