Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow O čem se píše ...
Saab Cabriolet - kabriolet do zimy Tisk E-mail
O čem se píše ...
Vložil deff   
Neděle, 29 květen 2011

Saab_9-3_cabrio_03m.jpgSlunce a tepla není ve Skandinávii nazbyt. Přesto si u Saabu nyní připomínají 25. výročí svého prvního kabrioletu.

V září 1983 překvapil Saab návštěvníky autosalonu IAA ve Frankfurtu prototypem čtyřmístného kabrioletu s elektricky ovládanou plátěnou střechou, který byl postaven na základě modelové řady 900 představené v roce 1978. Tehdy byla nabídka otevřených automobilů velmi skromná, a tak se stal nový kabriolet ze severu velkou senzací. Rozhodnutí o zahájení výroby tedy bylo jen formalitou a produkce kabrioletu byla svěřena finské společnosti Valmet Automotive.

 

Aktualizováno ( Neděle, 29 květen 2011 )
Celý článek...
 
Saab dál věří v záchranu z Číny: pomoci má distributor Pangda Tisk E-mail
O čem se píše ...
Vložil deff   
Pondělí, 16 květen 2011
Poté, co zkrachovala dohoda se společností Hawtai Motor Group, jednal majitel švédské automobilky Saab – Spyker Cars – s dalšími firmami z Číny. Dnes Spyker oznámil, že uzavřel dohodu s podnikem Pangda Automobile Trade, který má do Saabu investovat dohromady přes 100 milionů eur. Dohodnuté transakce ale ještě musí schválit čínské vládní úřady.

Saabu už od začátku dubna stojí výroba. Nemá hotovost na platby dodavatelům. Majitel ztrátové automobilky, nizozemský Spyker, vidí kýžený zdroj financí v Číně. V poslední době jednal hned s několika tamními firmami. S Hawtai Motor Group to už vypadalo, že je ruka v rukávě, dohodu o investici ale neschválily úřady v Pekingu. Teď Spyker oznámil, že má pro švédského výrobce aut jiného čínského investora - Pangdu Automobile Trade.
Aktualizováno ( Pondělí, 16 květen 2011 )
Celý článek...
 
SAAB: stoprocentně bez GM Tisk E-mail
O čem se píše ...
Vložil deff   
Pondělí, 09 květen 2011
AUTOCAR_logo.jpgAutocar: Saab se stal díky péči koncernu General Motors téměř historií. Teď před ním leží odvážná a ambiciózní budoucnost, ale bude to ještě náročné. Více vám sdělí Hilton Holloway z britského časopisu.

Pokud jde o těsné úniky, jen máloco může překonat situaci, při které se Saab v únoru 2010 vyhnul smutnému konci na šrotišti dějin. Dnes tato automobilka investuje obrovské sumy do auta, které by mohlo zajistit její budoucnost, ale zároveň se v každodenním provozu jen horko těžko drží nad vodou.
Bankrotující koncern General Motors nabídl Saab k prodeji v roce 2009. Obchod se společností Koenigsegg, známou svými extrémně drahými supersporty, zkolaboval v prosinci téhož roku, takže GM ohlásilo plán na uzavření automobilky. Zatímco někteří psali nekrology, holandská firma Spyker, další miniaturní výrobce rychlých strojů, koupila Saab v lednu 2010. Zaplatila koncernu GM 74 milionů dolarů a dalších zhruba 300 milionů dolarů v tzv. nepreferovaných akciích. Krátce potom se švédská vláda zaručila za úvěr 400 milionů eur od Evropské investiční banky, který byl určen výhradně na vývoj čistších, ekologičtějších aut. Většinu loňského roku strávil Saab v mlhách, když se společnost snažila oživit řetězec dodavatelů, který se rozpadl po informacích o ukončení výroby.
Aktualizováno ( Úterý, 10 květen 2011 )
Celý článek...
 
Cesta k čínskému partnerství I. Tisk E-mail
O čem se píše ...
Vložil deff   
Pondělí, 02 květen 2011
saab_china.jpgJestli neustále nemačkáte F5 a neobnovujete stránky světového tisku, tak Vám mohlo uniknout, že Victor Muller a Vladimir Antonov v minulém týdnu jednali se třemi čínskými výrobci o poskytnutí okamžité finanční injekce. Co přesně se snaží management Saabu vyjednat? Podle agentury Bloomberg mají před sebou minimálně 3 cíle:
  • Získání hotovosti za účelem rychlého obnovení výroby
  • Získání přístupu na čínský trh – aby firma mohla přímou cestou prodávat a propagovat své výrobky
  • Joint-venture s čínskou společností za účelem výroby Saabů v Číně
Co se týká bodu číslo 1 – Saab přišel s mnoha různými plány, které se protahovaly (případně rovnou zkrachovaly) kvůli komplikacím od EIB, GM, nebo řadě dalších faktorů. Joint-venture s čínským výrobcem může přinést okamžitou likviditu prostřednictvím přímého prodeje, nebo licencováním technologií. Tato vzájemně výhodná dohoda by umožnila Saabu přežít a čínské společnosti zpřístupnila špičkové technologie ve strojírenství, vývoji, bezpečnosti a pohonu všech kol – tyto technologie by jí poskytly náskok oproti lokální konkurenci. Pravidla automobilového průmyslu, o kterých Victor Muller hovoří pokaždé, když k tomu dostane příležitost, se v poslední době zásadně změnila. Díky využití špičkových technologií se Saab může stát významným hráčem v oblasti, která přináší zisky.
Aktualizováno ( Úterý, 03 květen 2011 )
Celý článek...
 
iDnes: Saab opět bojuje o přežití. Shání peníze i kupce Tisk E-mail
O čem se píše ...
Vložil deff   
Pátek, 29 duben 2011
Boj Saabu o přežití tak po roce od odkupu od GM dospěl k nové kapitole. Opět můžeme doufat, že to nebude kapitola poslední a že automobilce se nakonec podaří postavit zpět na nohy.

Již 29. března přestaly z výrobních linek Saabu sjíždět automobily a výroba se zastavila, aby se firma nedostala do ještě větších potíží, protože nemá hotovost na zaplacení dodavatelům. Snaží se ji sehnat, jak se dá. Spyker N.V., malý výrobce sportovních automobilů, který Saab vloni koupil od GM, například prodal za 43 milionů dolarů právě svou divizi sportovních vozů ruskému podnikateli Vladimiru Antonovovi. Ten byl přitom před prodejem Saabu z celého obchodu vypuzen kvůli příliš kontroverzním skutečnostem, které jej provázely. Antonov byl médii obviňován z praní špinavých peněz, uplácení a dalších nekalých činností. Své jméno prý ale očistil a nyní se vrací do hry výraznějším způsobem. Antonov od Saabu také koupí nemovitosti včetně továrny sdružené ve společnosti Saab Property. Automobilka (Saab Automobile) si je bude od něj formou leasingu kupovat zpět. Tuto transakci musela schválit švédská vláda, která se mezitím zaručila za půjčku, kterou Saab získal u Evropské investiční banky. Vláda držela akcie Saab Property jako záruku za ni.
Aktualizováno ( Pátek, 29 duben 2011 )
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 64 - 72 z 358

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály