Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow O čem se píše ...
Victor Muller: „Saab se má stále k světu“ Tisk E-mail
O čem se píše ...
Vložil deff   
Neděle, 06 únor 2011

Victor Muller 05.jpgŘeditel automobilky Saab - Victor Muller - tvrdí, že jeho největší výzvou od převzetí automobilky z rukou společnosti General Motors je přesvědčovat svět, že tato ikonická švédská značka je stále naživu.
„Saab neumřel společně se Saturnem, Pontiacem a Hummerem.“ tvrdí na deatroitské auto show. „Raději uvažujeme tím směrem, že Saab smrti uniknul.“
Pro Mullera a jeho Spyker Cars, nizozemskou společnost produkující ručně stavěná, premiová exotická superauta, je to však stále namáhavý boj. Když byla nabídka Spykeru na koupi Saabu v únoru 2010 přijata, znamenalo to něco víc, než pouhou změnu jména značky – továrna byla prázdná, zaměstnanci byli pryč, přísun dílů od dodavatelů byl přerušen. Dle Mullera muselo GM „vyprázdnit potrubí“ před zastavením Švédské továrny. V oblasti severní Ameriky bylo roztroušeno jen pár set nových vozů, ačkoliv 5000 nebo 6000 byla norma.

Aktualizováno ( Pondělí, 07 únor 2011 )
Celý článek...
 
Saab plánuje změnu reklamní agentury po rezignaci M. Collerana Tisk E-mail
O čem se píše ...
Vložil deff   
Neděle, 30 leden 2011

Jako pokus o našlápnutí stagnujících prodejů Saab plánuje jarní revizi firemní reklamní strategie, uvádí Automotive News. Automobilka změnila reklamní agenturu pro evropské trhy v průběhu minulého roku a po odchodu ředitele akciové společnosti Mike Collerana minulý měsíc je celkem vysoká pravděpodobnost, že bude švédský producent hledat čerstvější nápady. Na místo ředitele zatím nastoupil Matthias Seidl, známý ze svého působení u automobilky Volkswagen.
Na detroitském autosalonu sdělil Automotive News ředitel globálního marketingu firmy Saab, Knut Simonson, že společnost plánuje revizi smlouvy s agenturou McCann Erickson. Ta má Saab ve svém portfoliu od roku 2007, ale po loňských bezútěšných prodejních číslech je velmi pravděpodobné, že se Saab začne poohlížet po nových způsobech, jak vdechnout více života do jeho zastoupení ve Spojených Státech.

překlad: Laf666
zdroj: autoblog.com

Aktualizováno ( Úterý, 01 únor 2011 )
 
GM souhlasí s podporou Saabu od kontroverzního ruského investora Tisk E-mail
O čem se píše ...
Vložil deff   
Neděle, 30 leden 2011

GM_logo.jpgSpolečnost General Motors je stále vlastníkem velkého balíku akcií firmy Saab. Ve skutečnosti tak velkého, že byla schopna zabránit podílnictví Vladimira Antonova - ten je předsedou představenstva finanční skupiny Conversbank (majoritní akcionář holandské automobilky Spyker) a vyjádřil přání stát se součástí Saabu. GM je teď prý již připravena na jeho finanční spoluúčast.
Doposud společnost GM váhala kvůli obvinění, že byl V. Antonov součástí organizovaného zločinu. Dle jeho tvrzení byl ale obětí falešných obvinění a za přispění soukromých vyšetřovatelů již své jméno očistil. V minulosti Vladimir Antonov hovořil o otevření nové továrny Saabu v ruském Kaliningradu.

překlad: Laf666
zdroj: autoblog.com

 
Saab svolává model 9-3 r.v. 2010-2011 kvůli možnému selhání palivového čerpadla Tisk E-mail
O čem se píše ...
Vložil deff   
Sobota, 29 leden 2011
Saab oznámil, že má v plánu svolat cca 4.400 ks modelu 9-3 kvůli vadným palivovým čerpadlům. NHTSA (Národní úřad pro bezpečnost v dopravě) tvrdí, že se na trh dostaly vozy s čerpadly nesplňujícími bezpečnostní specifikace, což může být důvodem pro jejich případnou poruchu a následný výpadek motoru. NHTSA je přesvědčen, že tato porucha přímo ovlivňuje nárůst rizika nehody, ale pokud víme, doposud nebyly hlášeny žádné problémy způsobené vadnými čerpadly.
Aktualizováno ( Sobota, 29 leden 2011 )
Celý článek...
 
Budoucnost Saabu: snižování hmotností nových vozidel? Tisk E-mail
O čem se píše ...
Vložil deff   
Úterý, 25 leden 2011

sendvicove_sasi_inrekor_03.jpgUPDATE Je to asi zatím úvaha, nicméně se šušká, že nové koncepty modelů, by měly mít radikální redukci váhy o neskutečných 40%, než jsou dnešní vozy. Každopádně chystá se nová inženýrská struktura v automobilce, takže by to nemuselo znamenat pouze výkřik do prázdna. A nemusíte být Einsteini, aby vám došlo, že při takto radikálním snížení hmotnosti vozu přinese ohromné výhody ve snížení spotřeby, emisí a zlepšení jízdních vlastností. Klíčové však pro automobilku Saab bude i nadále zůstat na vysoké úrovni bezpečnosti a komfortu. Což skloubení těchto věcí dohromady patří mezi nejtěžší úkoly v automobilovém průmyslu.

Jedna z možných technologií pro snižování hmotnosti automobilů:

Převratná novinka pro stavění aut zahubí plechy a svářečky
V autech se už nic převratného vymyslet nedá, jen se vylepšuje, říká se. Steward Morley o tom asi neslyšel, přestože pracoval 16 let u švédských automobilek a stavěl třeba i superrychlé závodní lodě. A vymyslel Inrekor, materiál, ze kterého postavil lehké auto.
Britský vynálezce ani nevymyslel nic úplně nového, jen použil známé materiály jinak a spojil je do sendvičové konstrukce, která také není neznámá. Tak vznikl materiál pro stavbu aut, ze kterého jsou podle Morleyova společníka a investora firmy Freddyho Page-Robertse automobilky nadšené.

Aktualizováno ( Úterý, 25 leden 2011 )
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 91 - 99 z 358

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály