Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow Novinky a testy arrow Koncept se stává realitou - Saab 9-5 Hirsch Performance
Koncept se stává realitou - Saab 9-5 Hirsch Performance Tisk E-mail
Vložil Laf666   
Úterý, 12 červenec 2011

hirschlogo.gifHirsch Performance (HP), oficiální partner společnosti Saab, v minulých dnech představil detaily o úpravách nového Saabu  9-5.

Na loňském autosalonu v Zurichu odhalil HP svou představu o tom, jak by měly úpravy pro Saab 9-5 vypadat. Dlouhé měsíce vývoje jsou u konce a HP tak na trh uvádí nový balíček „Performance Package“, který byl vyvinut s typickým švýcarským sklonem k perfekcionismu.

Síla upraveného motoru 2,8T V6 bere dech a je podporována do detailu dotaženým aerodynamickým balíčkem, čtyřkoncovkou výfuku a sníženým, rozšířeným podvozkem na 20“ kovaných ráfkách. Všechny komponenty byly během vývoje průběžně testovány nejen na brzdě, ale také v aerodynamickém tunelu, zvukové laboratoři a samozřejmě v reálném provozu. Vozidla vybavená balíčkem od HP tedy budou připravena jak pro městský provoz, tak pro dálniční lety o vysoké rychlosti a nízké výšce.

Výkon
Výkon motoru 2,8T V6 vzrostl oproti standardně dodávanému o 10% na 330 koní, při 1500 otáčkách dosahuje 400 Nm a od 2700 otáček výše je nám k dispozici 430 Nm. Elektronický omezovač rychlosti zasahuje při 260 km/h. HP se řídí politikou „zodpovědného výkonu“, celý balíček pro zvýšení výkonu je tedy certifikován pro emisní normu Euro 5 a kalifornskou Carb LEV  II

Jízdní dynamika
Standardně vynikající jízdní dynamiku Saabu 9-5 ještě zlepšují pružiny snížené o 20 mm na přední nápravě a o 10mm na zadní nápravě, při jejich úpravě se samozřejmě bral v úvahu také systém aktivního odpružení DriveSense. Níže položené těžiště kromě jiného pomáhá zlepšovat stabilitu při zatáčení a zkracuje brzdnou vzdálenost. Kované hliníkové ráfky 9x20“ s vrchní vrstvou „Liquid Titanium“ váží pouhých 11 kg, což opět zlepšuje ovládání vozu. Společně se sadou na snížení podvozku předávají řidiči Saabu 9-5 výbornou odezvu od vozovky.

Sportovní zvuk

Zvukoví konstruktéři firmy HP věnovali spoustu úsilí tomu, aby nerezové sportovní výfuky splňovaly veškerá očekávání, která zákazníci mají od vozu této třídy. Při běžné jízdě je žádoucí zvuk spíše umírněný a tlumený, zatímco při sešlápnutí pedálu se musí změnit na zvuk sportovní, vyjadřující sílu, která je řidiči k dispozici. Všechny komponenty systému mají optimalizované proudění výfukových plynů tak, aby docházelo k co nejmenším ztrátám tlaku. Zrychlí se tak odezva motoru na sešlápnutí plynového pedálu. Čtyři koncovky výfuku z broušené nerezové oceli jsou pak sportovní a elegantní tečkou na závěr.        


hirsch09quadexhaust.png
Efektivní aerodynamika
Nový aerodynamický balíček zahrnuje přední spoiler zlepšující přívod vzduchu ke chlazeným součástem, rozšířené prahy, zadní difuzor a decentní křídlo na víku zavazadlového prostoru. Celkově pak 9-5 působí sportovněji, ale stále si zachovává povedený původní design. Ladění balíčku v aerodynamickém tunelu přineslo výborné výsledky: v kombinaci se snížením podvozku se podařilo snížit koeficient odporu vzduchu o 5%, vztlak na přední nápravě je o 70% nižší a na zadní o 40% nižší. To vše vede k podstatnému zlepšení stability vozidla při vyšších rychlostech.

 

hirsch02frontspoiler.png       hirsch04difusor.png   

 

Tovární záruky
Hirsch Performance garantují, že nárůst výkonu není na úkor spolehlivosti, nebo výdrže vozidla. Tovární záruky poskytované firmou Saab nejsou úpravami nijak omezeny, stejně tak beze změn zůstávají veškeré bezpečnostní systémy (ABS, ESP atd.)

Zdroj: InsideSaab.com
Překlad: Laf666

hirsch01front.png
hirsch03rear.png
hirsch06side.png
Saab 9-5 s úpravami od Hirsch Performance 
hirsch07nohirsch.png
Saab 9-5 bez úprav od Hirsch Performance  

Komentářů
Hledat
deff   |SAdministrator |2011-07-12 20:49:46
Jsem rád, že Hirsch Performance i nadále v době nečinnosti automobilky
pracovalo na konceptu a dotáhli to do zdárného konce.
Laf666   |Manager |2011-07-12 14:35:57
Na Saabsunited naleznete i praktický test, který obsahuje fotografie z reálného
provozu a krátké video (spíše jen zvuk).

Od 20.6.2011 je
také možnost objednávat produkty Hirsch Performance u oficiálních
dealerů ve Spojených Státech.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Aktualizováno ( Úterý, 12 červenec 2011 )
 
< Předch.   Další >

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály