Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow Novinky a testy arrow Hirsch Performance vyvíjí aerodynamický balíček pro 9-5
Hirsch Performance vyvíjí aerodynamický balíček pro 9-5 Tisk E-mail
Vložil Laf666   
Čtvrtek, 19 květen 2011

hirschlogo.gif9-5 Hirsch Performance body kit půjde brzy do výroby. 

Update 25.5.2011 - přidány nové fotky z testování bodykitu v aerodynamickem tunelu

Někteří z vás určitě pamatují na koncept 9-5 Hirsch Performance (HP) představený vloni na Zürich Motor Show a také na začátku letošního roku v Detroitu zároveň s ohlášením vstupu HP na americký trh. Zahrnoval řadu produktů určenou pro Saab 9-5, některé z nich se od té doby již dostaly na trh - například kované 20" ráfky, snižovací sada, čtyřkoncovkový výfuk a samozřejmě zvedání výkonu na 330hp (2.8T V6 XWD).

 

 

hirsch9-5.jpeg
hp9-5quad.jpg

 

Během návštěvy sídla HP ve švýcarském Sankt Gallenu jsem měl nejen štěstí, že jsem některé ze zmíněných produktů mohl otestovat, ale také být přítomen u jejich vývoje. Příští novinka v produktovém portfoliu HP bude aerodynamický balíček pro 9-5 a dnes bych se s vámi rád podělil o pár postřehů z jeho vývoje.

 

Ten se od začátku řídil myšlenkou na vytvoření business limuzíny se sportovním střihem. Body kit je vždy tím nejviditelnějším zásahem do designu automobilu, takže je společně s ráfky jeho precizní provedení velice důležité.  Měl by zlepšovat aerodynamiku a dodávat vozu sportovní střih za současného zachování originálního designu.

 

Myšlenku na papír převedl designér, jehož úkolem bylo také vytvoření prvních vizualizací. Krok po kroku se kit dále dolaďoval, aby byl spokojený jak designér, tak oddělení aerodynamiky. Součástí balíčku jsou přední spoiler s optimalizovaným vstupem vzduchu, rozšířené prahy, zadní difuzor a křídlo na víko kufru.

 

Vzhledem k očekávanému vyššímu objemu prodejů předního spoileru a difuzoru byl pro jejich výrobu vybrán jiný producent, což znamená také jiný způsob jejich vývoje. 2D a 3D nákresy se musely převádět rovnou do CAD modelů, zatímco výrobcům, kteří jsou přizpůsobeni na menší objemy stačily klasické hliněné modely, ze kterých se posléze vyráběla negativní forma pro odlévání. U Hirsche počítají s CAD modelováním jako standardem pro většinu budoucích projektů.

 

Zdroj: www.saabsunited.com, autor: TimR
Překlad: Laf666

hp9-5aerokit02.jpg

hp9-5aerokit01.jpg

hirsch01.jpg

hirsch02.jpg

hirsch03.jpg

Komentářů
Hledat
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Aktualizováno ( Středa, 25 květen 2011 )
 
< Předch.   Další >

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály