Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow Novinky a testy arrow Youngman plánuje budoucnost Saabu
Youngman plánuje budoucnost Saabu Tisk E-mail
Vložil Laf666   
Středa, 10 srpen 2011

saab_china.jpgPřestože je firma Saab už delší dobu na rozhraní mezi životem a smrtí, firma Youngman je stále optimistická ohledně budoucího vývoje a včera zveřejnila výrobní plány na roky 2012 a následující.

Huang Zhiqiang, viceprezident skupiny Zhejiang  Youngman Passenger Car, uvedl, že první věc, kterou Youngman podnikne po dokončení akvizice Saabu, je rozšíření produktové řady o vozy nižší a vyšší kategorie, jako například Saab 9-1, 9-6X a 9-7. Tyto nové produkty by měly být vyráběny v plánovaným společném podniku, který se zaměří pouze na výzkum a vývoj nových modelů.

Huang je přesvědčen, že Saab vlastní vyspělé technologie a má vynikající možnosti na poli výzkumu a vývoje. Jeho výzkumné a vývojové centrum s více než 1.000 zaměstnanci má obrovský potenciál, ale problémem Saabu je nedostatek finančních prostředků.

Společnosti Youngman a Pangda také prozradily, že již předložily plán akvizic ke schválení čínské Národní rozvojové a reformní komisi. Na vypracování příslušného podnikatelského plánu a studie proveditelnosti se ale i nadále pracuje.

Youngman vidí hlavní tři kroky pro budoucí úspěšný rozvoj značky Saab:
  • Saab musí obnovit výrobu v co nejkratší době. Tento krok by mohl být realizován v okamžiku, kdy budou čínské investice na účtech
  • Očekávaný bod zvratu je při prodeji 80.000 vozů ročně – tento krok by měl být splněn v druhém roce po obnovení produkce, protože Pangda je velice silný obchodní partner
  • Saab se postupně vrátí k ziskovosti

V každém případě je zřejmé, že cesta k obnovení výroby nebude tak hladká, jak bylo plánováno. Saab odložil pokračování svého výrobního programu z 9. srpna na 29. srpna 2011 kvůli nedostatku finančních prostředků. Pokud se Saabu nepodaří najít investora a za dva týdny vyplatit mzdy zaměstnancům, odbory podají návrh na likvidaci a dohody o partnerství s firmami Youngman a Pangda budou zcela neplatné.

Zdroj: China Car Times
Překlad: Laf666

Komentářů
Hledat
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Aktualizováno ( Středa, 04 leden 2012 )
 
< Předch.   Další >

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály