Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow O čem se píše ... arrow Licence na Phoenix je automobilce Youngman k ničemu
Licence na Phoenix je automobilce Youngman k ničemu Tisk E-mail
Vložil deff   
Čtvrtek, 26 duben 2012

Všichni víme, že už na podzim 2011 Youngman koupil licence na platformu Phoenix. Původní myšlenka byla, že Youngman a Saab by společně vyvíjeli nové automobily. Youngman by tak pomohl Saabu zůstat na hladině tím, že by zakoupil licence na novou platformu Phoenix. Už před časem se vedly diskuse ve švédských médiích o těchto licencích, a co to v praxi znamená. Pokud by Youngman nezískal automobilku Saab, /například by ji získala automobilka Mahindra/ blokoval by Youngman Mahindru? Odpověď je krátká a jednoduchá, nikoliv.

Snažili jsme se najít přesné informace o tom, co přesně Youngman koupil a po několika telefonátech pár vybraným lidem. (kteří mají informace z první ruky o této problematice) Odpověď byla celkem jasná. Youngman zakoupil licenci, která není výlučně jen pro tuto automobilku, která by jim dávala právo usurpovat si celkový nápad platformy Phoenix. I když tahle otázka je velice složitá, tak můžeme říci: jedná se o velice žhavé zboží. Když si to představíme jako koláč, co můžeme udělat je, popsat jak chutná, ale nemůžeme znát detailní složení, které vlastní právě Youngman. Popis je sice uveden, ale je napsán jazykem, který nikdo neumí přečíst, takže je to víceméně zbytečné.

Pro Youngman, aby mohl použít jejich akviziční „přírůstek“ je za prvé nutné udržet technický team, který stvořil Phoenix, aby vůbec porozuměli „chemii“, která byla použita při jeho početí. Druhá věc je pak zapotřebí získat další licence, aby mohli dotvořit celý produkt, a to může trvat třeba 3-4 roky, dle našich zdrojů. Takže i když Youngman získal licence, potřebuje lidi, kteří by polotovar dokončili, bez všech těchto výše uvedených komponentů je to k ničemu.

Jedno důležité, klíčové slovo je: „nevýlučná práva.“ Přesně taková totiž Youngman má. To znamená, že Saab může prodávat licence, komu chce a Youngman nemá výhradní práva na nic a tak nemůže zablokovat žádného potencionálního kupce, který by rád získal licence nákupem od zkrachovalé Saab Automobile AB.

překlad: Filip Jandovský
zdroj: saabsunited.com

 

Komentářů
Hledat
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Aktualizováno ( Čtvrtek, 26 duben 2012 )
 
< Předch.   Další >

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály