Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow Novinky a testy arrow Výroba v Trollhättanu opět stojí
Výroba v Trollhättanu opět stojí Tisk E-mail
Vložil Laf666   
Středa, 08 červen 2011

SAAB_logo.jpgVčera, 7.6.2011, se výroba v Trollhättanu krátce zastavila kolem poledne z důvodu nedostatku dílů. Dnes po poledni bohužel opět stojí ze stejného důvodu. 

Ředitel nákupu a výroby Gunnar Brunius k zastavení výroby uvedl: "Když jsme se po dlouhé odstávce rozhodli znovu obnovit výrobu, věděli jsme, že nás čekají určité problémy s dodávkami dílů. Nyní opět čelíme jejich nedostatku a tak jsme pro zbytek týdne upravili plán výroby. V období pozastavení výrobních linek by měly probíhat nejrůznější aktivity okolo, jako například školení zaměstnanců".

Situace ohledně likvidity je stále napjatá a její vyřešení z jak dlouhodobého, tak krátkodobého hlediska závisí na mnoha faktorech. Byly dosaženy určité cíle, jako například dohoda s PangDa a okamžitý přísun financí za jejich objednávky. Na vyřešení stále čeká prodej nemovitostí Saab AB a jejich zpětný pronájem, který již byl zmiňován v předchozí komunikaci s veřejností. Management firem Spyker a Saab bude tímto směrem i nadále vyvíjet činnost, stejně jako budou pokračovat vyjednávání s dodavateli dílů.

"Výroba je na podobné výkyvy v dodávkách extrémně citlivá (just-in-time) a situace se mění každým dnem, každou hodinou. Proto je velice obtížné činit nějaké závěry a předpovědi, ale abychom nezatěžovali finanční situaci firmy vytvářením zbytečných zásob, rozhodli jsme se do konce týdne snížit plány a tempo výrobních linek. Všichni usilovně pracujeme na opětovném ustálení tempa výroby," dodal Gunnar Brunius.

Zdroj: Inside.Saab.com
Překlad: Laf666

PS: tato situace byla v továrně již očekávána. Dodavatelé si prošli krušnými časy během více než měsíční odstávky a teď na tom musí být velice špatně s financemi, takže opět tlačí na garance splacení pohledávek. Uvědomují si ale obtížnou situaci Saabu, takže by chtěli spíše záruky, než okamžité splacení. Květnové prodeje ale ukazují, že se Saaby prodávají více než dobře, na většině trhů je 20-120% oživení oproti srovnatelnému období loňského roku.

Komentářů
Hledat
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Aktualizováno ( Pátek, 10 červen 2011 )
 
< Předch.   Další >

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály