Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow Zajímavosti
Nový Saab 9-5 porazil Audi A6, Mercedes E, Jaguar XF, remíza s BMW 5 Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil deff   
Pátek, 25 listopad 2011

saab-9-5-crash-test.jpgPracoval jsem asi pět let pro švédský DOT v oblasti bezpečnosti provozu. Spolupracovali jsme také s EuroNCAP. Už je to nějakou dobu, ale v této  byl Saab 9000 tím nejzářivějším a nejbezpečnějším autem na světě. Saab byl na špici v letech 1985-1998. Američané i švédové hodnotili Saab jako naprostou jedničku. Velké značky rády soupeří a snaží se dohnat další, což přináší všeobecné blaho automobilovému odvětví, ale i jednotlivcům. Každopádně Saab je na předních místech, to si můžete sami zjistit a porovnat na www.euroncap.com.

 

Aktualizováno ( Pátek, 25 listopad 2011 )
Celý článek...
 
Saab 99 SaabsUnited Historic Rally Team na prodej Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil deff   
Neděle, 13 listopad 2011
Saab_99_Rally_01m.jpgSaabsUnited Historic rally team predáva svoj najnovší výtvor. Aby sa auto mohlo zúčastniť na SU OctoberFest v Trollhättane, postavili ho v rekordne krátkom čase. Cieľ sa však podaril. Počas tej slnečnej soboty zatienilo v showroome ANA väčšinu novších modelov.
Takže teraz prišiel čas pre niekoho z komunity, aby sa postaral o tento unikát. Z toho čo je známe, okrem tohto kúsku  neexistuje iná replika 1984 RAC, auta, na ktorom jazdil Ola Strömberg. Replika je úplne bez korózie. Počas rekonštrukcie boli na pôvodnom, už aj tak veľmi zachovalom aute, vyzvárané niektoré časti. Základ tvorí 99 GL 5speed z roku 1984. Pôvodný motor mal výkon 100koní. SUHRT na aute urobil nasledovné: nové Bilstein tlmiče, Sellholms závodné perá, sedačky Sparco so 4-bodovými pásmi, rádio a repro Clarion, športový volant Saab, predný spojler RP zo sklených vlákien, obnovené hliníkové disky Ronal (s novými pneumatikami Michelin) a dokonca pod zadným sklom sedí roztomilý Spoopy, presne ako u Ola.
Aktualizováno ( Neděle, 13 listopad 2011 )
Celý článek...
 
Bude toto nová 9-3? Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil deff   
Čtvrtek, 10 listopad 2011

saab_9-3_2014_01m.jpgNeřešíme zde, zda-li toto bude new SAAB 9-3 z pohledu samotné existence automobilky, ale pojďme si trošku přiblížit tuto fotografii, která není oficiálně vypuštěna SAABem.
Všimněte si jak tento model vychází designově nejen z konceptu PhoeniX, ale dost razantně i ze současného většího bráchy 9-5. Fotka potvrzuje, již dřívější info, že zadní boční blatníky budou tak široké a odstávající od zbytku karosérie, že by na ně (nadneseně) bylo skoro možné položit hrnek s kafem. Tato linie vychází z PhoeniXu. Ovšem spodní část předního nárazníku, kde jsou umístěny mlhovky již vychází tvarově z 9-5ky v provedení Aero. Stejně tak i černé A-sloupky  a jejich přechod do střechy spolu s celou linií pokračující až ke žraločí ploutvičce nám nápadně připomíná svého většího a staršího sourozence. Naopak přechod dolů ke kufru je již rěšen podle mnohem starší SAAB tradice, ale jaksi v úplně novém  jemnějším pojetí. Zadní světla vycházejí opět stylisticky z 9-5ky, ale jak se patří na menší model, jsou štíhlejší a vytvářejí dynamičtější siluetu, která zachází značně dozadu, až do poloviny blatníku.

Aktualizováno ( Čtvrtek, 10 listopad 2011 )
Celý článek...
 
Reálná silueta zcela nového modelu Saab 9-3? Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil deff   
Pondělí, 31 říjen 2011

UPDATE 2.11.´11 Švédský deník Svenska Dagbladet Enterprise, dnes uveřejnil první reálnou vizualizaci nového modelu SAAB 9-3 založený na platformě Phoenix, který byl plánován na rok 2013/2014. Obrázek byl získán z prezentace podnikatelského plánu z ledna 2011. Jason Castriota zde prezentoval nový sportovní vůz Saabu. Saab 9-3 by měl dostat o 150 mm menší rozvor a délka vozu by měla být okolo 4,4 m. Model byl prezentován jako coupé-combi (myslel hatchback?).  Mnohé z dokumentů, které obdržel od firmy SVD Úřad pro veřejný dluh, jsou "červi", což znamená že dokumenty jsou skartovány, aby nedošlo k odhalení obchodního tajemství. Ale na 36 prezentační stránce, plné prohlášení o cash flow a výrobních plánů, někdo zapomněl "zlikvidovat" jeden obrázek. :)

zdroj:  svd.se/naringsliv/motor

Saab_9-3_2013_01.jpg

Aktualizováno ( Středa, 02 listopad 2011 )
Celý článek...
 
SAAB a VOLVO, rozdílný osud Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil deff   
Středa, 24 srpen 2011

2 roklogo_saabvolvoy potom ako GM predalo Saab a Ford Volvo sú markantné rozdiely v tom, ako sa týmto 2 značkám darí.
KAI RYSSDAL: Švédsky výrobca Saab má značné problémy. Minulý piatok sa tesne vyhol vyhláseniu bankrotu. Je ale neisté, ako dlho ešte Saab vydrží. Výrobné linky stoja od apríla, čo mnohých ľudí v Detroite potešilo. Veľkí americkí výrobcovia začali švédske značky predávať pred niekoľkými rokmi. GM sa zbavilo Saabu, Ford si umyl ruky od Volva.

 

Aktualizováno ( Sobota, 27 srpen 2011 )
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 37 - 45 z 325

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály