Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow Zajímavosti arrow Poslední služební Saab 900 odchází do důchodu
Poslední služební Saab 900 odchází do důchodu Tisk E-mail
Vložil deff   
Úterý, 07 srpen 2012

Saab-900-Poliisi 02.jpgUž jsem psal dřív o posledním Saabu 900, který doposud sloužil finské policii. Včera mi ale uživatel „Saamu“ poslal odkaz na diskusi finského Saab klubu, která se týkala novinky ohledně posledního Saabu 900 z roku 1993, který se konečně dočkal zaslouženého důchodu z policejní služby. Co bude dál s tímto vozem, je nejasné. Nejpravděpodobněji bude dán do aukce nepotřebného majetku policie anebo najde svůj nový domov v nějakém muzeu.

 

 

Saab-900-Poliisi.jpg

Tak to je on. Finská policie už nebude mít ve své služební flotile žádného Saaba.


Děkuji Tommimu za krásný příběh, který si můžete díky google překladači přečíst i v originálu http://www.outokummunseutu.fi/tarkennus.php?lehti=1167&id=228756
Tento veterán Saab 900i opustil minulý týden policejní služebnu v Outokumpu po skoro dvou dekádách provozu. Inspektor Markku Airaksinen, který v posledních letech většinou tento model využíval, měl tu možnost ho také řídit při jeho poslední cestě do Liperi. Poslední týden bylo auto přesunuto jako záložní do Joensuu, odkud už se nikdy nevrátilo do běžného provozu policie. Podle Airaksinena je jeho konečný osud neznámý.  Podle zvyklostí s policejními vozy, dle podobných případů vozů na konci životnosti jdou na prodej nebo k sešrotování. Jedna z možností je i soukromé muzeum nějakého fanouška. Policie používala modely z roku 92-93 na policejní stanici v Polvijärvi.

V posledních pěti letech najezdili kolem 200 000 kilometrů, takže roční nájezd cirka 30 000 – 40 000 km. Ke konci už méně, nicméně před poslední cestou ukazovalo počítadlo kilometrů 322 817. Vzhledem ke stáří vozu a s ohledem na počet najetých kilometrů je to skutečně rarita mezi policejními vozy. Airaksinen vedoucí policejní inspektor říká, že není žádné podobné vozidlo známo /s danou porcí let a kilometrů/. V policejních plánech už ale vozy značky Saab nefigurují. Nejsou zkrátka vyhovující pro současné potřeby policie, stejně jako mnohých zákazníků dle mého názoru, uzavírá Airaksinen. 

překlad: Filip Jandovský
zdroj: saabsunited.com

 

Komentářů
Hledat
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Aktualizováno ( Úterý, 07 srpen 2012 )
 
< Předch.   Další >

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály