Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow Novinky a testy arrow Saaboviny - 30. & 31. týden 2011
Saaboviny - 30. & 31. týden 2011 Tisk E-mail
Vložil Laf666   
Pátek, 05 srpen 2011

ur95s.jpgVzhledem k neobvyklé kumulaci Saabích akcí na přelomu července a srpna jsou aktuální Saaboviny shrnutím událostí z posledních dvou týdnů. Sobí Lipno minulý víkend (shrnutí všech odkazů na fotky naleznete po rozkliknutí), Zelené peklo před námi (na fotky a videa se můžete těšit), vypadá to na sezónu v plném proudu, žádné okurky.

Jaké věci se tedy v saabím světě udály za 14 prázdninových dní? Zpožděné červencové mzdy - Třístranné dohody před schvalovacím procesem - Bitka roku - Víkendové srazy - Vláda pod drobnohledem - Červencové prodeje - Úspěšné tažení PhoeniXu pokračuje - Pokroky a nepokroky s dodavateli - Léto = grilovací sezóna

Zpožděné červencové mzdy

V minulých Saabovinách jsme uvedli, že Saab převede na účty zaměstnanců červencové výplaty včas. K avizované výplatě ale nedošlo v plné míře, v úterý 26.7.2011 SWAN vydal oficiální tiskovou zprávu, kde uvedl, že výplaty kancelářských zaměstnanců budou opožděny. Odklad se nakonec protáhl do 4.8.2011, kdy byly zbývající mzdy 1.600 zaměstnancům vyplaceny.

Odboráři v pátek 5.8. zveřejnili své prohlášení, ve kterém nyní vyžadují vyšší míru spoluúčasti při finančním rozhodování - tak, aby se situace se zpožděním mezd z posledních dvou měsíců již nemohla opakovat.

PS: mám takové obavy, že až se podívají na cash flow a likvidní prostředky na účtech, tak jim vyšší míra spoluúčasti bude na dvě věci...

 

Třístranné dohody před schvalovacím procesem

China Car Times ve čtvrtek 28.7.2011 uvedli, že Youngman a Pangda chtějí během následujících 30 dnů podat oficiální žádost o schválení společného podniku se Saabem. Rozhodující stanovisko Čínské národní rozvojové a reformní komise určí osud investice o objemu vyšším než 240 mil. EUR. 34% majoritu ve společnosti by získal Youngman, společnosti Pangda a Saab by měly po 33%. Pětičlenné představenstvo pak obsadí dva lidé jmenovaní Saabem, po jedné osobě z Youngman a Pangda a páté místo zatím zůstává nejasné (spekuluje se o Vladimiru Antonovovi).

PS: během následujícího měsíce se teprve v komunisticky divokém kapitalismu začne rozhodovat o osudu…  

 

Bitka roku

V průběhu minulého týdne došlo ke slovní přestřelce mezi EIB, švédskou vládou, Národním dluhovým úřadem a V.Antonovem. Detaily na Saabinfu zde. Výkonný ředitel NDÚ Bo Lundgren ale ve čtvrtek odmítl napadení od EIB:  „EIB nás sice o své neochotě schválit V. A. jako akcionáře informovala již v průběhu počátečních vyjednávání, ale poté se situace značně změnila. Saab se stal samostatnou společností a V. A. začal aktivně jednat, podal oficiální žádost. EIB se zřejmě rozhodla držet původních plánů, nás ale o lpění na původním rozhodnutí neinformovala. Žádostí VA jsme se tedy vážně zabývali i my… kdybychom ale stanovisko EIB znali, neplýtvali bychom časem a prostředky“.

PS: možná výmluva, ale v každém případě to zní poměrně logicky. Zajímalo by mě, kdo má v téhle hře doopravdy máslo na hlavě. Zatím to vypadá na patovou situaci mezi EIB a švédskou vládou (úřady). A to ještě kdoví jestli… Anders Borg, současný švédský ministr financí, je totiž zároveň ředitelem EIB pro Švédsko…  

 

Víkendové srazy

O víkendu 30. – 31.7.2011 se nekonalo jen Sobí Lipno 2011, ale také každoroční setkání britských majitelů Saabů na okruhu Haydock Park. Spoustu krásných fotografií umístil Swade na InsideSaab na 3 místa: --1-- --2-- --3--.  O fotografie z Lipna nepřijdete, když se podíváte na následující odkazy:

Homocip - pripravy
Homocip - akce
Freddie
Hans 1983
Tom Key
Lavca
Laf 

PS: Bylo hodně těžké vybrat nějaký obrázek pro ilustraci. Něco, co by charakterizovalo akci, která se uskutečnila navzdory nízkým teplotám, spoustám bahna a neutuchajícímu dešti.  Za pomoci modré plachty, výčepní 9-3, 6kg naloženého masa ze dvou igelitek a chytré vody se ale podařilo překonat všechny nepřízně nejen počasí…

 

lipno.jpg

 

Vláda pod drobnohledem

V úterý 2.8.2011 přinesl švédský rozhlas SR.SE a P4 West velice zajímavou zprávu. Sociálně-demokratický poslanec Jörgen Hellman podal k ústavní komisi podnět k prošetření postupu předsedkyně vlády Maud Olofssonové a ministra financí Anderse Borga. Poslanec Hellman vyžaduje především odpovědi na otázku proč vláda pracuje proti rychlému vyřešení situace s firmou Saab.

PS: přestože oranžovým celoevropsky absolutně nefandím (protože táhnou Evropu z velkých * do ještě větších), za tenhle krok tleskám.

 

Červencové prodeje

Z předběžných prodejních výsledků vyplývá, že i přes vleklou krizi se automobilce Saab podařilo za červenec 2011 prodat přibližně 1.200 vozů. Do prodejních výsledků zatím nezasahuje model 9-4x, který se teprve začíná dostávat k dealerům ve Spojených státech. V České Republice se za poslední měsíc prodaly 4 Saaby (bez specifikace modelů), od začátku roku celkem 20 (tzn. o 1 ks méně, než za srovnatelné období roku 2010).

 

Úspěšné tažení PhoeniXu pokračuje

Ve středu 3.8.2011 zveřejnil britský online časopis věnovaný automobilismu Auto Express výsledky své každoroční soutěže. V kategorii design se vítězem stal koncept Saab PhoeniX s ohromujícím ziskem 30% všech hlasů. Jako druhá se umístila Alfa Romeo 4C a na třetí místo čtenáři zvolili Jaguar C-X75.

phoenixlondon.jpg phoenixlondon2.jpg 

 

Pokroky a nepokroky s dodavateli

Ve čtvrtek 4.8.2011 Saab dosáhl dohody s reklamní společností Lowe Brindfors, která zastavila dodávání svých služeb na základě nesplacených faktur. Reklamní kampaně by tak měly být připraveny k nasazení již začátkem podzimu. Všechno ale není tak jednoduché, jak se někdy může zdát. Z opačného směru k Saabu přistupuje dodavatel Kongsberg Automotive, který prozatím odmítá veškeré snahy o dohody s tím, že větší věřitel si přeci může stanovovat lepší podmínky…

PS: být na místě VM, tak si jisté dodavatele dobře zapamatuji a po vyřešení situace by byli první na odstřel...

 

Léto = grilovací sezóna

Pro majitele nejen starších Saabů: občas se i vyplatí vozit hasičák. Takhle dopadl Jeff Golfhunter z Francie, když se karburátor jeho 95 V4 rozhodl uspořádat gril party.

96carbfire01.jpg  96carbfire02.jpg 96carbfire03.jpg

 

Místo slov jen odkaz. Modří už určitě vědí :-)

http://www.saabsunited.com/2011/08/one-day.html

PS: Alexi super! A prostor pro kontroverzní názory máš u nás dole v diskuzi :-)

Komentářů
Hledat
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Aktualizováno ( Pátek, 05 srpen 2011 )
 
< Předch.   Další >

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály