Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow Zajímavosti arrow Jak Aero X ke jménu přišlo…
Jak Aero X ke jménu přišlo… Tisk E-mail
Vložil Laf666   
Pondělí, 18 červenec 2011

aerox01.jpgŽe je vymýšlení názvů pro nová auta pěkná věda, o tom určitě všichni něco víme. Vyprávět může brazilský Ford Pinto, španělské Mitsubishi Pajero, německý Rolls-Royce Mist, nebo švédská Honda Fitta :-)

Jak na to ale jdou u Saabu a jak probíhalo vymýšlení jména konkrétně pro Aero X? Koncept už stál v dílně dokončený, připravený na první autosalon a stále ještě bez jména. Knut Simonsson, vicepresident pro marketing, obvolal pár známých a nabídl jim dobrý oběd, když na nějaké použitelné jméno kápnou.

 

Joachim Lind, výkonný ředitel společnosti ANA (logistika + úpravy Saabů na policejní verze apod.), Knutovi Simonssonovi telefon zvedl. „První, co mi proběhlo hlavou, bylo to nejsilnější jméno, jaké Saab kdy používal. Aero. Pak se myšlenky začaly ubírat směrem „o co název doplnit“ a hlavou mi probíhala jména jako Aero Turbo… Aero Turbo X… Aero X… bingo! A tak Aero X ke svému jménu přišlo.“ komentoval rychlý proces vymýšlení názvu pro koncept jeho autor.

Joachim a Knut jsou celkem blízcí přátelé, na oběd si občas zajdou i bez nových konceptů, které je zrovna třeba pojmenovat. Joachim byl ale tou dobou zrovna na služební cestě a na slíbený oběd bohužel nemohl přijít. Po telefonu mu tedy Knut alespoň slíbil originální Saab batoh a hádejte, co viselo na opěradle jeho kancelářské židle, když se vrátil zpět :-)

Zdroj: SaabsUnited.com
Překlad: Laf666

aerox02.jpg
Komentářů
Hledat
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Aktualizováno ( Pondělí, 18 červenec 2011 )
 
< Předch.   Další >

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály