Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow Novinky a testy arrow Čínské firmy PangDa a Youngman zaslaly dopisy na podporu Saabu
Čínské firmy PangDa a Youngman zaslaly dopisy na podporu Saabu Tisk E-mail
Vložil deff   
Úterý, 13 září 2011

logo_Pang Da.jpgPangDa a Youngman jsou přesvědčeny, že k dohodě dojde.
Pro: Saab Automobile Group

Vážení,
dle našich nejlepších vědomostí, nemáme důvod se domnívat, že v tuto chvíli probíhající schvalovací proces čínských úřadů by neměl být úspěšně dokončen, nebo by měl mít nečekané zpoždění (pozn. SCS: čínské úřady schvalují investici těchto dvou firem ve výši 245mil. EUR, která by měla být schválena za cca 4 týdny).

Jsme si jisti, že budeme investovat do společnosti a moci tak vytvářet pozitivní výsledky do budoucna. Znovu zdůrazňujeme, že jsme ohromeni technickými vymoženostmi SAABu, stejně jako jeho silnou značkou, vysoce kvalitními produkty a know-how. Vidíme velkou budoucnost SAABu  na čínském trhu a obrovský potenciál této skupiny i celkově. Naše účast je založena na přesvědčení, že značka má dobrou pozici pro pokrytí poptávky na trzích po celém světě a především Číny. Věříme, že úsilí a iniciativy, které jsme vyvíjely a plánovali precizně přes léto, nám pomůžou k dosažení celkové ziskovosti. Tento dopis je k dispozici jako důkaz našeho obchodního zájmu a naše zapojení do skupiny automobilů SAAB a její podnikatelské činnosti.

Tento dopis je adresován Saab Automobile a nemá za cíl vytvořit právní vztahy, nebo právní  povinnosti žádným jiným stranám, ani chceme, aby se na základě tohoto dopisu dovolávaly kterékoli strany.

S úctou,

Pang Da, Ltd

 

V podobném znění je i dopis od Zhejiang Youngman

 

Takto o sobě mimo jiné hovoří:

Youngman Group se sídlem v Zhejiang Čína, je společnost, která vlastní a řídí tři skupiny firem, mezi které patří užitková vozidla, osobní automobily a autobusy. Naše skupina zaměstnává zhruba 8000 lidí nyní, jsme největší automobilka v oblasti autobusů na trhu a naše tržby představují 85 až 90 procent trhu.

SAAB uvádí v odvoláni u soudu proti zamítnutí reorganizace a ochrany proti věřiteli tyto některé důvody:

Příklady provozních zlepšení 2009-2011

 • Komplexní zlepšení kvality přinesl o 20% nižší náklady na záruční opravy a nižší výrobní náklady.
 • Přenesní  výroby nové 9-5Sedan od Opelu v Německu a 9-3 kabriolet od Magna v Rakousku do Trollhättanu a tím snížení výrobních nákladů.
 • Zahájen prodej nové 9-5 sedan v Evropě a Severní Americe v polovině roku 2010 a nové 9-4X v Severní Americe v polovině roku 2011.
 • Vyvinuli unikátní, patentovaný koncept pohonu OT.E (rozšířený o elektrický pohon), který umožňuje snížení spotřeby paliva o 75% v certifikačního cyklu. (tj. 9-3 by byl pod 50 g CO2 / km). Jedná se o tzv. full-hybrid koncept, který by umožnil několik různých jízdních režimů. Například i čistě elektrický režim.
 • Zahájili jsme vývoj vlastní podvozkové platformy auta, které budou použity na další generace Saabu 9-3. Tato platforma je vyvinuta tak, aby byla možnost použití i pro další nové modely SAABu. Další budoucí modely automobilů budou používat stejnou platformu, která povede k radikálnímu snížení nákladů na vývoj (30-50%) a k výrazně kratším dodacím lhůtám (do 1 roku).
 • Založili jsme  řadu partnerství, jejichž cílem je poskytovat konkurenční výhodu díky přístupu k technologiím:
  • eAAM Dnveline Systems Inc, s AmericanAxelManufacturing (AAM), pro vývoj a výrobu zcela nového elektrického pohonu všech kol (eXWD).
  • BMW pro vývoj / dodávku motorů.
  • Vicura, skupina na vývoj nových převodovek
  • ZF na dodávku kompletního systém podvozků, včetně kompletní vyroby v  Trollhättanu.

 

PŘÍKLADY plánované restrukturalizace společnosti

AKTIVITY 2011

 • Další snižování strukturálních nákladů v řádu 20% je plánováno v rámci zahájené restruktulizace
 • Distribuce s Pang Da předpokládá, že povede k přibližně 40,000 prodaných vozů za rok do Číny
 • Stabilizovat distribuci na rozvíjejících se trzích, jako je Brazílie a Rusko. Přípravná opatření již byla přijata.
 • Nový Saab 9-5 Sport Combi je plně vyvinut a bude spuštěn pouze pár týdnů po restartu výroby. Nový 9-5 Sport Combi je velmi dobrou příležitostí, aby byl zvýšen objem tržeb.
 • Nový 9-4X je připraven k zahájení prodeje v Evropě a Asii v průběhu navrhované rekonstrukce. 9-4X se uplatní v rychle rostoucím segmentu trhu, kde Saab dosud nebyl zastoupena a představuje skvělou příležitost, aby se opět zvýšil objem příjmů.

zdroj: saabclubslovakia.sk

 

Komentářů
Hledat
Jaroslav Kučera   |62.168.56.xxx |2011-09-14 12:48:45
No to mi spadl B204R ze srdce
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Aktualizováno ( Úterý, 13 září 2011 )
 
< Předch.   Další >

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály