Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow Zajímavosti
Spyker predá svoju divíziu luxusných superšportov Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil deff   
Čtvrtek, 24 únor 2011
Spyker Cars dnes oznámil, že rokuje o predaji svojej divízie, ktorá vyrába luxusné superšporty.
Hlavným dôvodom je zníženie zadĺženosti firmy Spyker Cars a zameranie aktivít na úspešné vedenie firmy SAAB. Novým majiteľom nebude nikto iný ako dobre známy ruský miliardár Vladimír Antonov. Ten odkupuje prostredníctvom svojej spoločnosti CPP Holdings výrobné kapacity vrátane obchodnej značky a duševných práv. Podľa Victora Mullera , ktorý zastáva funkciu CEO Spyker Cars, je transakcia zameraná na zníženie dlžôb Spyker Cars a zároveň mu umožní venovať sa na 100% rozvoju automobilky SAAB. „Bez firmy Spyker by sme neboli schopní kúpiť SAAB, ale Spyker by sa čoskoro stal malou rybou v našom veľkom jazere“, vyhlásil Victor Muller, ktorý zatiaľ zostáva vo funkcii CEO až do vymenovania svojho nástupcu.Podľa MOU zaplatí staronový majiteľ za Spyker 15 – 17 mil. EUR v časovom horizonte 2011 – 2016.
Aktualizováno ( Čtvrtek, 24 únor 2011 )
Celý článek...
 
Nahlédnutí do vývojového oddělení SAAB Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil deff   
Pondělí, 21 únor 2011
SAAB_logo.jpg

Na Saabs United se 3.2.2011 objevil článek (autor RED), který na základě informací o tématech diplomových prací uvedených na švédském webu  automobilky (www.saabsverige.com)  odhaduje směry vývoje, kterými se Saab chce ubírat. Není to samozřejmě nahlédnutí přímo do R&D „kuchyně“ a z témat nelze vyvozovat, čím se zabývají plnohodnotní zaměstnanci/konstruktéři. Na mnoha místech jsou ale přítomny odkazy na budoucí praktické využití výsledků prací.

Zadání diplomových prací prozkoumáme trochu více detailně než SU, tento krátký článek prosím berte spíš jako podnět k diskuzi – co byste od „své“ automobilky v budoucnu rádi dostali? Jakou hodnotu pro Vás, jako uživatele jejích produktů, budou mít případná zlepšení, která mohou z těchto prací budoucích inženýrů vzejít? Nemělo by smysl zaměřit se někam jinam? Kam? Co Vám doposud u Vašich aut chybělo a rádi byste tu funkci u některého z budoucích modelů dostali? Přemýšlejte prosím také o proveditelnosti a finanční náročnosti, určitě nebude mít smysl zmiňovat např. pohon na sluneční vítr… Neočekávám, že výstupem naší diskuze bude dopis Saabu shrnující výstupy naší diskuze, ale nikdy neříkej nikdy…

Aktualizováno ( Úterý, 22 únor 2011 )
Celý článek...
 
Saab 9-3 Independence Edition Convertible Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil deff   
Neděle, 20 únor 2011

9-3convertibleindependenceeditionv4m.jpgUPDATE 24.2.11 K velké oslavě automobilky SAAB nazvané jako Den nezávislosti, bude vydána i speciální edice modelu SAAB 9-3. Jedná se o 9-3 cabriolet Aero, které bude mít pod kapotou motor 2.0T BioPower o výkonu 220 koní nebo 1.9 TTiD o výkonu 180 koní. Speciální barva v podobě Amber oranžová. Dále pak nová sedadla s neobvyklým obšitím v podobě kombinace bílé kůže a oranžové obšití + "sportovní" pruh v prostřední části. Dále nová 18" kola z lehkých slitin - satén chrom / černá povrchová úprava a další interiérové doplňky od firmy Hirsch performance (karbonové doplňky) + "super sport" volant. Všechny motory jsou k dispozici s převodovkou 6M a 6A. Na konec jedna exkluzivita: tento model bude vyroben pouze v počtu 366 kusů!

 

Aktualizováno ( Čtvrtek, 24 únor 2011 )
Celý článek...
 
Erik Carlsson se vrací na start – na 14. Rallye Monte Carlo Historique Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil deff   
Čtvrtek, 10 únor 2011

Erik Carlsson 27.jpgRallye legenda Erik Carlsson při oslavách letošního stého výročí Rallye Monte Carlo podpoří tým, který bude závodit ve 14. Monte Carlo Rallye Historique v přesné replice automobilu, který ho v roce 1963 dovezl k vítězství.

Klasický Saab 96, připravený německým časopisem Oldtimer Markt (zabývá se historickými automobily), bude v závodě pilotovat šéfredaktor Peter Steinfurth a navigovat Thorsten Loeber. Odstartují z Remeše v pátek 28. 1. 2010 v replice Saabu 96 do detailu tak přesné, že dokonce ponese i startovní číslo 283 – číslo, se kterým zvítězil Erik Carlsson. Ten si nenechá ujít příležitost posádce odmávnout start.

Praktické poznatky Erika zvaného „Carlsson na střeše“ pomohly Saabu zviditelnit se v automobilovém světě šedesátých let minulého století. Erik Carlsson, který letos v květnu oslaví 82. narozeniny, se dvakrát stal vítězem Rallye Monte Carlo (v letech 1962 a 1963) a na RAC Rally zvítězil dokonce třikrát (v letech 1960-1962). Erik se narodil ve stejném městě jako Saab – v Trollhättanu – a také pro Saab pracuje celý svůj život. Nejprve jako firemní jezdec a nyní jako velvyslanec Saabu na cestách po světě. 

Aktualizováno ( Čtvrtek, 10 únor 2011 )
Celý článek...
 
Pohon pre elektrický SAAB 9-3 ePower Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil deff   
Středa, 09 únor 2011

saab 9-3 ePower 01.jpgLongmont, COLORADO: UQM Technologies, Inc, developer alternatívnych energetických technológií, bol vybraný Saabom, aby dodal pohon pre 70 testovacích, plne elektrických Saabov 9-3. Prvé dodávky začali v 3.kvartáli roku 2010 a budú pokračovať v nasledujúcom roku.

"Táto objednávka zo Saabu posilnila našu schopnosť dosiahnuť potrebný výkon, kvalitu a nákladové požiadavky medzinárodných automobilových spoločností rozvíjajúcich elektrické a hybridné vozidlá", hovorí Eric Ridenour, prezident a CEO f irmy UQM Technologies. "Pohonné systémy PowerPhase 135kW sú montované na našich výrobných linkách, ktorých ročná kapacita je 40 000 kusov. Príprava týchto liniek je jedným z mnohých krokov, ktoré sme podstúpili, aby sme UQM pripravili na rast produkcie z testovacích programov (70 vozidiel) na naplnenie kapacít pri sériovej výrobe.“

Aktualizováno ( Čtvrtek, 10 únor 2011 )
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 64 - 72 z 325

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály