Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow O čem se píše ...
Top Gear: Konec automobilky Saab? Tisk E-mail
O čem se píše ...
Vložil deff   
Pátek, 02 prosinec 2011

top_gear_logo.gifDalší nebezpečné kolísání na pomyslném záchranném laně pro Saab. Saab nedávno uzavřel dohodu o prodeji dvoum čínským firmám, ale GM teď začalo komplikovat prodej. Myslím si, že je to z jejich strany velmi špatný přístup.

Důležitým faktem je to, že všechny aktuální modely Saabu používají podvozky navržené GM. Saab má od GM povolení je vyrábět. GM však teď říká, že pokud se obchod s Číňany opravdu uskuteční, tak licenci zruší. To by Saab zabilo a GM to ví. Pokud prodej neproběhne do 15. listopadu – současní vlastníci Saabu tvrdí, že “ pravděpodobně nebudou schopni zajistit kontinuitu Saabu, což – může vyústit v bankrot Saabu.” To je diplomatický finanční jazyk, v běžné řeči to znamená, že stojíme přímo nad propastí.

Aktualizováno ( Čtvrtek, 22 prosinec 2011 )
Celý článek...
 
Důvěra v Saab je na historickém minimu? Tisk E-mail
O čem se píše ...
Vložil deff   
Středa, 30 listopad 2011
Švédský auto-časopis "Vi Bilägare" přináší zprávy o národním výzkumu, který ukazuje, že důvěra v Saab jako ve značku se propadla na 11% ve Švédsku. Tento výzkum také ukazuje, že důvěra ve společnost Volvo Cars klesla z 66% na 58%.

No, pokud jen 11% z 9 milionů lidí jsou ochotni koupit Saab ve Švédsku, tak to znamená, že ještě je 990'000 lidí, kteří jsou/budou ochotni koupit Saab. A Saab potřebuje prodat jen 80'000 aut ročně, aby se stal výnosný, takže by se dalo říci, že čísla vypadají docela dobře.. Přijměte, prosím omluvu za tuto ironii, ale tady jde vidět na tomto příkladu, jak stupidní jsou podobné průzkumy!

Aktualizováno ( Čtvrtek, 22 prosinec 2011 )
Celý článek...
 
Saab je ve smrtelných křečích. Přežije konec roku? Tisk E-mail
O čem se píše ...
Vložil deff   
Pondělí, 28 listopad 2011

Stále nepravděpodobnější se zdá, po událostech z končícího týdne, možnost záchrany kdysi slavné švédské automobilky Saab. Nejprve byl kvůli podezření z praní špinavých peněz zatčen v Londýně ruský podnikatel Vladimír Antonov, který se angažoval při pokusu o záchranu Saabu a byl schopný ihned poskytnout peníze. Teď je rozhodně poslat nebude moci. Pak se opět ozvali odboráři, kterým firma dluží za mzdy. Hrozí, že pokud nedostanou dlužné částky do příštího týdne, podají na firmu návrh na konkurz.

Aktualizováno ( Čtvrtek, 22 prosinec 2011 )
Celý článek...
 
GM nesouhlasí s odprodejem Saabu do Číny Tisk E-mail
O čem se píše ...
Vložil deff   
Pondělí, 07 listopad 2011
saab_china02.jpgGM se cítí ohroženo prodejem Saabu do čínských rukou. Koncern General Motors uvedl, že by bylo těžké podpořit prodej Saabu do čínských rukou, pokud by to znamenalo ohrožení stávající spolupráce s čínskými firmami a nepříznivé ovlivnění zájmů amerického koncernu po celém světě.
O převzetí Saabu se před několika dny předběžně dohodly čínské společnosti Pang Da Automobile Trade Co a Zhejiang Youngman Lotus Automobile Co, které švédskou automobilku koupí za 100 milionů eur (2,5 miliardy Kč). General Motors přitom loni prodala Saab nizozemské firmě Spyker.
General Motor ale i nadále zůstává významným dodavatelem výrobních dílů pro vozy Saab, a má práva na to, aby prodej švédského výrobce do čínských rukou mohlo zamítnout.
Aktualizováno ( Čtvrtek, 22 prosinec 2011 )
Celý článek...
 
Zamyšlení o čínském vlastnictví aneb prohlášení GM Tisk E-mail
O čem se píše ...
Vložil deff   
Neděle, 06 listopad 2011

GM_logo.jpgTak máme zase pátek a dostáváme zprávy, ze kterých jde mráz po zádech. Samozřejmě v tomhle případě to není až takové překvapení. Osobně bych nikdy nečekal, že koncern GM dá Číňanům jen tak zelenou bez toho, aby byli hluboce přesvědčeni o výhodnosti tohoto kroku. Moc dobře znají firmu Youngman z obchodů z roku 2009, kdy už se pokoušeli ovládnout značku i když bez sebemenšího úmyslu automobilku zachránit. Samozřejmě neznám přesné důvody tohoto prohlášení, ale je jistě pár věcí, které mohou učinit další vyjednávání, ohledně prodeje do rukou Pang Da a Youngman, velice složité. Nerad bych se hnedle z kraje pouštěl do konspiračních teorií, jak by mohl koncern GM chtít nechat automobilku Saab vymazat z povrchu zemského. To by nedávalo ani smysl, jelikož koncern GM chce vydělat aspoň nějaké peníze z licenčních poplatků, náhradních dílů a výroby modelu 9-4x, což by nebylo možné bez přímého ohrožení v jeho prodejích.

Aktualizováno ( Neděle, 06 listopad 2011 )
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 46 - 54 z 358

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály