Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow Novinky a testy arrow Dohoda s Hawtai zrušena
Dohoda s Hawtai zrušena Tisk E-mail
Vložil Laf666   
Čtvrtek, 12 květen 2011

saab_hawtai_logo.jpg

Tisková zpráva: společnost Spyker Cars NV (Spyker) dnes oznamuje, že Hawtai Motor Group Company Limited (Hawtai) a Spyker ukončili dohodu o financování a strategickém partnerství mezi firmami Hawtai, Spyker a Saab Automobile AB (Saab Automobile).

Nicméně, další diskuse stále probíhají. Jako výsledek zrušení dohody s Hawtai může Saab Automobile vstoupit do strategického partnerství buď s Hawtai, nebo kteroukoliv jinou čínskou automobilkou. Toto partnerství by se mělo opět týkat výroby, technologií a distribuce v Číně.

Jak je uvedeno v tiskové zprávě ze dne 3. května 2011, dohoda s Hawtai byla podmíněna podobou konečné dokumentace a souhlasem všech zainteresovaných stran. Vzhledem k tomu, že již dnes bylo zřejmé, že Hawtai nebyl schopen získat všechny potřebné souhlasy, byli účastníci nuceni ukončit smlouvu s okamžitou platností. Strany budou pokračovat v diskusi o další možné spolupráci, ale nyní na neexkluzivní bázi.

Spyker a Saab Automobile pokračují v práci na zajištění krátkodobého a střednědobého kapitálu, za tímto účelem Spyker a Saab Automobile vyjednávají provozní kapitál a dluh a/nebo licencování technologií s různými (strategickými) čínskými partnery.

BAIC uvedl, že nemá ani ten nejmenší problém s probíhajícími diskusemi, které Saab vede s ostatními čínskými partnery.

V pokračování jsou také jednání s Evropskou investiční bankou (EIB) ohledně dokončení snížení současného dluhu o 29 milionů EUR s ohledem na prodej nemovitostí, který už odsouhlasil švédský Národní dluhový úřad (NDO). Hned jakmile bude toto snížení společně s ekvivalentním přílivem peněz schváleno EIB, Saab Automobile plánje co nejrychleji nastartovat produkci a dohodnout se s dodavateli na podmínkách dodávky materiálů a součástí.

Zeewolde, Nizozemsko, 12. května 2011 
Zdroj: tisková zpráva Spyker
Překlad: Laf666

                                            

Lafovy poznámky pod čarou:

- Připravujeme podrobnější článek, sledujte Saabinfo.net.

- Již v původní tiskové zprávě byla ponechána zadní vrátka na případné vycouvání z dohody. Neoficiální zprávy hovoří o tom, že číňané z dohod odstoupili po návštěvě Trollhättanu a okouknutí situace, ve které se Saab nachází. Po návštěvě prý také vyžadovali zásadní změny podmínek dohody. Na druhou stranu Spyker všechno krásně přehodil na Hawtai (že nebyli schopni obstarat potřebná povolení), takže je celkem zábava sledovat dětinský ping-pong stylu "to já ne, to on".Tyto informace se ale samozřejmě oficiálně nikde neobjeví.

- Na druhou stranu Hawtai nepůsobil příliš přesvědčivě, hraní role silného partnera bylo z jejich strany poněkud děravější... dokážu si představit silnější a výhodnější partnery.

- Takže situaci bych neviděl až tak úplně černě - Saab v současnosti zůstává poslední západní automobilkou, která je ochotna hledat partnera v Číně. Má tam velice dobré jméno a stále zůstává relativně hodně firem vhodných ke spolupráci - větších a významnějších, než Hawtai. Samozřejmě vždy bude otázka, jak se k partnerství postaví EIB, NDO a čínské úřady.  

Komentářů
Hledat
Plavii   |88.103.78.xxx |2011-05-16 11:25:02
http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/s
aab-dal-veri-v-zachranu-z-ciny-pomoci-ma-automobil ka-pangda
saabik   |Registered |2011-05-13 20:35:53
13:52 Čínská společnost Great Wall Motor popřela zprávy, že jedná o
možné spolupráci se ztrátovým švédským výrobcem osobních automobilů
Saab. (ČTK)
deff   |SAdministrator |2011-05-12 20:54:09
Já se z toho už picnu. Každá špatná zpráva se mnou pěkně zamává.
Otázka je, jestli to není nakonec dobře, že se z původní dohody
vycouvalo... do zákulisí nás saabisty asi nikdo nepustí.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Aktualizováno ( Čtvrtek, 12 květen 2011 )
 
< Předch.   Další >

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály