Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow Novinky a testy arrow Ženevské interview s Jasonem Castriotou
Ženevské interview s Jasonem Castriotou Tisk E-mail
Vložil Laf666   
Pondělí, 19 březen 2012

castriota.gifPlánovali jsme setkání na ženevském autosalonu, ale moderní komunikační prostředky na místě selhávaly a ke schůzce tak nakonec nedošlo. Jason je ale člověk, který svým závazkům dostojí, poslal tedy odpovědi na moje všetečné otázky mailem.

Rok poté. Máš přehled o tom, kde se nachází tvůj koncept PhoeniX?

PhoeniX je teď, pokud vím, v Trollhättanu. Ještě jsme s ním měli v plánu objet několik promo akcí, k jejichž realizaci ale už bohužel nedošlo.

Jak bys popsal nový Saab 9-3?

Nejprve musím předeslat, že všichni, kdo na vozu pracovali, na něj byli velice, velice pyšní. Měl být v každém směru opravdovým Saabem. Inovativní, osobitý, bezpečný, s vlastním charakterem a sportovní. Snad ani nemusím dodávat, že všichni stále doufáme v to, že se jednoho dne přeci jen začne vyrábět.

Na SaabsUnited se před nějakou dobou objevily kresby kompaktního Saabu, který vypadal jako chystané auto nižší třídy. Viděl jsi je? Co nám k nim můžeš říct?

Ty návrhy pocházely ještě z doby před mým působením u Saabu. V podstatě o nich nic moc nevím. Vypadaly jako zajímavý koncept, ale nevzpomínám si na žádné fyzické ani virtuální designové modely, které by mu byly podobné. A to hovořím i o několika letech před mým příchodem.

Jsi pořád v kontaktu s Victorem Mullerem?

Ano. Victor mi občas řekne jak vypadá aktuální vývoj dění kolem Saabu a konečně jsme se po mnoha měsících také osobně potkali na autosalonu v Ženevě.

Měl bys nějaký komentář k politice GM?

Ne – od toho tu jako designér nejsem. Nikdy jsem nebyl přizván k žádné diskuzi s nimi a v podstatě ani nechci vědět víc, než kdokoliv, kdo si přečte tiskové zprávy.

Jaké auto se ti letos v Ženevě líbilo?

Spíše než jednotlivé auto mne potěšila dramaticky vzrůstající úroveň designu jako takového. I ty nejmenší automobilky zde letos představily designově kvalitní koncepty. Trochu mě překvapilo, že se tu letos nevyskytlo příliš velkolepých konceptů, kterými je Ženeva již proslulá.

Jak vidíš svou budoucnost u Saabu?

Určitě doufám, že Saab přežije a budeme moci naši práci dokončit. Jsou za námi téměř dva roky velice intenzivní práce a z mé strany i velké citové investice. Stále mám pro Saab velkou slabost a ta časem nevyprchá. Nová řada automobilů byla tak blízko k dokončení, že je pro mě nepředstavitelné, že by se neměly objevit na silnicích. V odvedenou práci věřím, stojím si za ní a také věřím, že fanoušci Saabu nová auta dokážou ocenit. V současné době nám ale zbývá jediné: počkáme a uvidíme, co se bude dít.

Jasone děkujeme.

Překlad: Laf666
Zdroj:
Saablog-in

Komentářů
Hledat
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Aktualizováno ( Pondělí, 19 březen 2012 )
 
< Předch.   Další >

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály