Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow Novinky a testy arrow Na účty Saabu dorazila prvá časť úveru z Číny
Na účty Saabu dorazila prvá časť úveru z Číny Tisk E-mail
Vložil deff   
Čtvrtek, 13 říjen 2011
Na účty Saabu dorazila prvá časť preklenovacieho úveru od čínskej spoločnosti Youngman. Podľa denníku TTELA ide o 100 miliónov švédskych korún (asi 11M €). Prostredníctvom tlačovej správy to potvrdil aj Saab. Ide o prvú splátku z celkovej zamýšľanej sumy 245M€, o ktoré ide v zmluve medzi Saabom, Youngmanom a Pang Da. Ďalšie platby sú očakávané do 22.10. tohto roku no ich výška nie je jasná, nakoľko kapitálový vstup čínskych spoločností do Saabu stále nie je schválený čínskymi úradmi. Toto (ne)schválenie sa očakáva v najbližších dňoch.

Saab je stále v reštrukturalizácií a pod ochranou pred veriteľmi. Ako sa využije aktuálna finančná injekcia je s pravdepodobne v kompetencii súdom určeného správcu reštrukturalizácie Saabu Guya Lofalka, o ktorom pred pár dňami prebehli informácie, že zablokoval dohody s Youngman a Pang Da a začal rokovať s Geely (Volvo) v rozpore s pôvodným plánom a dohodami Victora Mullera. Čo sa vtedy naozaj stalo sa už asi nedozvieme, Saab prostredníctvom tlačovej správy uisťuje o nedorozumení. Pravdou však je, že Youngman a Pang Da sa s touto prvou platbou oneskorili zhruba 3 týždne.

Saab zďaleka nemá vyhraté. Predpokladom je čínsky úradnícky štempel. Aj keby hneď prišiel a Saab by získal kapitál, musí reštrukturalizovať, zaplatiť dlhy subdodávateľom a dohodnúť znovu podmienky, udržať zamestnancov vo fabrike a znovu naštartovať výrobu, čo môže trvať ešte niekoľko mesiacov. A potom musí začať úspešne predávať, čo je kapitola sama o sebe.

překlad: redsnapper
zdroj: saabsunited
Komentářů
Hledat
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Aktualizováno ( Čtvrtek, 13 říjen 2011 )
 
< Předch.   Další >

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály