Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow Zajímavosti arrow Pohon pre elektrický SAAB 9-3 ePower
Pohon pre elektrický SAAB 9-3 ePower Tisk E-mail
Vložil deff   
Středa, 09 únor 2011

saab 9-3 ePower 01.jpgLongmont, COLORADO: UQM Technologies, Inc, developer alternatívnych energetických technológií, bol vybraný Saabom, aby dodal pohon pre 70 testovacích, plne elektrických Saabov 9-3. Prvé dodávky začali v 3.kvartáli roku 2010 a budú pokračovať v nasledujúcom roku.

"Táto objednávka zo Saabu posilnila našu schopnosť dosiahnuť potrebný výkon, kvalitu a nákladové požiadavky medzinárodných automobilových spoločností rozvíjajúcich elektrické a hybridné vozidlá", hovorí Eric Ridenour, prezident a CEO f irmy UQM Technologies. "Pohonné systémy PowerPhase 135kW sú montované na našich výrobných linkách, ktorých ročná kapacita je 40 000 kusov. Príprava týchto liniek je jedným z mnohých krokov, ktoré sme podstúpili, aby sme UQM pripravili na rast produkcie z testovacích programov (70 vozidiel) na naplnenie kapacít pri sériovej výrobe.“

Pohonný systém PowerPhase 135kW od UQM bude poháňať 70 vozidiel SAAB 9-3 ePower. „9-3 ePower program“ je prvý krok pre vývoj potencionálne sériového auta. Pod názvom PowerPhase 135kW sa skrýva 135kW/181hp elektrický motor a rozvinutý kontrolný systém. Saab bude využívať systém s jednostupňovou prevodovkou a spoločnosťou publikované údaje hovoria o odhadovanom zrýchlení 0-100km/h (62 mph) za 8,5s a udávajú maximálnu rýchlosť 150km/h (93mph). Saab bude testovať 70 áut vo Švédsku od začiatku tohto roka.

 

"Tešíme sa na spoluprácu so Saabom počas testovania automobilov s našimi pohonnými jednotkami PowerPhase," hovorí Ridenour. "Naša história technologickej inovácie pri rozvíjaní elektrických pohonných systémov spolu s rozsiahlymi výrobnými schopnosťami nám dáva jedinečnú výhodu v naplnení rozvoja a výrobných potrieb pre výrobcov automobilov."

Niečo o UQM

UQM Technologies je vývojár a výrobca silných, vysoko efektívnych elektrických motorov, generátorov a elektrických riadiacich systémov pre automobilový, letecký, vojenský a priemyselný trh. Hlavný dôraz UQM je kladený na rozvoj produktov pre technológie alternatívnych energií, vrátane pohonných systémov pre elektrické, hybridné, plug-in hybridy, automobily poháňané palivovými článkami a ďalšie automobilové doplnky. Sídlo firmy, vývojové centrum, centrum výrobného rozvoja a výrobné haly sa nachádzajú v americkom Longmonte (Colorado).

překlad: Jof
zdroj: saabsunited.com

Saab 9-3 ePower 02.jpg

Saab 9-3 ePower 03.jpg

Saab 9-3 ePower 04.jpg

Saab 9-3 ePower 05.jpg

Saab 9-3 ePower 06.jpg

Saab 9-3 ePower 09.jpg

 

 

 

Komentářů
Hledat
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Aktualizováno ( Čtvrtek, 10 únor 2011 )
 
< Předch.   Další >

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály