Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow Zajímavosti arrow Spyker predá svoju divíziu luxusných superšportov
Spyker predá svoju divíziu luxusných superšportov Tisk E-mail
Vložil deff   
Čtvrtek, 24 únor 2011
Spyker Cars dnes oznámil, že rokuje o predaji svojej divízie, ktorá vyrába luxusné superšporty.
Hlavným dôvodom je zníženie zadĺženosti firmy Spyker Cars a zameranie aktivít na úspešné vedenie firmy SAAB. Novým majiteľom nebude nikto iný ako dobre známy ruský miliardár Vladimír Antonov. Ten odkupuje prostredníctvom svojej spoločnosti CPP Holdings výrobné kapacity vrátane obchodnej značky a duševných práv. Podľa Victora Mullera , ktorý zastáva funkciu CEO Spyker Cars, je transakcia zameraná na zníženie dlžôb Spyker Cars a zároveň mu umožní venovať sa na 100% rozvoju automobilky SAAB. „Bez firmy Spyker by sme neboli schopní kúpiť SAAB, ale Spyker by sa čoskoro stal malou rybou v našom veľkom jazere“, vyhlásil Victor Muller, ktorý zatiaľ zostáva vo funkcii CEO až do vymenovania svojho nástupcu.Podľa MOU zaplatí staronový majiteľ za Spyker 15 – 17 mil. EUR v časovom horizonte 2011 – 2016.

Pripomíname, že Antonov vlastnil 29,9% akcií Spyker Cars. Po tlaku GM odkúpila jeho podiel firma Tenaci Capital BV kontrolovaná Victorom Mullerom. Spyker Cars má záväzok voči Tenaci Capital BV vo výške 74 mil. EUR, ktoré boli použité na kúpu SAAB Automobiles. S cieľom znížiť svoj dlh plánuje Spyker Cars emisiu akcií vo výške 17 mil. EUR. Podľa posledných dostupných informácii predal Spyker Cars v roku 2009 36 ks superšportov.

zdroj: saabclubslovakia.sk

 

Komentářů
Hledat
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Aktualizováno ( Čtvrtek, 24 únor 2011 )
 
< Předch.   Další >

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály