Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow O čem se píše ... arrow Scania nedovolila NEVS použít logo značky
Scania nedovolila NEVS použít logo značky Tisk E-mail
Vložil deff   
Úterý, 21 srpen 2012
16. srpna 2012, vysílalo švédské rádio P4 Väst informaci ohledně zamítnutí Scanie firmě NEVS používat své logo na jejich autech. Nový majitel Saabu, čínsko-švédská společnost National Electric Vehicle Sweden (NEVS), nesmí používat logo značky s gryfem. Výrobce nákladních vozidel Scania, jeden z vlastníků loga a názvu Saab, to nepovolil. Z našeho pohledu je nepřípustné dovolit jim (NEVS) použití loga, řekl jeden z vysoce postavených manažerů společnosti Scania, Erik Ljunberg. A co by případně mohlo změnit vaše stanovisko? No, je tu jen malá šance, že bychom naše stanovisko přehodnotili, řekl také Ljunberg.

Přestože je to velice smutné, protože bychom rádi zachovali „naše“ logo používané po léta, není to až takové překvapení. Druhá generace modelu 9-5, stejně jako modely 9-3 se postupně stávaly čím dál význačnější a nápadnější. Jak už jsme slyšeli v roce 2009, to nastalo kvůli touze změnit jejich „optiku“, stejně jako kvůli zamezení velkých poplatků za jejich používání v budoucnosti. Co chci ale hlavně vypíchnout, je, že Erik Ljunberg ze Scanie také v článku zmínil, že Scania neříká ne, co se týká jména Saab. Vyjednávání se teď vedou mezi NEVSem a Saab AB. Takže, jak už jsem psal v předchozím svém příspěvku, pořád je zde naděje a šance, že v budoucnu uvidíme nové Saaby.

překlad: Filip Jandovský
zdroj: saabsunited.com

 

Komentářů
Hledat
dankin  - snad to ještě bude někoho zajímat...     |93.153.8.xxx |2012-08-27 20:10:02
viz. odkaz na web vpravo ► ► ►
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Aktualizováno ( Úterý, 21 srpen 2012 )
 
< Předch.   Další >

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály