Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow Novinky a testy arrow Saab 9-5 SC 2.0 TTiD: První test 9-5 kombi
Saab 9-5 SC 2.0 TTiD: První test 9-5 kombi Tisk E-mail
Vložil deff   
Neděle, 15 květen 2011

Saab 9-5 SportCombi 02m.jpg13.4.11 Belfordshire První náznaky vypadají slibně.
První dojem: Prototyp nám poodhalil, že tento prostorný švédský vůz má všestranné ambice.
JAKKOLI VELKÉ PROBLÉMY Saab má, stále pracuje na vývoji nových modelů. Typ 9-5 SportCombi by se měl začít prodávat už v srpnu a my jsme se s ním už svezli - a rovnou ve třech autech se třemi různými nastaveními podvozku. Konstruktéři použili pružiny, tlumiče i stabilizátory ze současných sedanů a namontovali jiné uchycení předního zavěšení.

 

Jak to píšeme vždycky, také tyto prototypy ještě nejsou úplně dotažené, i když použité materiály nás překvapily svou kvalitou. Kombi 9-5 má velice prostorný kufr (527 litrů), který je celkově hezky zpracovaný a nabídne hlubokou schránku pod podlahou.

Také jízda vůbec nebyla špatná. Základní komfortní nastavení podvozku se zdá mít potenciál k zábavné jízdě, ale jen pokud se podaří odstranit otřesy na jemnějších nerovnostech.
Sportovní verze byla víceméně dokončená a také velmi povedená. Skvěle potlačuje náklony a vykazuje příjemnou agilitu, i když v nižších rychlostech by mohla být poddajnější.
Mně se nejvíce zamlouval podvozek nazvaný DriveSense s magnetickými tlumiči. Jízda byla poddajná, a přitom zůstává sportovnější charakter druhé verze. I když občas ho rozhodí, když například uprostřed zatáčky trefíte díru v asfaltu. Druhý prototyp se proto zdál být konzistentnější, ale DriveSense je jedním slovem vynikající. Všechna tři auta dobře zatáčí, daleko lépe než obvyklá předokolka. Chovají se lineárně, konzistentně, a dokonce vykazují příjemnou odezvu. Všechna tři nastavení si najdou cestu i do sedanů 9-5. Kombi sdílí kokpit s čtyřdveřovým modelem, takže si užijete hezkých detailů, ale i pár přešlapů od GM, kvůli kterým nepůsobí tak luxusně jako pětka od BMW nebo Audi A6. Totéž platí pro naftové motorizace. Nemají problém s přísunem výkonu, ale vzhledem k tomu, jak moc se Saab snaží vylepšit kultivovanost vozu, nás překvapuje, že hluk od naftového motoru byl vyšší než obvyklý průměr ve třídě.

Když to shrnu, tohle auto není špatné. Naopak, a proto si zaslouží uspět. Držíme palce.

LIBÍ SE NÁM
• Lepší dynamika
• Řízení
• Praktický zavazadelník
• Dobrá alternativa k zavedeným rivalům

NEMŮŽEME VYSTÁT
• Motor by mohl být kultivovanější
• Několik přešlapů v kabině

napsal: Matt Prior
zdroj: autocar

 

Komentářů
Hledat
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Aktualizováno ( Neděle, 15 květen 2011 )
 
< Předch.   Další >

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály