Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow Zajímavosti
Legendy minulosti: Saab 92 Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil deff   
Středa, 06 červenec 2011

Saab_92_01m.jpgByl jiný. Jak by ne, dělala ho dvacítka leteckých konstruktérů, z nichž jen dva uměli řídit. Byl levný i schopný a inspiroval několik generací (nejen) vozů Saab.

"Jestli dokáže ušetřit sto litrů benzínu ročně, co na tom záleží, že vypadá jako žába?" argumentoval v dubnu 1946 Gunnar Ljungström v centrále Svenska Aeroplan AB, známé též jako SAAB. Ljungström a jeho tým dvaceti leteckých inženýrů dohromady se dvěma řidičskými průkazy strávil poslední rok hloubáním nad prototypem Saab 92.001, známým dnes též jako Ursaab. Pokud umíte trochu německy (nebo švédsky), víte, co to znamená: 92.001 bylo vůbec první auto z dílen společnosti, která svou činnost zahájila v roce 1937 jako výrobce letadel.

Aktualizováno ( Středa, 06 červenec 2011 )
Celý článek...
 
Klimatický tunel Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil Laf666   
Úterý, 05 červenec 2011

wt01.pngNa sérii o bezpečnosti Saabů navážeme dalším pohledem do zákulisí – tentokrát navštívíme klimatický tunel. Když se řekne klimatický tunel, většina lidí si zřejmě vybaví zařízení určené pro testování aerodynamiky.  Ale pozor, v tom případě by se jednalo o aerodynamický tunel!

Klimatický tunel se v Saab Automobile používá pro testování celé řady funkcí vozů za různých klimatických podmínek. Nalezneme zde vše potřebné, od zdrojů světla imitující sluneční záření po tepelné výměníky, které dokážou imitovat podmínky sahající od Sahary až po severní pól.

 

Aktualizováno ( Středa, 06 červenec 2011 )
Celý článek...
 
Specifikace interiéru Saabu 9-5 MY 2012 Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil deff   
Čtvrtek, 30 červen 2011
T6R5094.jpgPrávě jsme obdrželi specifikaci SAABu 9-5 pro modelový rok 2012.

Změny nastávají nejen ve výbavě, ale i v cenách. Verze Combi bude o 1800,-EUR dražší než Sedan, objeví se rovněž nový motor 2,0TiD 136PS, který startuje na sumě 32 480,-EUR. Ceny šly mírně vzhůru u některých motorizací (ale pouze o 200-500,-EUR), ale rovněž se rozšířila standardní vybava, která nyní obsahuje navíc například lepší barevný informační display řidiče, který byl doposud automaticky jen u verze Aero, nebo komfortní ovládání všech oken klíčem. SAAB konečne zapracoval i na kritizovaném materiálu okolo palubích přístrojů (podívejte se na fotky níže) a nahradil jej novými materiály s lepší texturou. Motory TiD 136PS a 160PS budou mit standardně systém START/STOP, který přispívá ke snížení spotřeby. Konečně již lze do vozidel objednat adaptivní tempovat, který již konkurence využívá, stejně jako tak i zadní parkovací kameru, nebo elektrické otevírání kufru pro Combi. Potěší rovněž snížení cen u některých nadstandardních položek výbavy, jako např. bezklíčový vstup do vozidla, navigace (která nebude mít ani pro MY2012 mapu Slovenska) a nebo některé speciální balíky výbav. Bohužel SAAB nenahradil standardní display rádia za dotykovou obrazovku, jak se uvažovalo, rovněž není v nabídce stále vyhřívání zadních sedaček, jako tomu bylo u předchozí generace 9-5.
Aktualizováno ( Čtvrtek, 30 červen 2011 )
Celý článek...
 
Robosaab Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil Laf666   
Úterý, 21 červen 2011

robosaab.pngTak nějak tuším, co vám probíhá hlavou, když čtete nadpis…

Může to být cokoliv od apokalyptického příběhu boje dobra se zlem, kde morfují stříbrné Saaby z tekutého kovu a člověk už není schopen ovládat své auto, protože roboti ze Švédska převzali plnou kontrolu nad řízením, až po šílenou celosvětovou sledovací síť monitorující každé překročení rychlosti a automaticky generující pokuty. Může to znít, jako by se Big Brother chtěl nastěhovat přímo do vaší garáže.

 

Aktualizováno ( Úterý, 21 červen 2011 )
Celý článek...
 
Vývoj elektroniky v Saabech Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil Laf666   
Pátek, 17 červen 2011

ei00.pngKdyby Deff na Saab Info zavedl kategorii „Neuvěřitelné věci, ze kterých padne brada dolů“, tenhle článek bych do ní zařadil nejraději. Swade z Inside Saab nám poskytuje další možnost podívat se na pozadí vzniku automobilu, tentokrát na zapojování a testování elektrické výbavy. Teď již tedy Swade:

Když se kdokoliv rozhodne postavit nové auto, nebo provést změnu ve výrobě stávajícího, musí si vždy uvědomit, že se jedná o velice komplexní a drahou záležitost. Vývoj, kterým elektronika v posledních desetiletích prošla, nám sice dává spoustu možností vylepšovat funkce, chování a výkon vozu, ale je vykoupen neuvěřitelným množstvím práce, která se za ním nenápadně skrývá. Ke všemu, co se níže dočteme, musíme připočítat fakt, že celý proces musí proběhnout pro všechny trhy, na kterých plánujeme vůz prodávat a pro všechny verze výbavy zamýšleného vozu. Počet kombinací potom dosahuje neuvěřitelných čísel.

Aktualizováno ( Pátek, 17 červen 2011 )
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 46 - 54 z 325

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály