Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow Novinky a testy arrow Oficiálně: Saab Automobile, Spyker, Pang Da a Youngman
Oficiálně: Saab Automobile, Spyker, Pang Da a Youngman Tisk E-mail
Vložil deff   
Pondělí, 13 červen 2011

Saab logo velke.jpgSaab Automobile, Spyker, Pang Da a Youngman podepsali partnerské memorandum o porozumění zahrnující spolupráci v oblasti distribuce/výroby vozidel pro čínský trh

Trollhättan, Švédsko: Spyker Cars N.V. (Spyker) dnes oznámil podpis Memoranda o porozumění (MOP) mezi společnostmi Spyker, Saab Automobile AB (Saab Automobile), Pang Da Automobile Trade Co., Ltd. (Pang Da) a Zhejiang Youngman Lotus Automobile Co., Ltd. (Youngman). MOP obsahuje majetkovou účast v celkové výši 245 miliónů EUR, stejně jako strategickou alianci skládající se ze třístranné distribuční joint venture a třístranné výrobní joint venture pro vozidla Saab a jejich dceřiné vozy pro čínský trh.

16. května 2011 Spyker a Saab Automobile podepsali memorandum o porozumění (MOP z 16. května) se společností Pang Da, největší čínskou veřejně obchodovatelnou distribuční společností, která má více jak 1.100 dealerství na území Číny. Uvedené memorandum obsahuje strategickou alianci skládající se z 50/50 distribuční joint venture (DJV) a výrobní joint venture (VJV) pro vozidla Saab, stejně tak jako pro vlastní značku vyrobenou v MJV („dceřiná značka“) v Číně.

Na základě MOP z 16. května odkoupí Pang Da podíl ve firmě Spyker za 65 miliónů EUR, což představuje 24% zředěných akcií Spykeru. S příchodem nového akcionáře Spykeru – společnosti Youngman – podíl firmy Pang Da zůstane na 24% a její investice se navýší na 109 miliónů EUR. Hodnota akcií zůstává 4,19 EUR za akcii a Pang Da bude mít právo nominovat až dva členy dozorčí rady Spykeru.

Firma Youngman odkoupí 29,9% zředěných akcií Spykeru za 136 miliónů EUR při kurzu 4,19 EUR za akcii. Youngman bude mít právo nominovat až dva členy dozorčí rady Spykeru.

Spyker, Saab Automobile, Pang Da a Youngman vytvoří dva společné podniky, z nichž jeden bude mít za cíl výrobu a druhý distribuci vozidel značky Saab a dceřiných vozidel na čínském trhu. Saab Automobile a Youngman budou mít každý 45% podíl ve výrobní společnosti a Pang Da bude vlastnit zbývajících 10%. Saab Automobile a Youngman budou vlastnit každý 33% v distribučním podniku a Pang Da bude mít zbývajících 34%.

Memorandum o porozumění je nezávazné a dále budou následovat finální dohody podléhající schválení jednotlivými státními úřady a třetími stranami.

Victor Muller, výkonný ředitel Spyker a předseda představenstva Saab Automobile, řekl: „16. května jsme se podepsáním dohody o porozumění se společností Pang Da společně vydali na cestu hledání nejvhodnějšího (výrobního) partnera, který se připojí k Saabu a našemu společnému podniku. Jsme přesvědčeni, že Youngman reprezentuje všechny kvalitativní předpoklady pro zajištění úspěšné výroby Saabů a existence našeho společného podniku. Memorandum o porozumění nepředstavuje pouze víru Pang Da a Youngman v naše produkty pro čínský trh, je to také krok, který výrazně posiluje finanční pozici Saabu a zajišťuje jak střednědobé tak i dlouhodobé financování Saab Automobile. Jak Pang Da tak i Youngman prokázaly podobné podnikatelské myšlení jako máme my, což jak cítíme bude sloužit k ustanovení přítomnosti Saabu v Číně. Jsem plně přesvědčen, že díky jejich zkušenostem, dovednostem, schopnostem rychle jednat a jejich finanční síle, jsme našli partnery, kteří mají nejlepší předpoklady pro plné využití potenciálu Saabu v Číně.

Pan PANG Qinghua, výkonný ředitel Pang Da, řekl: „Návštěva Saab Automobile ve Švédsku upevnila naše přesvědčení o potenciálu Saabu na globálním a zejména čínském trhu, který je celosvětovou jedničkou, a hodláme jej zcela probádat. Jsme plni dojmu, které na nás zanechaly nejen stávající a budoucí modelové řady, které velmi odpovídají požadavkům čínského trhu, ale jsme ohromeni především jejich designérskou, technickou a výrobní dovedností.“

Pan PANG Qingnian, výkonný ředitel Youngman, řekl: „Se Saab Automobile jsme byli v kontaktu již delší dobu a jsme velmi potěšeni, že jsme dosáhli dohody jak s Pang Da tak se společností Saab. Cítíme, že Saab jako evropská prémiová značka odpovídá vkusu čínských zákazníků, kteří hledají kvalitní vozidla s nejvyšší úrovní bezpečnosti, radosti z jízdy, pohodlí a s nezaměnitelným designem. Youngman je průmyslová automobilová skupina, která vyrábí a prodává vozy značky Youngman, těžké nákladní vozy značky MAN a náhradní díly pro automobily. Naše výrobní závody patří k nejmodernějším a jsou přesně šité na míru vozidlům Saab a jejich požadavkům na nejvyšší kvalitativní standardy. Těšíme se na dlouhodobou a úspěšnou spolupráci se Saab Automobile a Pang Da jak v Číně, tak i na globální úrovni prostřednictvím našich investic do Saabu.“

zaslal: saabcars.cz
zdroj: media.saab.com

 

 

 

Komentářů
Hledat
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Aktualizováno ( Pondělí, 13 červen 2011 )
 
< Předch.   Další >

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály