Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow O čem se píše ... arrow Aktualizované informace o spuštění výroby
Aktualizované informace o spuštění výroby Tisk E-mail
Vložil deff   
Neděle, 10 červenec 2011
Tisková zpráva: Aktualizované informace o spuštění výroby a zpětném leasingu nemovitostí firmy Saab

Trollhättan, Švédsko: Swedish Automobile N.V. (SWAN) oznamuje, že Saab Automobile AB (Saab Automobile) získal konečné schválení od Evropské Investiční Banky (EIB), NDO a švédské vlády ohledně prodeje a zpětného leasingu nemovitostí.
Konsorcium švédských realitních investorů, v čele s Hemfosa Fastigheter, koupí celkem 50,1% akcií Saab Property AB za 255 miliónů SEK. Součástí dohody je první rok nájmu zdarma. Z 255 miliónů SEK bude 205 miliónů SEK uhrazeno v hotovosti a zbývajících 50 miliónů SEK ve formě dluhopisů převoditelných na akcie kupující společnosti. Investoři mají opční právo na nákup dalších akcií za stejných podmínek do celkové hodnoty 300 miliónů SEK (33 miliónů EUR). Opční právo lze uplatnit do 30 dnů od uzavření dohody. Dohoda bude uzavřena v průběhu dnešního dne.

Touto transakcí SWAN a Saab Automobile navýší své dodatečné finanční zdroje z posledních týdnů o 61 miliónu EUR. Saab Automobile pokračuje v jednáních s dodavateli o dodávkách materiálu a nastavení obchodních podmínek, a je blízko dosažení finálních dohod. SWAN a Saab Automobile pokračují v jednáních s několika stranami ohledně získání dalších zdrojů pro krátkodobé financování, aby byly schopny opětovně spustit a udržet výrobu, včetně ukončení čerpání úvěru od EIB.


S ohledem na skutečnost, že někteří dodavatelé požadují více času pro obnovení výroby v dostatečném rozsahu a díky zpoždění způsobeného letními odstávkami u mnoha evropských dodavatelů Saab Automobil plánuje opětovné spuštění výroby na úterý 9. srpna 2011, a to za předpokladu, že budou splněna všechna výše uvedená kriteria.

 

zaslal: saabcars.cz
zdroj: media.saab.com

 

 

Komentářů
Hledat
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Aktualizováno ( Neděle, 10 červenec 2011 )
 
< Předch.   Další >

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály