Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow Novinky a testy arrow Saaboviny - 23. týden 2011
Saaboviny - 23. týden 2011 Tisk E-mail
Vložil Laf666   
Neděle, 12 červen 2011

ur95s.jpg„Tak nám zase stojí,” řekla posluhovačka panu Mullerovi, který opustiv před léty vlastní firmu, když byl definitivně prohlášen detroitskou automobilovou komisí za vhodného, živil se prodejem sobů, ošklivých nečistokrevných oblud, kterým padělal rodokmeny. Kromě tohoto zaměstnání byl stižen vizionářstvím a montoval právě na poloosy elektromotory a na střechu křidélka.

Pokračování po rozkliknutí.

O čem si v dnešních Saabovinách přečteme? Zatavení výroby. Propouštění zaměstnanců. Hrátky se jmény. Saabdrive fotky. Venčení PhoeniXe.

 „Tak nám zase stojí,” řekla posluhovačka panu Mullerovi, který opustiv před léty vlastní firmu, když byl definitivně prohlášen detroitskou automobilovou komisí za vhodného, živil se prodejem sobů, ošklivých nečistokrevných oblud, kterým padělal rodokmeny. Kromě tohoto zaměstnání byl stižen vizionářstvím a montoval právě na poloosy elektromotory a na střechu křidélka.

„Kdo zase stojí, paní Müllerová?” otázal se Muller, nepřestávaje si hrát s poloosami, „já znám dva, co stojí. Jednoho, ten stojí co 14 dní a občas omylem vypije láhev nějakého dopingu z Číny, a potom znám ještě druhého, co furt lítá někde v povětří. Ale ten maže, i britové to říkali. Tak pak stojí o to víc. Vobou není žádná škoda.”

„Ale, milostpane, přeci ten Saab, ten z Trollhättanu, ten co Vám patří, se zapálenými fanoušky.”

„Ježíšmarjá,” vykřikl Muller, „to je dobrý. A kde se mu to, Saabovi, stalo?”

„Práskli ho v EIB, milostpane, ze čtyřistamilionovýho úvěru, vědí. Jel tam s tím svým arcisoudruhem v automobilu.”

PS: při vzniku textu nebyl zabit žádný Saab, ani nemá za úkol komukoliv ublížit. Saabu opět přejeme brzké uzdravení, o situaci se snažíme objektivně informovat. Dost tedy beletrie.

 

  • Básníci jmen a básníci beze jmen

spyker.jpgV úterý 7.6.2011 Spyker Cars NV oznámil v návaznosti na závěry setkání akcionářů (19.5.2011) změnu svého obchodního jména na Swedish Automobile NV. Se změnou jména , která vstoupí v platnost od 15.6.2O11, se mění i kód na burze NYSE Euronext z původního SPYKR na SWAN.

PS: uvidíme, zda se poetům (ad Swan) ze Spykeru bude dařit dělat i pořádný business!

  • Opět stojíme

V úterý 7.6.2011 se krátce kolem poledního opět zastavila výroba z důvodu nedostatku dílů. Od poledních hodin 8.6.2011 stojí úplně a v pátek 10.6. Saab oznámil, že se výroba nerozjede ani celý příští týden. Probíhají intenzivní jednání s dodavateli, na pátek byla plánována návštěva výkonného ředitele firmy Plastal AB (dodavatel plastových výlisků, který byl během poslední odstávky nucen propustit 50 zaměstnanců z továrny v Simrishamnu). Saab má přitom v současné době objednávky na více než 10.000 vozidel (zahrnuto Mexiko), management zvažuje úpravu tempa linky tak, aby nedocházelo k odstávkám kvůli nedostatku dílů.

  • Opět propouštíme

Dodavatel komponent palubních desek a dveřních panelů International Automotive Components (IAC) v pátek 10.6.2011 propustil 50 agenturních zaměstnanců pracujících na zakázkách pro Saab.

  • Saabdrive 2011

Opět fotky na jednom místě:

Maiky
BeNiSh
Lavča
Žukov

  • Venčení PhoeniXe

Během dubnové New York Auto Show stihl Saab vyvenčit PhoeniXe. Swade stihl udělat několik moc pěkných fotografií, tak si trochu zaklikejte… http://inside.saab.com/phoenix-in-new-york/

px01.jpg

Komentářů
Hledat
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Aktualizováno ( Pondělí, 13 červen 2011 )
 
< Předch.   Další >

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály