Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow Novinky a testy arrow TTELA: Několik společností předložilo své nabídky
TTELA: Několik společností předložilo své nabídky Tisk E-mail
Vložil deff   
Sobota, 14 duben 2012
TTELA (10.4.2012): Dnešek charakterizovala zvýšená aktivita mezi ucházejícími se firmami, protože nabídky mohli býti podány do 17:00h.  Správci konkurzní podstaty vyjádřili TT naději na zisk nabídky přesahující 3,6 miliardy SEK, jak byla již dříve odhadována hodnota automobilky Saab. Správci nám dále sdělili, že společnosti, které podali nabídky na automobilku jako celek již v minulosti, předložili nakonec i finální nabídku ke koupi. Již známé společnosti jsou Mahindra, Youngman and the japonsko-čínské konsorcium.

Dle zdrojů blízkých TTELA ještě nejméně jedna společnost podá svou nabídku ještě před ukončením termínu podání. Zejména Od Youngmanu přichází od včera „zvýšené úsilí“. Konkurzní správce Hans Bergqvist potvrdil TT, že nové dnes získali nové nabídky. Teď je hodnotíme, řekl TT: Již dříve jste mluvil o tom, že pár společností má zájem, předložili nakonec svoje nabídky? Zůstávají, nikdo si to nerozmysleli.

Společnosti, které se již dříve o automobilku zajímali, setrvávají ve svém zájmu, bez ohledu na to nám správce nepotvrdil kdo a kolik z nich zůstalo. Tohle je pro nás základ pro pokračující rozhovory, řekl Bergqvist.

Pokud tyhle dohody budou pokračovat, bude se znovu v Trollhättanu vyrábět? Každý chce vyrábět auta, a všichni zájemci chtějí pokračovat ve výrobě Saabu tak či tak, řekl Bergqvist. Tyto společnosti mají různé možnosti a schopnosti, co se Saabem podniknout. Vnímají i možnosti společnosti, aby toho mohli dosáhnout.
Bergqvist zakončil rozhovor tím, že skoro deset let starý model 9-3 je více-méně „volně k použití“, ale jsou tu i jiné modely, na které vlastní práva GM a kde jsou nutné povolení od GM. Ambicí správců je dosáhnout dohody, která by byla hotova do léta.

Nejdůležitější bude pro zájemce získat zpět zaměstnance a to může býti velice obtížné s tím, jak ubíhá čas od ukončení výroby. Naštěstí spousta z nich zůstala „na blízku“ a stálý vlastník, zajímavá koncepce práce je může zase navrátit zpět na jejich původní místa, řekl Bergqvist a dodal: Co je legrační, že renomé automobilky je stále vysoce hodnoceno a ceněno na světovém trhu. Automobilka Saab si stále zasluhuje úctu, jak samotná automobilka, tak její zaměstnanci. A jakou cenu by správci očekávali? Bergqvist nebyl ochoten uzavřít tuhle otázku přesným číslem, spíše naznačoval, že doufají v v dokončení prodeje za více než 3,6 miliard SEK, tedy jak už byl Saab v minulosti naceněn. Což je „vražedná hodnota- masakr“ (švédské slovní spojení)

překlad: Filip Jandovský
zdroj: saabsunited.com

 

Komentářů
Hledat
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Aktualizováno ( Sobota, 14 duben 2012 )
 
< Předch.   Další >

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály