Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow Novinky a testy arrow Záruka na vozidla SAAB pokračuje
Záruka na vozidla SAAB pokračuje Tisk E-mail
Vložil deff   
Čtvrtek, 22 prosinec 2011
Vážení přátelé a vlastníci automobilů Saab, jak jste se již pravděpodobně dozvěděli z médií, vedení společnosti Saab Automobile bylo bohužel nuceno podat návrh na konkurz.
Během několika posledních měsíců probíhaly nadějné diskuse, které měly umožnit získat novým investorům podíl ve společnosti a zajistit tak finanční prostředky nezbytné pro každodenní provoz a vývoj nových modelů. Bohužel předešlý vlastník Saabu – stále hlavní dodavatel dílů a vlastník části duševního vlastnictví stávající modelové řady – vznesl námitky proti plánované transakci. 

Vzhledem k tomuto vetu je vedení Saabu nuceno požádat o vyhlášení bankrotu firmy. Tato skutečnost může znamenat, že Saab již nikdy nebude vyrábět nové vozy. Nicméně i v takovém případě švédské předpisy umožňují, pokud se objeví zájemce, společnost prodat třetí straně, která opět může zahájit činnost. Několik vážných zájemců již dokonce projevilo zájem, tudíž stále existuje malá naděje, že Saab přežije. Stávající zákazníci se nás dotazují, jaký vliv má tato skutečnost na ně osobně? Jsme rádi, že Vás můžeme ujistit, že veškeré případné reklamace vozidel, které byly zakoupeny prostřednictvím sítě autorizovaných prodejců vozidel Saab v české republice, budou vyřizovány klasickým způsobem v síti autorizovaných servisů vozidel Saab v české republice, dokud neuplyne jejich záruční lhůta. V posledních letech Saab existuje pod dvěma nezávislými právními identitami – Saab Automobile A.B. (výrobce automobilů) a Saab Parts A.B. (dodavatel náhradních dílů a příslušenství). Konkurzní řízení se nevztahuje na společnost Saab Parts a i nadále dodává a bude dodávat náhradní díly a příslušenství do sítě autorizovaných servisů Saab. V případě jakéhokoli dotazu prosím kontaktujte svého autorizovaného prodejce nebo servisní místo. S úctou Saab team.

zdroj: http://saabclubslovakia.sk

Komentářů
Hledat
švaab  - Díly   |Manager |2011-12-22 14:14:05
Nebyl bych moc optimistický. Z článku na Saabs United plyne, že
a)
kompletní nářadí na 1. gen 9-5 byla 2009 prodána do Číny a předtím si
Saab udělal jakousi zásobu. Jestli bude stačit do léta 2018 (10 od
ukončení výroby), silně pochybuji.
b) fa Saab Parts je vlastněna fou Saab
Automobile. Takže sice vydělává, ale spolu s automobilkou se stane
předmětem konkurzní podstaty. Pokud ji nikdo nekoupí, zůstane majetkem
švédského dluhového úřadu, který jí bude ručit za půjčku od EIB.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Aktualizováno ( Čtvrtek, 22 prosinec 2011 )
 
< Předch.   Další >

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály