Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow Novinky a testy arrow Zaostřeno na bezpečnost - interní crashtest 9-5 SportCombi
Zaostřeno na bezpečnost - interní crashtest 9-5 SportCombi Tisk E-mail
Vložil Laf666   
Čtvrtek, 02 červen 2011

65155001.jpgBezpečnost posádky je u Saabu již tradičně jednou z hlavních hodnot. Spolu se severskou filozofií ji tato švédská firma dává do vínku každému vozu, který navrhuje a vyrábí. 

Dalším očekávaným přírůstkem do rodiny je 9-5 SportCombi, který začátkem tohoto týdne prošel interním crashtestem. Test proběhl v rychlosti 65km/h, čelně s přesazením, se čtyřmi pasažéry na palubě, dle standardů EuroNCAP.

 

Swade měl to štěstí, že crashtest mohl sledovat a natočil nám z něj pár záběrů. Na rozdíl od všech videí pocházejících od IIHS nebo EuroNCAP je tohle nezpomalené, ozvučené a z bezpečnostních důvodů zabírané z neobvyklého úhlu. Na druhou stranu máme možnost test prožít tak, jak na něj naživo koukají zaměstnanci automobilky.

 

Všimněte si nedotčeného prostoru pro posádku a A sloupku, předek vozu plně absorboval náraz. Všechny airbagy vystřelily tak jak měly, dveře nezkřížené, vozidlo zůstalo v poměrně slušném stavu (např. zůstaly funkční blinkry na zpětných zrcátkách).

V průběhu několika následujících týdnů by mělo být k dispozici více fotografií, další video a tiskové materiály z testovací laboratoře Saabu, takže bychom se měli dozvědět více detailů také o jejím fungování.

Zdroj: Inside.Saab.com
Překlad: Laf666

Komentářů
Hledat
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Aktualizováno ( Středa, 15 červen 2011 )
 
< Předch.   Další >

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály