Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow O čem se píše ...
DI.se: Pomalé krůčky do náručí firmy Youngman Tisk E-mail
O čem se píše ...
Vložil deff   
Čtvrtek, 06 říjen 2011

Lhůta stanovená NDO /Švédská národní dluhová agentura/ k překontrolování majetkových poměrů v Saab Automobile se pomalu naplňuje. Uzávěrka je stanovena na 14. října. Důvody, proč kontrola jde tak pomalu, nám zodpověděla Anna Petre, která je zodpovědná v automobilce Saab za kontakt s veřejností. Citujeme: „proces je tak zdlouhavý zejména díky rodině, která vlastní firmu Youngman, kteří nebyli navyklý dávat citlivé finanční náležitosti a výsledky.“ Anna Petre je mj. zodpovědná za získání potřebných informací pro švédskou NDO, které požadují od čínských společností. Navzdory kontaktům s finančním oddělením firmy Youngman, stále má jen pramalé informace o společnosti.

Aktualizováno ( Čtvrtek, 06 říjen 2011 )
Celý článek...
 
Techničtí pracovníci Saabu věří v jeho budoucnost Tisk E-mail
O čem se píše ...
Vložil deff   
Neděle, 02 říjen 2011
Saab logo velke.jpgSám jsem technickým pracovníkem v automobilce. Jsem oddaný své práci, a proto nerozumím některým komentářům v tisku, které informují o tom, že by zaměstnanci Saabu měli opustit potápějící se loď a přeběhnout k Volvu. Pokud bychom přirovnali práci techniků k umění, přeběhnutí k Volvu by znamenalo přestat malovat v expresionistickém stylu a začít na kubistické vlně. To je sice možné, ale ne pravděpodobné. Asociace techniků byla jediná, která nepožadovala úpadek automobilky. Technici Saabu věří v budoucnost automobilky a bez toho aby věděli, jak to celé dopadne, věří v úspěch. To svědčí o jejich víře v značku, i když připouštím, že my technici jsme někdy trošku sobečtí a pyšní na sebe i svou práci.

Jasně, kritické hlasy mohou tvrdit, že technický personál /inženýři a vývojáři/ jsou ti, kteří se mohou nejméně obávat o své budoucí zaměstnání. Volvo stále hledá zaměstnance a jejich mzdy jsou na vysoké úrovni, resp. dost vysoké na to, aby překlenuly dva až tři měsíce bez potřeby si půjčovat. Ale pořád je tam ta otázka smysluplnosti práce. Vždycky najdete důvod změnit zaměstnavatele. Stejně jako umělci, pokud nevěří tomu, co tvoří, zkusí něco jiného. Proč to vlastně píšu? Našel jsem včera otevřený dopis presidenta Asociace univerzitního vzdělávání /techničtí absolventi automobilky Saab, Per Bränneby a Hakan Danielson, předchozí president asociace do roku 2010 v GP.se. Tento otevřený dopis vzbudil mou důvěru v budoucnost Saabu na nejvyšší možnou míru a doufám, že i vy se na budoucnost budete dívat jiným pohledem, než třeba doposud.
Aktualizováno ( Neděle, 02 říjen 2011 )
Celý článek...
 
Zabavení vozů Saab v muzeu Tisk E-mail
O čem se píše ...
Vložil deff   
Neděle, 25 září 2011

Toto ráno som išiel do Saab múzea, aby som sa pozrel na pár posledných prídavkov. Tieto posledné príspevky nie sú vozidlá, ale malé nálepky nalepené na vozidlách, ktoré už v múzeu boli.

Utmätt Gods sa prekladá ako „majetok rezervovaný na dlh“ a malé nálepky nalepila Kronofogden, agentúra na vymáhanie dlhov vo Švédsku. Ako môžete vidieť vyššie, Aero X je označené, Sonett a 9-X majú tiež nálepky a dokonca aj UrSaab má jednu.

Nálepky boli nalepené začiatkom tohto týždňa, predchádzajúc rozhodnutie o reorganizácii. Je to spôsob, akým Kronofogden prehlasuje, že tieto vozidlá sú aktívami spoločnosti. A v prípade potreby budú predané, za účelom vyplatenia dlhov, o ktoré Kronofogden požiadali veritelia. Viem, že je to šokujúca správa pre fanúšika Saabu, no čítajte ďalej.

Aktualizováno ( Neděle, 25 září 2011 )
Celý článek...
 
Dejte nám ještě trošku času k záchraně automobilky Saab Tisk E-mail
O čem se píše ...
Vložil deff   
Úterý, 23 srpen 2011
logo_ttella.pngTento nadpis pochází z titulku na ttela.se a tak se ho pokusím přiblížit.
Současnost Saabu není jen otázkou bankéřů a peněžních prostředků. Victor Muller učinil minulou středu správné rozhodnutí, když se rozhodl zapojit do „hry o Saab“ ty „největší, nejlepší a nejtvořivější pracovníky na světě.“ Tohle není jen běžný obchod a vyjednávání pro kohokoliv. Tyto „ikony obchodu“ (myšleno samotní zaměstnanci) pochopili, že se jedná o specifickou situaci. Samozřejmě že je to svým způsobem posvátné poslání všech těch, kteří se točí okolo automobilky sedm dní v týdnu, dokud se nenalezne, pokud možno rychle, východisko.
Aktualizováno ( Úterý, 23 srpen 2011 )
Celý článek...
 
Automobilka informovala své zaměstnance o výplatách Tisk E-mail
O čem se píše ...
Vložil deff   
Úterý, 23 srpen 2011

Trollhättan, Švédsko: Švédská automobilka N.V. (Swan) a Saab Automobile AB (Saab Automobile) informovala, že panuje riziko opoždění srpnových mezd. Důvodem je zpoždění přílivu prostředků, které byly v minulosti nasmlouvány právě na pokrytí mezd zaměstnanců. Saab Automobile AB, podniká potřebné kroky, aby zajistil tyto prostředky včas. Také pokračuje v jednáních s různými subjekty, aby dosáhl na další krátkodobé financování tak, aby pohledávky vůči zaměstnancům byly vyrovnány. Stejně tak i k udržení výroby automobilky. Samozřejmě není nikde psáno, že potřebné prostředky budou skutečně nasmlouvány a peníze získány.

překlad: Filip Jandovský / zdroj: saabsunited.com

Aktualizováno ( Úterý, 23 srpen 2011 )
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 55 - 63 z 358

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály