Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow Novinky a testy arrow Poslední Saab
Poslední Saab Tisk E-mail
Vložil Laf666   
Čtvrtek, 23 únor 2012

93independence.jpgStředa 22.2.2012 se stala pro všechny Saabisty opravdu smutným dnem, uzavřela se další kapitola firemní historie – společnost ANA Special Cars vyrobila poslední sérii Saabů 9-3 Aero TTiD Convertible (kabrio).  Příležitost vozy dokončit dostala pečlivě vybraná skupina zaměstnanců ANA a úplně posledním Saabem byl pravostranný vůz z řady Independence.

Joachim Lind, výkonný ředitel ANA již minulý týden pro švédské novináře prohlásil, že kompletace posledních vozů Saab je pro jeho společnost velkou poctou a úkolu se zhostí s nejvyšší zodpovědností. ANA byla vybrána z několika zájemců vzhledem ke svým dlouholetým zkušenostem s přestavbami vozů značky Saab na různé užitkové verze.

Celé události měli příležitost přihlížet pozvaní novináři, kteří také dostali k dispozici detaily o vyráběných autech. Celkem se jednalo o 47 Saabů 9-3, z toho 21 s levostranným a 26 pravostranným řízením. Všechny jsou sice v současné době vlastněny insolventními správci, případní zájemci o koupi ale mohou kontaktovat ANA a dohodnout detaily (+46 520 472 700, www.anabil.se).

01.jpg
 
02.jpg
 
03.jpg
 
04.jpg

Pro kompletní fotogalerii dokumentující výrobu prosím navštivte stránky SaabsUnited.

Videa z výroby pak můžete shlédnout na stránkách TTELA a také SR.se.

Překlad: Laf666
Zdroj: SaabsUnited, TTELA
Foto: Rikard (SaabsUnited)

Komentářů
Hledat
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Aktualizováno ( Čtvrtek, 23 únor 2012 )
 
< Předch.   Další >

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály