Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow Zajímavosti arrow Interview s Victorem Mullerem
Interview s Victorem Mullerem Tisk E-mail
Vložil Laf666   
Pátek, 23 březen 2012

vm.jpgNa diskuzním fóru zněly dotazy co teď vlastně dělá Jason Castriota nebo Victor Muller... Jasona se podařilo zastihnout v Ženevě, ale 20.3.2012 ve 13:41 proběhl ve Stockholmu jeden ještě zajímavější rozhovor a díky archivu SverigesRadio Vám můžeme jeho překlad přinést na Saabinfu jako první. Předem upozorním, že rozhovor trval 24 minut, nepočítejte tedy se žádnou "rychlovkou". Victor má navíc krásnou angličtinu a tak doporučuji zároveň se čtením spustit přehrávač níže, nebo přímo na odkaz: SverigesRadio.

Victore jak šel tvůj život od bankrotu Saabu?

Šel a pořád ještě jde dost ztěžka. Na počátku jsem musel dohnat nedostatek spánku, protože posledních několik měsíců před bankrotem připomínalo peklo. Ale od začátku ledna navazuji na přerušenou práci ve SWAN a Spykeru a s potěšením mohu říci, že se mi pro ty dvě firmy za poslední dva a půl měsíce podařilo udělat víc, než za poslední dva a půl roku. Obě se z obchodního hlediska opět pěkně oživují a uzdravují, takže jsem rád, že mohu pokračovat aspoň v těchto společnostech.

 

Jaký byl ten poslední měsíc před vyhlášením bankrotu?

Těžší, než cokoliv, čím jsem si ve svém životě do té doby prošel. Připomínalo to klasickou poznámku Winstona Churchilla: Když procházíte peklem, tak se nezastavujte a jděte dál. Takže jsme prostě šli dál, neměli jsme jinou možnost. Až do doby, než jsme 19. prosince tvrdě narazili do zdi, když se ukázalo, že General Motors odmítají jakýmkoliv způsobem, tvarem nebo podobou spolupracovat se společností Youngman. Takže to bylo vážně nesmírně těžké, především kvůli tlaku nevyplacených mezd a důvod, proč jsme to vzdali právě 19. prosince byl ten, že kdybychom pokračovali v rozehrané bitvě, tak by naši zaměstnanci trávili Vánoce bez výplat. A to už by bylo prostě příliš těžké unést.

Jaký to pro tebe byl pocit – nebýt schopen vyplácet mzdy jako ředitel a majitel Saabu?

Asi úplně nejhorší zážitek ze všech. Protože máš 3.500 lidí, kteří na tobě závisí, a ty je prostě nemůžeš zaplatit – je to neobyčejně stresující.

Na co nejvíc vzpomínáš z doby, kdy jsi působil jako ředitel Saabu?

Tohle je těžká otázka – zažil jsem úžasné události, jako například uvedení PhoeniXu na ženevském autosalonu před rokem, což bylo prostě fantastické a znamenalo to počátek nového období. A pak jen o měsíc později se všechno začalo rozpadat. Je těžké označit věc nebo událost, na kterou nejvíc vzpomínám, tak trochu se to zamlžuje a slévá dohromady, velký černý mrak, na který budu potřebovat daleko víc času, abych si všechno utřídil. Ale kdybych měl vybrat jednu jedinou věc, byl by to můj proslov k zaměstnancům v den, kdy jsme požádali o ochranu před věřiteli. Tenhle konkrétní okamžik na mě udělal ohromný dojem, protože jsem se ho původně bál jako nejobtížnější věci, kterou ve svém životě musím udělat – předstoupit před 3.500 lidí a přiznat se, že to vzdáváme a jejich firma umírá, ale nakonec jsem se v ten den dočkal několikaminutového potlesku, což bylo mimořádně dojemné.
 
Co bys chtěl říct o všech zaměstnancích Saabu?

Snad se mohu jen modlit, aby co nejrychleji našli novou práci. Dozvídám se, že stovkám z nich se to už podařilo, což je skvělé, ale samozřejmě nejvíc bych si přál, aby se našel zájemce, který společnost koupí jako celek a obnoví výrobu v Trollhättanu. Kdyby se to podařilo, určitě se spousta z nich brzy zase vrátí do práce. Ale jestli se tak stane nebo ne už je za A mimo můj vliv a za B velice nejisté.
.
Podle tvého názoru, co bude jakákoliv společnost potřebovat udělat, aby oživila Saab?

Zaprvé potřebujete obchodní plán, který bude předpokládat, že General Motors neschválí jakékoliv využití jejich technologie. Doposud tomu tak je. To znamená, že máte továrnu, ve které nemůžete vyrábět 9-5 a nebudete mít přístup k 9-4x. Což z historicky nejbohatšího produktového portfolia 3 modelových řad před bankrotem dělá zase portfolio založené na jednom modelu: staré 9-3. A řekněme, že budete potřebovat překlenout přibližně dvouleté období, než se vám povede uvést na trh nová 9-3 založená na platformě PhoeniX. A potom teprve 9-5 nebo 9-4x. Takže to bude celkem výzva, postavit obchodní model na jednom modelu a přitom dále vyvíjet platformu PhoeniX.
 
Je to nemožné?

Nic není nemožné, ale bude to vyžadovat velmi hluboké a plné kapsy a myslím, že takového úkolu se bude moci zhostit jen nějaká automobilka, protože ta už ví, jak v tom chodit.
 
Před pár měsíci jsi spolupracoval s Brightwellem, jak by budoucnost vypadala, kdyby GM řekli ANO?

Brightwell počítal se spoluprací ze strany GM a skutečně věřili, že dosáhnou všeho, co chtěli. Když se tak nestalo, byli neskutečně zklamaní a rozhodli se nepodat nabídku na odkup Saabu bez 9-5 a 9-4x a osobně si myslím, že se rozhodli správně. Nebyli totiž automobilka, ale skupina investorů a bez okamžitých příjmů za 9-4 a 9-5 by museli investovat tolik peněz, že by to prostě z obchodního úhlu pohledu nefungovalo.

Jak bys okomentoval rozhodnutí GM o zastavení všech plánů na záchranu Saabu?

(hluboký nádech) … o tom v současnosti neříkám nic.

A tušíš aspoň, proč to udělali?

Kostky jsou vrženy, uvidíme.

Co pro Saab znamenalo, že mu téměř všichni jeho zaměstnanci zůstali i v tak těžké době věrní?

Myslím, že to byl bezprecedentní příklad oddanosti své společnosti, své značce. Absolutně nejúchvatnější věc ze všech. Zůstali tak věrní po celé nešťastné období a mohu jen říci, že bylo ohromující, jak drželi pohromadě bez ohledu na těžkosti, kterým museli čelit. Velice působivé.

A co fanoušci Saabu? Drželi stejně tak pohromadě, jako zaměstnanci?

Řekl bych, že ano. Všichni víme o SaabsUnited a jejich aktivitách, víme o akcích skupin i jednotlivců na celém světě, příznivci Saabu se ozývali v každém národě. Jejich podpora značce ve složitém období byla prostě dojemná. A podle mého názoru jejich práce ještě neskončila.

Jak to myslíš?

No, společnost bude potřebovat fanouškovskou podporu víc než cokoliv jiného, jestli se má znovu postavit na nohy.

Myslíš, že jejich podpora by mohla mít vliv na potencionální zákazníky?

Ne, jejich podpora by mohla ovlivnit potencionální investory. Ti si správně myslí, že široká základna příznivců si stále může chtít koupit Saab. A přesně tak to je – na celém světě v tento okamžik jezdí zhruba 1,5 milionu Saabů. Samozřejmě se to číslo začně v následujících letech snižovat, ale jestli se má společnost vrátit zpět k životu, silná fanouškovská základna bude velice důležitá.

Dle tvého názoru, jaké byly hlavní důvody bankrotu Saabu?

Jednoduše nám došly možnosti. V okamžiku, kdy bylo firmě Youngman, která se evidentně stala poslední možnou záchranou, zcela jasně řečeno, že bez ohledu na dohodnutou strukturu, i kdyby měli nulový podíl v Saabu nebo SWAN, nedostanou souhlas od General Motors. A to byl prostě konec. Takže jsme jednoduše byli bez dalších možností.

Problémy ale začaly už podstatně dříve – zastavení výroby a podobně. Mohl jsi už v té době udělat něco jinak, aby Saab přežil?

Jasně. A dokonce jsme i dělali, 15. dubna jsme měli připravené řešení, které by do Saabu přineslo 30 milionů deset dnů před vynuceným zastavením výroby. Daná částka by více než stačila, aby se společnost postavila na nohy a vyráběla dál. Ale EIB to zatrhla. Bez uvedení důvodu, prostě jen protože mohli. A od té doby jsme byli příliš závislí na úspěchu našeho vyjednávání s Číňany a spoustou dalších společností, ale kdyby se nám to bývalo bylo v polovině dubna minulého roku povedlo, byli bychom bez problémů, výroba by pokračovala. Samozřejmě bychom stále nebyli za vodou, ale vyráběli bychom auta. Bylo by to drobné zaškobrtnutí, které se ale dalo překonat. Zatímco v dubnu 2011 stačilo na uzdravení Saabu 30 milionů EUR, koncem roku už to bylo 500 milionů EUR. Z toho je viditelné, jak rychle se situace každým týdnem a každým měsícem zhoršovala. A to přestože jsme každý týden do společnosti vkládali dalších 5 milionů EUR, abychom ji udrželi při životě i bez výroby aut.

Když si na všechny tyhle problémy vzpomeneš, co při tom cítíš?

Mno… bylo to pro nás všechny neskutečně těžké. Zejména pro zaměstnance, ale nesmíme zapomínat ani na dodavatele, dealery… Všichni trpěli, nikdo nebyl vítězem… celá ta doba neměla vítěze. A dnes to vidím tak… je mi strašně moc líto, že jsme nesehnali nikoho, kdo by s námi pracoval na cestě k úspěchu. Což samozřejmě nijak nesnižuje fakt, že my, jako vedení společnosti, jsme byli zodpovědní. Samozřejmě jsme byli, ale i ta sebemenší pomoc by hodně znamenala. A my žádnou nedostali, naopak se nás snažili tlačit dolů a jakýkoliv obrat k lepšímu se tak stával neskutečně složitý. Takže když koukám zpátky na minulý rok, vidím především zmeškané příležitosti, jak možná tucetkrát zachránit společnost. Ale víš co? Stalo se, co se stalo. Pro Saab přišel opravdový polibek smrti v září a říjnu, kdy se správci podařilo nalákat čínské investory na 100% podíl, namísto původního 29+24%, což by dokonce i GM schválili, ale říkal jsem jim „tohle vám neprojde „ …bohužel jsem měl pravdu a od té chvíle se z toho stal neřízený pád k zemi.
 
Co si myslíš o reorganizační práci Guye Lofalka?

Ehm… myslím, že se bude muset zodpovídat za to, co udělal.

A co udělal?

Nechejme to na posouzení někomu nezávislému…

Jaké hodnoty v současnosti zůstaly v Saabu pro potencionálního investora?

Myslím, že Saab je stále ikona a bezpochyby, když značku koupí stabilní, důvěryhodná a finančně silná společnost, pár let to sice potrvá, ale Saab může být zase na nohou. Takže ohromné jméno, spousta následovatelů a fanoušků, v Trollhättanu továrna jako žádná jiná, dealerská síť, ačkoliv v současnosti tedy dost poničená a zašlá a platforma PhoeniX. Platforma vyvinutá Saabem, která se v budoucnu může hodit jak pro 9-3, tak pro 9-4x a 9-5. Jediná chybějící věc je silná organizace, která by na všechno dohlédla. Ale místo na trhu stále existuje. Určitě.

Teď jsi zase začal vyrábět Spykery. Jaký je to pocit?

Vlastně velice pěkný. Minulý pátek jsme v britské továrně dokončili nový model C8 Aileron, všichni jsme to náležitě oslavili, upekly se koláče… za poslední dva a půl měsíce se mi povedlo společnost opět postavit na nohy, znovu vyrábíme auta a jsem si jistý, že Spykeru se povede dobře. Kdyby padl společně se Saabem, tak by to bylo dost smutné. Takže se mi alespoň tohle povedlo.

Byl jsi na ženevském autosalonu. Jaký jsi měl pocit, když tam nebyl Saab, ani Spyker.

Strašně smutně jsem koukal na Lotus, který měl letos stánek na místě, kde byl vždycky Saab. Samozřejmě nic špatného o Lotusu, jde spíš o situaci, že jsme tam nebyli, která je hodně bolestivá. Spyker v době ženevského autosalonu řešil dilema: pojedeme na autosalon, nebo vyplatíme mzdy? Takže rozhodnutí nebylo až tak složité. Ale poprvé za deset let jsem byl v Ženevě sám, bez stánku nějaké automobilky a bylo to celkem zajímavé, protože jsem za dva dny stihl dvacet jednání – velice efektivní. A příští rok už zase stánek mít budeme, abychom ukázali, že ve Spykeru máme co nabídnout.

Jaká je podle tebe pravděpodobnost, že se ze Spykeru stane výdělečná společnost?

Ve srovnání se Saabem je všechno ostatní jednoduché, připadám si jako na dovolené. Způsob, jakým teď můžu pracovat, stavění Spykeru zpátky na nohy, je relativně řečeno mateřská školka ve srovnání s firmou typu Saab. Takže šance na úspěch vidím dost vysoko: máme nádherné auto, máme distribuční síť, máme dobré jméno, které je teď celkem silné. Nedávno jsme byli nominováni mezi 100 nejlepších značek světa, mezi kterými je asi 10 dalších značek z automobilového průmyslu, což je poměrně úspěch. Máme klienty, takže si celkem věřím, že Spyker znovu rozjedeme a vrátíme tam, kam patří – mezi výdělečné společnosti.

Jak všechny ty trable se Saabem a Spykerem ovlivnily tvůj každodenní život?

Jaký život? Žádnou takovou věc, jako je každodenní život, neznám. Ne. Když máte takovou práci jako já, tak tomu nemůžete říkat práce, je to životní styl. Nemůžete si stěžovat na obyčejný život, protože k tomu se ani nedostanete. Ale minulý rok byl úplně mimo veškerou představivost. Fyzicky totálně vyčerpávající. Ale teď jsem se vrátil do svých zajetých kolejí, zase hodně cestuju a nedělá mi to problém a daleko víc jsem doma. A to nejen fyzicky, doma je i mozek. Takže spravuji, jak to jen jde, rozbité vztahy s rodinou, přáteli, rodiči… samozřejmě jim nikdy nemůžete vynahradit dva roky, kdy jste byli totálně mimo, ale aspoň se o to můžete pokusit.

Lituješ, že jsi v roce 2009 koupil Saab?

Ne. Ani na jedinou sekundu. Nikdy bys neměl litovat svých činů.

Proč je dle tvého názoru Saab tak fantastická značka?

67 let nepřetržité výroby aut, inovace, neobvyklá řešení. Saab byl vždy velice neobvyklá společnost a myslím, že ztělesňuje všechno, co mají lidé rádi na Švédsku. O to smutnější teď vlastně jeho situace je. A opravdu doufám, že uvidíme dalšího Saaba povstat z popela jako fénixe.

Chtěl bych něco říct bývalým zaměstnancům Saabu?

Myslím na vás, jsem s vámi. Vážně doufám, že seženete jinou práci, nebo v lepším případě dostanete zpátky svou práci u Saabu, jestli ho nějaká dobrá duše pozvedne zpátky na nohy. Měl bych z toho ohromnou radost, protože si to zaslouží jak společnost, tak její zaměstnanci. Ti byli vždy těmi nejlepšími zaměstnanci, které si kterýkoliv majitel firmy mohl přát.

Jezdíš ještě v Saabu?

Jo... četl jsem ten nechutný článek, že jsem prodal svou 9-5. Můžu tě ujistit, že je to typická mediální sračka. To auto, které jsem na počátku své práce pro Saab řídil, byl předprodukční kousek. Auto nemělo veškeré potřebné vnitřnosti, takže když jsme začali s regulérní výrobou 9-5, pořídil jsem si novou černou 9-5, ve které dodnes jezdím. Předprodukční auto bylo po bankrotu prodáno, ale do té doby bylo jedním z těch, která jsou k dispozici zaměstnancům. Jasně, řídil jsem ho 4 měsíce, ale svůj Saab jsem neprodal.
 
Nikdy bys to neudělal?

Nikdy bych svůj Saab neprodal. Nechám si ho.

Co je na řízení Saabu tak zábavné?

Je to auto pro řidiče. Vždycky jsem rád řídil Saaby, jsou postavené kolem řidiče, celý kokpit je na tebe natočený. Nová 9-5, kterou řídím teď, je fantastická ukázka schopností inženýrů a konstruktérů a užívám si s ní každou míli. Nechám si ji.

Podle tvého názoru, proč Saab neprodával dostatek aut, a nepodařilo se plnit obchodní plán?

Plánovali jsme prodeje 55.000 aut a prodali jsme 32.000. V roce 2010 jsme tak jasně zaostávali, ale v roce 2011 už jsme měli našlápnuto k 72-80 tisícům. Důvod, proč jsme v roce 2010 neprodali dostatek aut, vidím hlavně v tom, že jsme podcenili dopad špatné reputace, kterou značka získala v době likvidace, když jsme ji od GM získali. Jednalo se o daleko větší zásah do běhu firmy, než jaký jsme očekávali. Samozřejmě jsme své plány stavěli na odhadech učiněných managementem, netvořili jsme je sami. Jen jsme potřebovali dohlédnout na to, aby byly plněny a museli jsme se na odhad managementu spoléhat. Nebylo jak situaci posoudit samostatně, takže jsme se na ně spoléhali. Ale oni také nemohli následky špatné reputace předem znát. V roce 2011 bychom to už určitě dokázali, v březnu 2011 jsme měli objednávky na 48.000 aut, což byl absolutní rekord a čísla stále stoupala, i bez 9-5 SportCombi a 9-4x. Takže můj střízlivý odhad na rok 2011 byl 72.000 aut, což by bylo vynikající.

Za dobu kdy se vynořily problémy, byli jste někdy tak blízko k bankrotu, jako nakonec v prosinci?

Podle švédského práva musíte zažádat o ochranu před věřiteli v okamžiku, kdy vidíte, nebo očekáváte, že nebudete schopni dostát svým závazkům. V té pozici jsme byli předtím už několikrát, ale nikdy to nezašlo tak daleko. Vždycky se našly nějaké zdroje, které závazky pokryly. Poprvé jsme totálně narazili na zeď až 19. prosince, předtím ne.

Šel jsi osobně na oblastní soud ve Vänersborgu požádat o bankrot, jaké jsi u toho měl pocity?

Určitě ty nejsmutnější za svůj život. Dal jsem veškeré potřebné papíry úředníkům a řekl „Vzdávám se“.  Prostě jsem jim dal papíry a odešel pryč. Když na to tak koukám zpětně, nebylo to nic, o čem by se měly točit filmy. Ale symbolicky řečeno – nejsmutnější chvíle v životě.

Chceš nějakou pomstu?

Vypadám jako někdo, kdo by se chtěl mstít?

Jo.

No když myslíš…

A dnes jsi zpátky ve Švédsku, ve Stockholmu… co máš v plánu?

Dneska přednáším na konferenci ve Stockholmu o inovacích v automobilovém průmyslu, což je zajímavé téma hovoru. A jsem rád, že jsem zpátky, Stockholm mám moc rád. A budu sdílet své názory na věci, které stimulují inovace, co je potřeba k založení inovativní firemní kultury a jak můžete těžit ze své odlišnosti.

Co to podle tvého názoru přinese posluchačům?

Můžu se s nimi podělit o svůj pohled na tvorbu inovativního prostředí, které je hnacím motorem firem. Myslím, že v dnešní době jsou právě inovace absolutní nutností, dávno ne luxusem.  Můžete snadno vsadit na špatného koně. Myslím, že kdokoliv bude v příštím desetiletí sázet na čistě elektrická auta, bude sázet na špatného koně. Zároveň je to ale inovace, kterou nemůžeme ignorovat. Jak nalézt rovnováhu mezi prací na novém typu pohonu a udržitelným, vydělávajícím obchodním modelem? Automobilový průmysl dnes musí řešit tyhle otázky. Nebo se máme vydat směrem vodíkových aut? Nebo hybridů? V oblasti technického vývoje se toho dnes děje tolik, že když chvilku zaspíte, stane se z vás dinosaurus. Děním ve svém oboru jsem prostě fascinován.


Překlad: Laf666
Zdroj:
http://sverigesradio.se/sida/play.aspx?ljud=3835602


Komentářů
Hledat
Petr  - Jiný pohled   |Registered |2012-04-08 14:48:18
Asi budu mít trošku jiný názor na VM.Ano,na začátku a pak ještě dlouho
jsem mu fandil,ale nejsem tolik přesvědčen o jeho cílech.Ano,mluvit umí
perfektně,ale už párkrát dával i lživé informace.Když to vemu velmi
zjednodušeně,tak koupil Saab za pujčené peníze,zadlužil a rozprodal
všechno co patřilo Saabu i podle odchodu Jana Åke Jonssona bylo jasné,že se
něco děje,na čem se nechce podílet a být toho součástí.Nebál bych se
říci i to,že VM dostal Saab,vyždímal ho a nechal v konkursu a jeho život
pokračuje klidně dál.Prostě to na mě dělá takový dojem.
Soudce v kápi  - re:   |Registered |2012-03-25 19:53:07
Laf666 napsal:
Soudce v kápi: čím? Mám pro stará auta slabost, takže to
nebylo myšleno nijak zle.

Já jen jestli ti jako fungl nová devět trojka nestojí za úsměv,
když je to vlastně deset let starý model . Já se neurážím
ani nezlobím, myslel jsem to samozřejmě v žertu.
Soudce v kápi  - re:   |Registered |2012-03-24 11:03:06
[quote=Laf666] A čím starší Saab, tím větší úsměv :-) quote]

Teda
teď si mě trošičku vytočil

Prima rozhovor, zbývá zjistit, jestli
to bude BMW nebo jiná automobilka, anebo zda půjde SAAB opravdu do kopru.
Laf666   |Manager |2012-03-24 21:03:14
Soudce v kápi: čím? Mám pro stará auta slabost, takže to nebylo
myšleno nijak zle.
švaab  - Pěkný, díky   |Manager |2012-03-24 03:47:46
Super! Férové a otevřené, a hlavně mluví i o prvotních příčinách
potíží, to dosud nikde nebylo. Díky Lafe.

Mimochodem jsem VM v Ženevě
potkal. Úplně normálě stál s houfem upocených novinářů frontu v
šatně. Jelikož je o dvě hlavy vyšší než ostatní, dlouho si ho nikdo
vůbec nevšiml, a když se přece jen někdo přitočil a chtěl rozhovor, VM
se jen s úsměvem omluvil a dál v pohodě stál tu frontu. Musím říct, že
to na mě zapůsobilo.
Laf666   |Manager |2012-03-24 21:11:33
Naživo jsem bohužel tu čest neměl, ale podle jeho proslovů - má to v
hlavě velmi dobře srovnané. Vizionář, obratný politik s vypilovanou
rétorikou. I při živém rozhovoru jsou jeho odpovědi, které zní emotivně,
pečlivě vykalkulované. Škoda, že mu to se Saabem nevyšlo - měl se víc
věnovat strategii a přenechat exekutivu někomu zdatnějšímu. Hlavně po
stránce příjmů a výdajů. To ho podle mého názoru semlelo nejvíc.
deff   |SAdministrator |2012-03-23 20:36:11
Opravdu pěkný rozhovor. Super práce Lafe!

Saab nám pořád zůstane v
srdcích (alespoň pro většinu z nás). Jediné co už nám zbylo je historie
a doufat, jestli se nestane zázrak....

Nicméně jakákoliv situace nezmění
vlastnosti našich aut. Pořád se řídí výborně, pořád je interiér
přizpůsobený řidiči a pořád se nám za jízdy tvoří úsměv od ucha k
uchu.
Laf666   |Manager |2012-03-24 01:53:29
A čím starší Saab, tím větší úsměv :-)

Díky za vaše díky.
Spapanek  - A porád jsou v servisu   |Registered |2012-03-24 21:02:18
nebo nepojízdné...
dali   |90.179.41.xxx |2012-03-26 02:33:15
To má ten,který se o auto vůbec nestará.A je jedno která to je značka!
Spapanek   |Registered |2012-03-26 15:56:32
Nebo ten kdo ma na auta smulu...
dali   |90.179.41.xxx |2012-03-29 08:46:33
Dej vědět,co sobíka trápí.722 926 020.
Spapanek   |Registered |2012-03-29 14:32:52
Hele, ja to napisu sem.

Vyzvedl jsem si auto ze servisu a druhy den, kdyz jsem
jel s pritelkyni na dovolenou mi to prestalo jet (160km od domova).
Dluzno
dodat, ze v servisu bylo kvuli jinym vecem nez motoru.

To auto mam lehce pres
pul roku a z toho vic jak pulku stravilo v servisu. Uznavam, ze to bylo asi
hlavne predchozim servisem,
ale je to porad neco. Navic az to opravim, tak budu
resit, ze to moc zere. Driv mi to nevadilo, ale ted zacinam chtit rodinu
a
platit spotrebu 9-3 v automatu po Praze se mi nebude chtit. Uz se mi ani nechce
uvazovat o E85, jak mi pan Solc,
ke kteremu jsem, pozde ale prece, presel,
poradil.

Uz me to stve, proste do toho sypu jak blazen a zaruka ze odjezdim
dovolenou a dojdu zpet domu nikde.

Uvidime co s tim ted je. Pokud mam kliku,
tak kazeta nebo cerpadlo. A motor prezil. Jestli ne, tak si jdu koupit
provaz.

Az bude v poradku a nebudu mit spatne svedomi, ze prodavam vrak, prodam
ho a koupim si nove auto.
Mene komfortu (asi), hodne splatek (urcite), ale snad
i zaruka, ze budu vic jezdit nez opravovat.

Sorry, ze jsem se tu tak OT
rozkecal.
Muj mail je spapanek, na seznamu.
Jestli chces, napis, ale v podstate
jsem tu napsal vse.
filas   |81.201.60.xxx |2012-03-23 17:21:53
také moc díky za překlad moc zajímavého rozhovoru s ještě
zajímavějšími odpovědmi
supergutik   |195.146.156.xxx |2012-03-23 09:50:45
uzasny rozhovor!! diky moc Lafe za preklad!!
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Aktualizováno ( Pátek, 23 březen 2012 )
 
< Předch.   Další >

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály