Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow O čem se píše ... arrow Interview Vladimira Antonova pro Saablog.ru
Interview Vladimira Antonova pro Saablog.ru Tisk E-mail
Vložil deff   
Neděle, 03 červenec 2011
vladimir_antonov_saab_03.jpgNoviny jsou plné různých zpráv o přerušení dodávek v trollhättanské továrně, o dluzích subdodavatelům, nezaplacených mzdách atd… Ruská SAAB komunita je z těchto zpráv zmatena a těžko chápe, co se vlastně děje s továrnou a značkou Saab. Můžete nám situaci trošku osvětlit?
To co jste zaznamenali o dění v Saabu je skutečně pravda. Pravděpodobně sledujete hlavně ruská media, ale zkuste se podívat i na ta švédská, holandská či čínská. V těchto médiích nalezneme mnoho sporných informací! Ta nejdůležitější informace je, že management Saabu se nikdy nevzdá a blížíme se k našemu cíli, i když skrze nejrůznější překážky, které se objevují z různých důvodů, bez našeho přičinění. Pokud chcete skutečně pochopit celou situaci, zkuste se zamyslet nad tím, co se Steve Wade již pokusil udělat, aby obnovil značku Saab, od těch dob, kdy je nezávislá na GM. Jistě o tom již nějaké knihy byly publikované a další budou následovat. Situace se mění velice rychle, ještě jednou bych chtěl zdůraznit, že jednám jako finančník, který dal prostředky na nákup 29,9% podílu v Saabu. Nyní usilovně pracujeme na získání většinového podílu. Švédská vláda dala povolení k odprodeji podílu, tato dohoda však musí být odsouhlasena EIB. Krok za krokem se blížíme, každý den vyhráváme malé bitvy a jsem si jist, že dosáhneme našeho cíle.

Kdy bude nový Saab 9-5 představen na ruském trhu a kolik bude stát?
Již jsem prozradil, že 15 června v autosalonu „Armand-PREMIUM“ uvidíte nový Saab 9-5. Nevím přesně o cenové politice v Rusku, spíše se zeptejte pana Hertze /šéf Armand Import/. V Evropě, Saab oficiálně oznámil ceny nové 9-5 Sport Combi, která se začne prodávat na podzim. Základní verze se bude nabízet s dvoulitrovým dieselem /160 koní/ a bude stát kolem 32 000 euro. Je nabízena také „čtyřkolka“, jejíž cena začíná na 36 600 eurech. Na vrcholu nabídky pak stojí model s motorem 2.8 V6, šestistupňovou automatickou převodovkou a pohonem všech kol, kde cena začíná na 44 640 eurech.

Armand Import CIS je označen jako výhradní dovozce. Co další dealeři jako Tradeinvest, Genser a další. Ti mají větší zkušenosti s vozy Saab, protože Armand je hlavně znám jako dovozce značky Peugeot.
25. března podepsal Saab smlouvy s novým výhradním dovozcem pro ruský trh a tím je „Armand Import“ CIS. Tuto informaci najdete i na oficiálním webové stránce Saabu i Armand Premium. Nový dovozce je zodpovědný za dovoz vozidel, stejně tak i náhradních dílů a rozvoj distribuční sítě. 15 července se otevřou brány nového autosalonu Armand-Premium, kde uvidíte nový Saab 9-5. Dle šéfa společnosti, Igora Hertze, nové auta budu k dispozici v polovině léta. 12 dealerů v 12 různých městech, by mělo otevřít svoje autosalony v blízké budoucnosti. Saab 9-3 Griffin, Saab 9-3X, Saab 9-5 sedan a Saab 9-4X budou k dispozici na ruském trhu.

V roce 1996 vaše manželka jezdila v Saabu 9000 Aero, mohl by jste říci pár slov o tomto autě?
To bylo moje první auto. Vlastně jsem s ním neměl žádné komplikace a od těchto dob jsem se do Saabu zkrátka zamiloval. Je to inteligentní a spolehlivý vůz. Jak říkají Švédové, jediné auto, které může být vysláno, jak na jižní, tak severní pól. Tohle auto je pro naší svobodu a volnost v každé zeměpisné šířce. Nedávno jsem si pořídil Saab 9-3 Convertible Independence Edition. Pokud vím, tak jsou jen dva kousky v Londýně a má žena se nechce dívat na Bentley Continental, stala se fanouškem Saabu.

Máte nějaké dlouhodobou reklamní strategii na prodej nových vozů v Rusku? Když ještě Saab vlatnil koncern GM, tak nebyla žádná reklamní politika, krom zřídkavé reklamy jednotlivých dealerů, kdy většinou byli v médiích prezentovány jen Opel a Chevrolet.
Samozřejmě, že máme tyto plány. Pevně věřím, že prodejní a reklamní spoty v Evropě i v USA patří k těm nejlepším v automobilovém průmyslu. Jsou to skutečně vynikající reklamy, bannery, plakáty a texty vytvořené skutečnými profesionály. A co se mi moc líbí, je Saab komunita, která je silně v této reklamě zapojena. nedávno na www.saabunited.com byla soutěž ohledně nejlepšího plakátu některého z přispěvatelů. Spousta lidí zaslala své příspěvky a výherci získali hodnotné ceny.

Na počátku „bitvy“ o Saab, jste mluvil o plánech vyrábět vozy v Rusku. Platí to stále? O který model by mělo jít? Bude to jen část výroby, třeba jako v Avtotoru v Kaliningradu, nebo plnohodnotná výroba s díly vyrobenými v Rusku?
Naše plány se nezměnily. Naše plány zůstávají stejné, jen se rozšiřují. Přemýšlíme o možnosti postavit továrnu v oblasti Petrohradu, pak na Dálném Východně, stejně také v Litvě, v Rize a Liepaje. Všeobecně, jsme v našich záměrech v této oblasti konzistentní.  

Na závěr možná spíše prosba, nežli otázka. Mohl byste doporučit dealerům, aby se věnovali užší komunikaci se Saab kluby? Velice často je obtížné získat jakékoliv informace od dealerů vozů, kteří berou vlastníky vozidel Saab pouze jako zdroj příjmů a my bychom si přáli aby se tato situace změnila.
Ne že bych měl, ale budu muset. To je výborná otázka a rozumná prosba. Jsem pro co nejvřelejší vztahy mezi dovozci aut a SAAB kluby. /Ahoj kluci z Armand Import, ještě jste mi neposlali odpověď na moje otázky, ValS/. Například na webových stránkách www.saabunited.com fanoušci mluví o dovozcích, hodnotí nejlepší atd.. Výborná zkušenost, která by se měla dále vylepšovat a rozšiřovat.

překlad: Filip Jandovský
zaslal: Nikolaj Kachev
zdroj: saabsunited.com

 

 

 

Komentářů
Hledat
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Aktualizováno ( Úterý, 05 červenec 2011 )
 
< Předch.   Další >

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály