Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow Zajímavosti
The Carbeque: 24 hodin "LeMons" se Saabem Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil deff   
Středa, 04 květen 2011
carbeque_logo.jpgHádejte! Co vznikne, když dáte dohromady kuchaře od grilu, kytaristu, který se nebojí vzít do ruky francouzák, vysokoškolsky vzdělaného ekonoma – podnikatele a tři šikovné studenty umění?

Samozřejmě, že vznikne závodní tým přeci! Ale nejde nám jen o nějaké obyčejné závodění typu „vůně benzínu, spálené gumy a závratná rychlost“ (ačkoliv s tím vším samozřejmě počítáme!), jedná se o závod 24 hodin LeMons! Závod, který svede dohromady automobily s prodejní cenou pod 500 USD a vystaví je důkladným zkouškám výdrže, rychlosti a čirého bláznovství.
Aktualizováno ( Středa, 04 květen 2011 )
Celý článek...
 
Jak dobře znáte SAAB? Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil deff   
Úterý, 19 duben 2011

1959_Saab_750GT.jpgLaf666 vytvořil zajímavý kvíz, kde se dozvíte, jak jste na tom s vědomostmi okolo automobilky SAAB a její historie i současnosti :)

Odkaz: http://www.proprofs.com/quiz-school/story.php?title=saabinfonet

 

 

Aktualizováno ( Úterý, 19 duben 2011 )
 
Špeciálne slnečné okuliare pre šoférov za volantom Saaba Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil deff   
Neděle, 17 duben 2011
drivewear_pic.jpgKlasickú letnú dilemu ľudí s dioptriami poznajú mnohí - kontaktné šošovky a slnečné okuliare verzus dioptrické temné sklá. Patrím medzi ľudí, ktorým šošovky vadia a pri hľadaní rozumnej alternatívy ma ktosi upozornil na špeciálne okuliare pre šoférov www.drivewearlens.com.

Ide o nie zrovna lacné sklá, ktoré môžete zasadiť do rámu podľa vlastného výberu s tým, že čím je rám menej ohnutý, tým lepšie. Je tam hranica, za ktorú sa už nedá ísť, optik to povie veľmi presne.

Výrobca tvrdí, že sklá menia farbu z hnedožltej do zelenej podľa svetelných podmienok, že odstraňujú oslnenie a filtrujú slnečné šmuhy na prednom skle. A že integrovaný polarizačný filter odstraňuje väčšinu svetelných odrazov od vody, dažďa a okolitých skiel. UV filter je samozrejmosť.
Aktualizováno ( Neděle, 17 duben 2011 )
Celý článek...
 
Výroční zpráva SPYKER CARS a SAAB AB Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil deff   
Neděle, 10 duben 2011

SAAB_logo.jpgSPYKER CARS N. V. vc. SAAB AUTOMOBILE AB - výsledky za rok 2010
Saab Automobile pokročil v roce 2010 významně směrem k ziskovosti v roce 2012, přesně v souladu s obchodními plány
Zeewolde, Holansko, 25. března 2011 – Spyker Cars N. V., holdingová společnost, která vlastní dceřiné společnosti vyrábějící a prodávají automobily v rámci prémiových značek Saab a Spyker (společně dále jen "Skupina"), oznamuje výsledky hospodaření za rok 2010, končící 31. prosincem 2010. Skupina je kótována na NYSE Euronext Amsterdam (burzovní symbol SPYKR). Údaje zveřejněné v této tiskové zprávě jsou neauditované.

Laf666 si dal velkou práci s překladem oficiální výroční zprávy. Její kompletní obsah si můžete stáhnout v tomto PDF souboru:  Výroční zpráva SPYKER

Aktualizováno ( Neděle, 10 duben 2011 )
 
Saab Just In Time – jak funguje a proč stojí výroba? Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil deff   
Středa, 06 duben 2011

SaabFactoryWork.jpgTento překlad doplněný o další užitečné informace (zdroje uvedeny v zápatí článku) reaguje na současné poplašné zprávy o rozepřích mezi automobilkou Saab a dodavateli dílů a rád by velmi jednoduchou a přístupnou formou představil systém Just In Time na populární, laické úrovni, v žádném případě nemá ambice nosit dříví do lesa (a sovy do Atén) a poučovat odborníky (přesto při odhalení jakýchkoliv nepřesností předem děkuji za upozornění, diskuze je otevřena).

SAAB, stejně jako převážná většina světových automobilek, pro výrobu používá systém zvaný Just In Time (JIT). Duchovními otci tohoto systému jsou američtí inženýři Frederick W.Taylor (cca 1890, studuje pracovní metody a standardizuje výrobní časy), Charles E.Sorensen (cca 1910, Ford Motor Company, mnohými považován za zakladatele štíhlé výroby – standardizuje pracovní náplně, stroje, nástroje a produkty) a japonští obchodníci Taiichi Ohno a Shingeo Shingo (dále staví na Fordově systému pro výrobu modelu T). Vychází ze štíhlé výroby (název lean manufacturing je americká verze systému zvaného Toyota Production Systém – TPS). Kdo vynalezl TPS je zcela zřetelné již z jeho názvu a jedná se o systém, kdy se producent snaží uspokojit požadavky zákazníka tak, že vyrábí jen na základě jeho aktuálních potřeb. Produkty musí být vyráběny v co nejkratší době a s co nejmenšími náklady bez vlivu na kvalitu. Just In Time tedy minimalizuje plýtvání ve formě skladových zásob, prostojů ve výrobě, nadbytečné výroby a zbytečné manipulace s výrobky (výroba-doprava-mezisklad-doprava-sklad zákazníka-doprava-spotřeba).

Aktualizováno ( Středa, 06 duben 2011 )
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 55 - 63 z 325

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály