Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow O čem se píše ... arrow Budoucnost rivalů? Saab 9-1 City, BMW 1, Smart Crossblade
Budoucnost rivalů? Saab 9-1 City, BMW 1, Smart Crossblade Tisk E-mail
Vložil deff   
Neděle, 13 únor 2011
saab_9-1_MY13_01m.jpgSvět motorů - Když o jmění nouze není: Při výběru malého či kompaktního auta většinou rozhoduje nízká cena. Některé modely na ni ale kašlou - podstatná je image. Loni jsme při pátrání po stylových novinkách narazili na malé Volvo C20. A ejhle, už mu roste domácí soupeř od Saabu. Vody prémiového segmentu zanedlouho rozčeří nové BMW 1 a Smart chystá exkluzivní lahůdku pro milovníky léta.

Saab 9-1 City
Současná modelová ofenzívu Saabu postupuje mílovými kroky. Zatímco před pár lety mnozí nad tradiční švédskou značkou s chudým a zastaralým programem lámali hůl, dnes se má čile k světu. Sotva jsme otestovali nový sedan 9-5, už jsou na světe oficiální fotky kombíku. Za pár týdnů se navíc ukáže znovu přepracovaná řada 9-3 a na podzim přivítáme SUV 9-4X. Ale to ještě není všechno - další na řadě bude malý typ 9-1 City, Městské označení je prý jen pracovní a prozrazuje, - jakém prostředí se s ním nejčastěji potkáme. Nejnovější kresba ukazuje s několikaletým předstihem jeho: design. Technicky základ zřejmě obstará příští Opel Corsa, pod kapotou čekejme malé přeplňované benzinové jednotky. Jestli je doplní i diesel, o tom se zatím můžeme jenom hádat. Nejmenší automobil z Trolhattanu má na trh dorazit v roce 2014.

bmw 1 2011.jpgBMW 1
Sice se lehce faceliftované BMW 1 ukázalo teprve před pár týdny v Detroitu, ale za dveřmi už čeká druhá generace. Její prototypy v různých formách kamufláže jsme pronásledovali už několikrát - naposledy v loňském čísle 39, kdy před námi na německé dálnici prchal třídveřák. U vrcholící generace se největší popularitě těšil pětidvéřový hatchback, což vedle praktičnosti podpořil i několikaletý časový předstih. Vyrábí se totiž už od roku 2004, zatímco třídveřový model se ukázal až počátkem 2007 a kupé s kabrioletem ještě o něco později.Nyní jsme BMW 1 s pěti dveřmi přistihli s minimem maskování. Zadní partie ukazují, že vnější změny budou spíše nenápadné. Špioni nám zároveň poslali svoji vizi designu - prý definitivní. Příď působí mohutnějším dojmem, opět nás čeká jiný tvar mnichovských světlometů. I když se dlouhou dobu spekuluje o tom, že BMW 1 bude napříště vznikat jako předokolka. Podle našich zákulisních informací se koncepce zadního pohonu měnit nebude. Novinku spatříme na podzim.

Smart Crossblade.jpg

 

 

Smart Crossblade
První generace dvoumístného Smartu nabízela výjimečnou specialitku - vzdušné plážové vozítko Crossblade.
Zajímavostí mělo hned několik:
- nizoučké,   prakticky   bezvýznamné
- čelní sklo,
- absenci střechy,
- směrem vzhůru výklopné dveře - vlastně jen jakési příčky zabraňující
vyklopení posádky

Jedna z nejmladších evropských automobilek však v tomto projektu hodlá pokračovat a podle neoficiálních informací pracuje na druhé generaci Crossbladu. První dva popsané prvky si ponechá, futuristické dveře však vystřídají konvenční plné s klasickým otvíráním.
Zatímco design původního modelu vycházel z běžného Smartu. Skica říká, že se novinka vydá vlastní cestou. Nejnápadnější jsou kruhové zadní lampy a vlnovka
horního okraje dveří. Smart Crossblade II se prý ve vybraných zemích začne prodávat už příští rok.                           

napsal: Lukáš Prejzek
zdroj: Svět motorů

 

Komentářů
Hledat
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Aktualizováno ( Neděle, 13 únor 2011 )
 
< Předch.   Další >

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály