Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow O čem se píše ... arrow AMS: Přežití Saabu záleží na vládě
AMS: Přežití Saabu záleží na vládě Tisk E-mail
Vložil deff   
Neděle, 10 duben 2011
flag_svedsko.jpgPředkládáme výborný článek od Alrika Söderlinda z Auto Motor & Sport, který je od základu v jedné linii s tím, co už bylo řečeno na SaabsUnited: Přežití Saabu je otázkou týdnů. Peníze se musí objevit hned. Vladimir Antonov nechce nic menšího, než-li se stát spolumajitelem Saabu, nebo lépe řečeno: Spykeru NV. Rozhodnutí leží nyní na vládě. Volal jsem tajemníkovi ministra financí Hansovi Lindbladovi, který je z celé situace dosti rozmrzelý. Záruka či ujištění ohledně Saabu, je nyní v rukou vlády. V současné situaci už nemluvíme o úvěrech či dalších zárukách. Celé je to zkrátka jen o tom, zda dovolit Vladimiru Antonovovi se stát spoluvlastníkem. Jistě tento proces běží již delší dobu, ale pokud to bude trvat příliš dlouho, bude to v konečném důsledku nesmyslné. Ve čtvrtek večer jsem zavolal do sekretariátu ministra financí Anderse Borga s prosbou o komentář následujících otázek:

Jak to vypadá se současným jednáním?
Má vláda nějaký problém dovolit Vladimiru Antonovovi se stát spoluvlastníkem?
Je nějaká další situace, která by vyostřovala otázku spoluvlastnictví Vladimira Antonova?
Jak vážná je současná situace a jak dlouho bude tento proces jednání trvat?
uvědomuje si někdo, že nejde jen o řešení situace, ale také o rychlost jejího řešení?


Bohužel Hans Lindblad mi na tyto otázky neodpověděl, jediné co ho zajímalo bylo, odkud jsem na něj sehnal číslo. To byl konec našeho hovoru, bez odpovědi na moje otázky. Doufám, že stupeň vážnosti se kterým se vláda vnitřně zaobírá tímto problémem je mnohem serióznější. Je zde nějaký skutečně silný důvod, proč říci Antonovovi ne? Pak odpověď musíme znát, spolu s důvody. Jeden z nich je určitě naléhavost. Otázka spojená s Antonovem jistě není nová, Antonov byl dříve zamítnut nikoliv GM, ale švédskou vládou a když se jednou zapletete do politiky, tak bez souhlasu vlády Saab nikdy nebude moci získat část z EIB úvěrů. Nebyl to koncern GM, kdo se chopil iniciativy k zastavení Antonova. To byla podmínka vlády. Šetření učiněné vládou ohledně pana Antonova mělo být již dávno skončeno. Tak doufejme, že pomalost vlády nepotopí Saab.

překlad: Filip Jandovský
Od TIMR 8. Dubna 2011
zdroj: saabsunited

 

Komentářů
Hledat
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Aktualizováno ( Neděle, 10 duben 2011 )
 
< Předch.   Další >

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály