Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow O čem se píše ... arrow Kdo nakonec koupí SAAB?
Kdo nakonec koupí SAAB? Tisk E-mail
Vložil deff   
Čtvrtek, 07 červen 2012
Podľa správ z TTela a Saabsunited padlo definitívne rozhodnutie o predaji Saabu. Víťaz ako ani čas oficiálneho vyjadrenia nie je verejne známy. Je štvrtok, takže je možné, že tlačová správa je práve pripravovaná. Informácia prenikla od predstaviteľov mesta Trollhattan.

Počas posledných týždňov sa počet adekvátnych záujemcov znížil na tri: konzorcium NEVS (National Electric Vehicle Sweden AB), zaoberajúca sa elektro- (hybridnými?) pohonmi (a ktorá pozostáva zo spoločnosti z Hong-Kongu zaujímajúcej sa o alternatívne zdroje a japonského investičného fondu); Youngman, čínsky výrobca osobných a nákladných automobilov a autobusov a nakoniec Mahindra & Mahindra, indický industriálny kolos, ktorého jedna divízia produkuje autá.

Média sa v poslednej dobe zaujímali najmä o NEVS a Youngman. Povrávalo sa dokonca, že Mahindra a Mahindra svoju ponuku stiahla. Víťaz, ako ani detaily dohody momentálne nie sú známe.

Jediný dôvod, prečo sa zaoberať touto informáciou je to, že pochádza od predstaviteľov Trollhattanu, hoci vo svojom neskoršom vyhlásení Peter Asp, PR manažér mesta Trollhattan poprel, že by niekto z mestských predstaviteľov takúto informáciu mal. Podľa jeho vyjadrení pre noviny Aftonbladet Annika Wennerblom, starostka mesta, nesprávne interpretovala informáciu, ktorú mesto dostalo.

překlad: Jof
zdroj: saabsunited.com / http://saabism.blogspot.sk

 

Komentářů
Hledat
Merlin   |109.108.109.xxx |2012-06-11 21:43:09
Dnes jsem narazil na tohle:
http://www.autorevue.cz/saab-ma-mozna-zachrance...

Přiznám se, že v poslední době je mi skoro šumák jak to dopadne,
hlavně aby to už nějak dopadlo.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Aktualizováno ( Čtvrtek, 07 červen 2012 )
 
< Předch.   Další >

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály