Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow O čem se píše ...
Saab 365 dní poté: SvD Business rozkrývají vlastnickou strukturu Spykeru Tisk E-mail
O čem se píše ...
Vložil deff   
Pátek, 18 březen 2011

logo_spyker02.jpgUPDATE 25.1.2011, SvD Business
Novináři SvD se vydali po někoplika stopách, které naznačují, že Vladimir Antonov je přes různé investiční fondy stále majitelem firmy Spyker, navzdory zákazu od GM. Antonov samozřejmě vše popírá. Bezpochyby ale jeho impérium stojí za třemi ze čtyř hlavních akcionářů firmy Spyker. Nyní by se tento ruský byznysman rád objevil ve vedení Spykeru a Saabu i formálně.

Před koupí Saabu se GM jasně vyjádřil, že si nepřeje tohoto ruského bankéře jako akcionáře až do roku 2016 a ten tak byl donucen stáhnout se z firmy Spyker. Před nákupem Saabu ve Spykeru přímo vlastnil 30% akcií a společně s opcemi na dalších 15% jeho podíl tvořil 45%. Výkonnému řediteli Victoru Mullerovi také půjčoval větší částky na provoz Spykeru. Řešením se stalo vykoupení Antonovova podílu Victorem Mullerem před uzavřením dohod s GM. Antonovovy peníze ale stále ve firmě nepřímo figurují.

Aktualizováno ( Pátek, 18 březen 2011 )
Celý článek...
 
Dodávka dílů z Japonska pro Saab zatím není ohrožena Tisk E-mail
O čem se píše ...
Vložil deff   
Čtvrtek, 17 březen 2011
flag_japonsko.jpgEric Geers, šéf komunikace Saab: produkce Saabu nebyla zasažena. Všichni hlavní dodavatelé jsou v jižní části. Jejich subdodavatelé ale byli mezi zasaženými firmami, nyní vyjednáváme náhradní řešení, abychom předešli nedostatku dílů na skladech. Celkem má Saab v Japonsku 22 dodavatelů, z čehož 7 dodává přímo do výroby a 15 na druhotné trhy. Zůstáváme v denním kontaktu.
Z citace na začátku článku vyplývá, že většina členů japonského Saab klubu je také v pořádku.
překlad: laf666
zdroj: saabsunited.com
Aktualizováno ( Pátek, 18 březen 2011 )
 
Pere Vladimir Antonov špinavé prádlo na veřejnosti? Tisk E-mail
O čem se píše ...
Vložil deff   
Úterý, 15 březen 2011

vladimir antonov.jpgUPDATE 10.3.2011 zahájil švédský tisk den senzačními titulky a příběhy o přicházejícím úpadku Saabu a dokonce jeho možném krachu v případě, že Evropská Investiční Banka (EIB) utáhne Saabu úvěrové kohoutky.

Tématiku okamžitě začal řešit server Saabsunited.com a jeho ex majitel (od 15.3.2011 člen marketingového oddělení Saabu pro sociální média) Steven Wade a přispěvatelé OddJob ani RedJ – tento krátký článek je shrnutím jejich názorů, které se ale navzájem natolik prolínají, že je v podstatě nemožné dodržet pravidla pro citace – za což se omlouvám jak čtenářům, tak výše zmiňovaným pánům. Dole uvádím linky, kde si můžete o situaci vytvořit vlastní názor, diskuze pod článkem je otevřena.

 

Aktualizováno ( Středa, 16 březen 2011 )
Celý článek...
 
Proč Saab vzbuzuje vášně? Tisk E-mail
O čem se píše ...
Vložil deff   
Pondělí, 28 únor 2011

i_love_saab.jpgUPDATE Sam Knight, Financial Times Weekend, 25.6.2009
Všechno začalo 2. ledna 2008. Seděl jsem v autě své přítelkyně v Camdenu (Velká Británie) a měli jsme namířeno do města. Stará kachna 2CV ve tvaru klobouku s modrými pruhy na zádi patřila její mamce. Uvnitř se člověk cítil jako ve staré, rozvrzané lednici, v podlaze zela obrovská díra a při pohledu pod nohy bylo vidět ubíhající asfalt. Probírali jsme novoroční předsevzetí a jedním z těch mých se stalo pořízení nového auta. Rok předtím jsem si konečně udělal řidičák, což mne finančně dost vyčerpalo, ale zase jsem ho nechtěl nechat ležet ladem. „Už máš představu, jaké bys chtěl auto?“ položila přítelkyně důležitou otázku. Hm, na to jsem fakt zatím nepomyslel. Vlastně jsem ještě nikdy nepřemýšlel o tom, jaké auto bych chtěl. „A co Saab?“ přerušila přítelkyně můj proud myšlenek.

Podle jejích slov jsem v ten okamžik prý nejvíce připomínal vyoranou myš- jako bych snad vůbec nevěděl, co slovo Saab znamená. Ale ve skutečnosti se mi tou dobou myšlenky toulaly už někde úplně jinde. Prarodiče vždycky vlastnili Saaba, takže kdykoliv se někdo o těch autech zmínil, měl jsem před očima jejich staré, béžové auto – viděl jsem dědečka v kožených rukavicích, cítil všechny vůně v interiéru a před očima mi probíhal jejich somersetský život s kokršpaněly. Taky jsem věděl, že jejich Saaby už jsou v nenávratnu. Dědečkovi je 89 a před pár lety musel přestat řídit poté, co se svým posledním autem nabořil do sousedova baráku.

Aktualizováno ( Úterý, 01 březen 2011 )
Celý článek...
 
Vstup Saabu do WRC je opět o něco reálnější Tisk E-mail
O čem se píše ...
Vložil deff   
Sobota, 19 únor 2011
logo_WRC.jpgAutosport magazin přišel s velmi zajímavou informací. Podle jejich informací totiž došlo k podpisu mnohamiliónové smlouvy mezi promotérem WRC, společností North One Sport a Vladimirem Antonovem.
Tento ruský milionář je totiž jedním z vlastníků značky Saab. Podle některých informací by se nový Saab mohl po tratích WRC prohánět už příští rok. Jen dodejme, že tradiční švédskou značku vlastní Spyker. Tyto informace vítá šéf Citroënu, Olivier Quesnell: „Můj prvotní dojem s North One TV byl takový, že jsme blízko konci. Dlouho jsme diskutovali o ničem. Ale teď se objevil ten ruský muž a hodně investoval. Jsem si jistý, že je to příslib pro budoucnost. Šéf FIA, Jean Todt, určitě požadoval velké záruky. Myslím, že na další tři čtyři roky by to mělo být OK.“
Aktualizováno ( Sobota, 19 únor 2011 )
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 82 - 90 z 358

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály