Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow Zajímavosti arrow The Carbeque: 24 hodin "LeMons" se Saabem
The Carbeque: 24 hodin "LeMons" se Saabem Tisk E-mail
Vložil deff   
Středa, 04 květen 2011
carbeque_logo.jpgHádejte! Co vznikne, když dáte dohromady kuchaře od grilu, kytaristu, který se nebojí vzít do ruky francouzák, vysokoškolsky vzdělaného ekonoma – podnikatele a tři šikovné studenty umění?

Samozřejmě, že vznikne závodní tým přeci! Ale nejde nám jen o nějaké obyčejné závodění typu „vůně benzínu, spálené gumy a závratná rychlost“ (ačkoliv s tím vším samozřejmě počítáme!), jedná se o závod 24 hodin LeMons! Závod, který svede dohromady automobily s prodejní cenou pod 500 USD a vystaví je důkladným zkouškám výdrže, rychlosti a čirého bláznovství.

Do závodu nejsou připuštěni všichni, jen ty týmy, které něčím zaujmou. Abychom tedy vůbec mohli závodit, rozhodli jsme se, že v průběhu celého podniku budeme grilovat. A nejedná se o jen tak nějaké obyčejné grilování, ale o speciálně upravený Saab 900, který je připraven provést revoluci ve způsobu přípravy barbecue. Máme připraveny ty nejlepší omáčky a dipy na 100% z vlastních receptů. Doufáme, že se během výměny řidičů zastavíte u nás v depu s vlastním masem, které vezmeme na super projížďku. A nebojte, nebudeme Vás nutit pozřít něco, z čeho polezou kusy rzi. Kolem výfukového potrubí jsme postavili speciální grilovací box s kontrolou teploty, abychom zajistili optimální grilovací podmínky i během nejtěžších fází závodu.

24_le_mons.jpg

Motorový prostor staré 900 je pro něco takového přímo stvořený, což byl jeden z hlavních argumentů pro výběr zrovna tohoto auta. Náš autogril je atmosférický Saab 900 z roku 1989, který stál 400 USD. Má nějaké problémy s převodovkou (upečený synchron 2. stupně a místo zpátečky je jen hromádka kovových pilin), ale předchozí majitel nás ujistil, že auto dojede. 900 je zatím dost syrová, ale neúnavný dříč… během následujících měsíců ji připravíme, aby se nebála plynu na podlaze, masa na palubě a plné rychlosti.

team_carbeque.jpgO samotném závodu se dozvíte víc tady: www.24hoursoflemons.com
Nějaké video ze závodu: http://youtu.be/mT88hfdSvIo
Začátek týmu: http://youtu.be/TCoqsFFKzUI
První projížďka: http://youtu.be/RtLFNTT7kzk
Úpravy: http://youtu.be/le0_tlvQb6Y
Je čas zabudovat brzdy: http://youtu.be/tvVehpgW9Ls

Zdroj: thecarbeque.com
Překlad: Laf666

 

 

 

 

Komentářů
Hledat
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Aktualizováno ( Středa, 04 květen 2011 )
 
< Předch.   Další >

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály