Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow Zajímavosti
Unikátní auto budoucnosti na prodej. SAAB EV-1 Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil deff   
Neděle, 22 leden 2012
Saab_EV-1_01.jpgPíše se rok 1985, už rok jezdí po silnicích první Saaby 9000 a z Trollhättanu vyjíždí superkupé, které dojede i ferrari. Je to parádní koncept EV-1 postavený na základech nejsaabovatějšího Saabu 900 Turbo 16. Teď je EV-1 k mání, rozprodává se totiž celé muzeum.

Červené kupé EV-1 (zkratka Experimental Vehicle číslo 1) si ambici na výrobu ani nedělalo. Název by dnešní optikou elektrofilů ukazoval na auto na baterky. EV-1 ale poháněl poctivý turbomotor, který saabům slušel vždycky nejlíp. Něco blízkého dnešním elektromobilům studie přece jen měla, do prosklení střechy zakomponovali konstruktéři solární články, které živily elektrický ventilátor pomáhající klimatizovat interiér.

Nebyla to ale jen nefunkční hříčka designérů – koncepty jsou ve výprodeji saabího muzea k mání taky – ale plně funkční auto, které opravdu jezdilo. Opravdová vývojová laboratoř na kolech. Svými výkony dělala leteckému původu automobilky čest, taková silniční stíhačka...
Aktualizováno ( Neděle, 22 leden 2012 )
Celý článek...
 
Potřebuje ještě Saab svého hrobníka? Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil Laf666   
Pátek, 20 leden 2012

gm-logo-dislike.jpgV pátek 20. ledna 2012 společnost General Motors ústy tiskového mluvčího oznámila, že odmítá poskytovat licence svých technologií komukoliv, kdo projeví zájem o společnost Saab.

James Cain, tiskový mluvčí GM, dnes pro Svenska Dagbladet uvedl, že „General Motors není ochoten diskutovat o případném prodeji technologických licencí žádnému zájemci“ a dále že „v současné době neprobíhají žádná jednání ohledně licencí pro Saab“. Dle jeho vyjádření by také byl jakýkoliv prodej technologií konkurenci proti zájmům akcionářů společnosti a to i v případě, že by potencionální zájemce nepocházel z Číny.

 

Aktualizováno ( Středa, 22 únor 2012 )
Celý článek...
 
Patenty GM Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil deff   
Pátek, 06 leden 2012

GM_logo.jpgVšetci dobre vieme, že jednou z hlavných príčin, prečo sa Saab nedokázal dohodnúť s čínskymi investormi bola ich obava o zneužitie technologického know-how. Ide o nepochybne patentované technológie. Len, všade sa hovorí o „know-how“ ale iba málokde sa dozvieme, o čo presne ide.

Jeden zaujímavý text sa objavil v diskusiách na saabsunited, pochádzajúci z francúzskeho diskusného boardu, ktorý hovorí o tom, kde sú vlastne spomínané GM technológie v Saabe. Pre slabšie povahy opatrne, je to smutné čítanie, pretože nižšie vymenované veci sú výsledkom práce inžinierov Saabu ale patria GM ako bývalému vlastníkovi. Voľná citácia (google translator) znie takto:

 

Aktualizováno ( Pátek, 06 leden 2012 )
Celý článek...
 
DETROIT NEWS: Saab NA najímá konzultanty Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil deff   
Úterý, 27 prosinec 2011

Washington: Saab North America v stredu vyhlásil, že nepôjde do bankrotu, hoci jeho materská spoločnosť vyhľadala minulý týždeň súdnu ochranu.

Prezident Saab NA, Tim Colbeck, povedal, že spoločnosť si najala externých konzultantov (McTevia & Associates), aby všetky požiadavky veriteľov boli korektne spracované. Materská spoločnosť Saab Automobile AB vyhlásila v pondelok (19.12.2011) bankrot po tom, čo jej predchádzajúci vlastník, General Motors Co zablokoval dohodu o jej odpredaji skupine čínskych investorov.
Spoločnosť, ktorú vo februári 2010 získal holandský výrobca luxusných športových automobilov Spyker, vyprodukovala len zopár áut a mala problémy zhromaždiť dostatok peňazí na vyplatienie faktúr. Colbeck, bývalý manažér zo Subaru, priznáva, že automobilka nemala veľmi veľké šance na prežitie.

Aktualizováno ( Úterý, 27 prosinec 2011 )
Celý článek...
 
Náhradní díly pro Saaby budou k dispozici! Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil deff   
Pátek, 23 prosinec 2011

Dodatek informací ze Saabsunited

Akorát jsem si příjemně popovídal s Lennartem St?hlem, ředitelem oddělení náhradních dílů Saabu v Nyköpingu. Sdělil mi, že dodávka náhradních dílů pro naše miláčky nebude v budoucnu problémem, ačkoliv čas dodání se může někdy protáhnout. Saab Parts, díky Saab Tools vlastní a vyrábí všechny náhradní díly pro Saaby. Náhradní díly jsou rozmístněny u různých poskytovatelů a zásobitelů a tak mohou býti operativně přemísťovány, pokud je to potřebné. Stejně tak po světě je spousty výrobců, kteří mohou dodávat potřebné díly i v malých sériích. Některé potřebné díly a součásti automobilů jsou vyráběny uceleně na výrobních linkách a pro firmy není problémem vyrábět několik směn díly pro jiné modely /třeba Saab/. Jistě pak výrobní proces trvá trošičku déle, než když dodávky dílů běží souvisle. Výrobní linky na model 9-5 první generace byly rozebrány a v roce 2009 převezeny kamsi do Číny. Saab Parts vyrobil velkou zásobu náhradních dílů, které jsou nyní ve skladu v Nyköpingu.

Aktualizováno ( Pátek, 23 prosinec 2011 )
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 28 - 36 z 325

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály