Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow Zajímavosti
SPYKER C8 Aileron :: kurážný holanďan Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil deff   
Neděle, 02 květen 2010

Aileron_Interior_3_small.jpgMalá ryba má natolik odvahy, že pokoušela F1 a nedávno pozřela Saab. Teď zaměstnala Lotus, aby upravil podvozek jejich takřka  šestimilionového modelu C8 Aileron. Steve Sutcliffe se s ním svezl...

Spyker není typická manufaktura sportovních vozů. Abyste získali náhled na to, jak to myslí, vězte, že motto společnosti založené již v roce 1914 zní „Nulla tenaci invia est via". Přeloženo to znamená něco jako „pro odvážného není žádná cesta neschůdná". Nebo, řečeno poněkud obecněji, nic není nemožné - alespoň potud, pokud na to máte koule. A nový C8 Airleron s vidlicovým osmiválcem a výkonem 400 koní je má bezpochyby dost velké, jakožto i značně ochlupené.

Ovšem pod agresivní karoserií navrženou pod vlivem designu uplatňovaného v leteckém průmyslu, s koly vzhledově odkazujícími na turbínu proudového motoru a vzduchovými vstupy po vzoru těch z letounů, se skrývá velmi věrohodné auto. Motor o objemu 4,2 litru i šestistupňová převodovka pocházejí z Audi S4, ovšem v nastavení odpovídajícím potřebám Spykeru. Hliníkový prostorový rám i komplet zavěšení navrhli u Lotusu přesně podle požadavků holandské firmy. To jsou opravdu silné argumenty ve prospěch tohoto výkonného autaod výrobce, o němž většina lidí vůbec neslyšela, nebo minimálně alespoň nepochopila, o co se zde vlastně jedná. V posledních deseti letech byl Spyker znovuzrozen (po několika předchozích neúspěšných pokusech), vstoupil do Fl, kterou následně trochu potupně opustil, angažuje se v Saabu a mezitím stihl vyrábět jedny z nejpodivněji vypadajících sportovních aut světa. A teď přichází Aileron. 

Aktualizováno ( Neděle, 02 květen 2010 )
Celý článek...
 
Čínská expanze na sobím základu začíná Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil deff   
Čtvrtek, 22 duben 2010

A máme tu první čínské automobilové výkřiky ze "sobí platformy"... zde je jednoduchý příklad, velkého úsilí nejsilnější ekonomiky světa - Číny. Mám brouka v hlavě, jak to celé dopadne, když GM prodalo do čínských rukou výrobní linky starého modelu 9-5 a i 9-3. Na tomto základu se posune čínská lidová automobilová industrializace o pořádný krok kupředu. Díky Saabu, samozřejmě. :-/ Na fotkách vidíte první vlaštovky na základně starších modelů 9-3 a 9-5, neboli C60 a C71. Já osobně z toho nadšený nejsem. Snad jedno pozitivum jsem na fotkách shledal a to že čínští designeři na Saab platformu nenaplácali neskutečné hnusy v podobě HQD Concept, Brilliance BS6, Landwind a pod. Přední světla C71 mi přijdou vcelku originální. Osobně mě tento design neuráží...

C60-1.JPGC60-2.JPGC71-2.JPGC71.JPG

 

 

 

 info zaslal: Luky

Aktualizováno ( Čtvrtek, 22 duben 2010 )
 
Závodní Spyker C8 v Saab muzeu Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil deff   
Úterý, 20 duben 2010

Spyker C8 Saab Museum 01.jpgNyní můžete v Saab muzeu - Trollhattan, shlédnout nově vystavený kousek, tentokráte Spyker C8. Jedná se o závodní vůz, který se účastnil legendárního podniku LeMans v roce 2003. Automobilka Spyker se v poslední době pravidelně zúčastňuje tohoto vytrvalostního závodu a letos tomu nebude jinak, v návaznosti ze slušného umístění v minulém roce, kde tým Spykeru skončil na 5. místě.

Pro zajímavost, níže v článku prezentuji test asi nejznámějšího motoristického pořadu vůbec, TopGear. Zde si Jeremy Clarkson projíždí právě C osmičku :)

Aktualizováno ( Úterý, 20 duben 2010 )
Celý článek...
 
Soupeř Mini :: nový SAAB 9-2 pod drobnohledem CARu Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil deff   
Pátek, 16 duben 2010
Saab 9-2 scoop7.jpgMinulý měsíc na autosalonu v Ženevě, řekl CARu nový majitel Saabu, Victor Muller, o jeho touze postavit nový Saab 9-2. Dnes jsme zveřejnili dva nové umělecké dojmy odhalujicí tohoto rivala Mini a shrnutí nejnovějších zpráv o projektu 9-2. Muller ukázal vybraných novinářům, včetně Gavinu Greenovi z CARu, jeho vlastní rukou nakreslenou představu 9-2 -> a to jsou naše interpretace jeho nákresu. Naše CGI zachycují moderní design Saabu, smíchaný s prvky z minulosti, ale se zdravou dávkou moderního postoje.

Takže kdy přijde nový Saab 9-2?
Tady je totiž zakopaný pes. V současné době, je 9-2 jen zábleskem v očích Mullera a ředitele Saabu Jan Ake Jonssona. V současné době to je jen v produktovém plánu, který se táhne do roku 2016, ale Muller řekl, že existuje skutečná vůle, aby se tak stalo co nejdříve. Bylo by to “malé auto, výstřední auto, Saab v pravém slova smyslu.”
Aktualizováno ( Pátek, 16 duben 2010 )
Celý článek...
 
Dopis všem majitelům Saabů od Jan Ake Jonssona Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil deff   
Sobota, 27 únor 2010
jan-ake-jonsson.jpgVážení majitelé Saabů,
Je pro mne velkou radostí oznámit, že Spyker Cars NV koupila od General motors společnost Saab Automobile AB a spolu s ní i naší budoucnost.

Chtěl bych poděkovat všem zákazníkům, kteří stáli za námi na této cestě. Mnozí z Vás se shromáždili, uspořádali konvoje, blogovali na internetu, i jinak pomáhali nést záchranou pochodeň Saabu. Vaše snažení zdůrazňuje pozoruhodnou sílu značky Saab a je dobrým znamením do budoucnosti.
Aktualizováno ( Sobota, 27 únor 2010 )
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 91 - 99 z 325

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály