Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow O čem se píše ... arrow Saabu svitla naděje, získal první peníze od čínského investora
Saabu svitla naděje, získal první peníze od čínského investora Tisk E-mail
Vložil deff   
Úterý, 13 prosinec 2011
Na webu Novinky.cz se píše: Problémová švédská automobilka Saab získala první peníze od čínského investora Zhejiang Youngman Lotus Automobile. Automobilka dodala, že její vedení dělá vše, co je v jeho silách, aby bylo schopno vyplatit mzdy zaměstnancům a udržet podnik v režimu soudní ochrany před věřiteli.
"Mohu potvrdit první platbu od společnosti Youngman. Peníze dorazily na účty Saabu," uvedl mluvčí automobilky Eric Geers. Odmítl však upřesnit velikost získané částky. Upozornil, že rozhovory s firmou Youngman stále pokračují.
Nucený správce automobilky Guy Lofalk nedávno požádal o zrušení ochrany podniku před věřiteli. Uvedl, že automobilka si nedokázala zajistit dostatek financí k pokrytí nákladů na reorganizaci, a dodal, že nevidí žádné realistické vyhlídky na obnovení produkce. Soud by měl o ochraně Saabu před věřiteli rozhodnout v pátek. Ukončení ochrany by otevřelo cestu k vyhlášení bankrotu automobilky.

Horký brambor - jak šel Saab z ruky do ruky

Ztrátový Saab loni koupila nizozemská společnost Swedish Automobile za 400 miliónů dolarů (7,8 miliardy Kč) od americké automobilky General Motors. Transakce tehdy zachránila švédskou značku před postupným ukončením činnosti, o kterém rozhodla GM.
Automobilka Saab nicméně letos v dubnu zastavila výrobu, protože její dodavatelé přerušili dodávky kvůli nezaplaceným účtům. V režimu soudní ochrany před věřiteli se Saab nachází od září.
Swedish Automobile se v říjnu předběžně dohodla, že automobilku Saab převezmou čínské společnosti Pang Da Automobile Trade a Zhejiang Youngman Lotus Automobile. Tato dohoda však narazila na řadu překážek, včetně odporu bývalého majitele Saabu, největší americké automobilky General Motors.
Swedish Automobile začátkem měsíce uvedla, že o koupi podílu v Saabu jedná nejmenovaná čínská banka. Dodala, že pokračují rozhovory s firmou Youngman. Odmítla se však vyjádřit k tomu, zda tyto rozhovory zahrnují i společnost Pang Da.

zdroj: novinky.cz

Komentářů
Hledat
supergutik   |195.146.156.xxx |2011-12-15 09:00:22
presne s timto souhlasim a doufam, ze tech 21% je uvaleno konkretne na vse od
GM!!!http://www.auto.cz/cina-uvali-antidumpingova-cla
-dovoz-nekterych-aut-usa-63714
saabik   |Registered |2011-12-14 20:20:09
akcie dal padaji, je konec. smirte se s tim. zadnej milion eur na tom nic
nezmeni
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Aktualizováno ( Čtvrtek, 22 prosinec 2011 )
 
< Předch.   Další >

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály